Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rus hava yollarında yaşadığım olay

neworleans

Öne çıkan mesajlar

11 saat önce, Black-ice dedi ki:

seksli şeyler bekledim çok zayıf bitti hikaye.

3/10

11 saat önce, neworleans dedi ki:

Neyin kafasındasin

11 saat önce, neworleans dedi ki:

7-8 ay önce ABD den ucuza döneyim diyerek bir Rus hava yolunu seçmiştim, hostesler çok güzel diye iyi seçim yaptığımı düşünmustum.

Black-ice'a katılıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Eski bir havayolları çalışanı olarak söylemeliyim ki, uçakta başınıza bişey gelmesin, her türlü siz suçlusunuz haberiniz olsun.

Hatta bir anımı anlatiyim, sfo'dan dönüyoruz, bitane lavuğumsu amerikalı yumurta yemek istemediği için, benim yumurtaya alerjim var başka bişey verin bana dedi, hemen çağırdılar beni şefim bi ilgilen diye. Nen var guzum dedim, yumurtaya alerjim var lütfen yanımda yenmesin ben de istemiyorum bana başka yemek verin dedi, uçak kalkmamıştı henüz tabi, gittim kaptana dedim, yolcu büyük ihtimal sırf artislik yapıyor ama yanımda da yenmesin diyor uçakta şuan 240 adet omlet var ya bu yolcu için hepsini indiricez yeni yemek yüklenicek ve biz hiç yoksa 3 saat rötar yapıcaz ya da karar sizin dedim, kaptan karizmatik bi şekilde çıktı kokpitten, gitti yolcunun yanına, yumurtaya alerjiniz varmış ve yanınızda yenmemesi gerekiyormuş doğru mu ? dedi, kafasını telefonundan kaldırmadan yes dedi sadece lavuğumsu, döndü yer güvenliğine, kaptan kararı ile uçaktan çıkarıyorum yolcuyu dedi, yaka paça dışarı çıkardılar aefhufea. tabi bir sonraki uçuşa kullanıyo biletini yanmıyor o ayrı konu ama uçakta artislik yapmayın arkadaşlar, hele uçağın zamanında inmesi gereken yere etki edicek şeyler sakın yapmayın.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Aceace dedi ki:

Peki bişey sorcam. Bir sonraki uçakta da 240 tane omlet yok mu? sdfadfadfs 

aehufeahufehuefa, yolcu bildirirse olmaz, nut alergicler oluyordu mesela, uçakta içinde kuruyemiş olan herşey çıkarılıyordu, yolcuların da çantasından alınıyordu. adam belirtirse durumunu koymazlar, herşey için geçerli bu.

Sosyal ağlarda paylaş

ama gelip yumurta vermeyin kimseye dersen uçuştan 20 dk önce, hiç kimse almaz o riski, havada bayılcak mı? ölecek mi? sadece artislik mi yapıyor, hiiç kimse almaz o riski. ki amerikadan türkiyeye giderken, newyork'u geçtiğinde 3-4 saat boyunca inecek yer yok ölür yani adam. ki inse bile uygun havalimanı o limanın kirası, uzun uçuş ekip belirli bi saat uçabiliyor eğer o saat dolarsa herkes yerde dinlenmeye çekilip istanbuldan yeni ekip, yeni ekip gelene kadar diğer tüm yolcuların konaklaması > one eggy boi

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, adamınbiri dedi ki:

Eski bir havayolları çalışanı olarak söylemeliyim ki, uçakta başınıza bişey gelmesin, her türlü siz suçlusunuz haberiniz olsun.

Hatta bir anımı anlatiyim, sfo'dan dönüyoruz, bitane lavuğumsu amerikalı yumurta yemek istemediği için, benim yumurtaya alerjim var başka bişey verin bana dedi, hemen çağırdılar beni şefim bi ilgilen diye. Nen var guzum dedim, yumurtaya alerjim var lütfen yanımda yenmesin ben de istemiyorum bana başka yemek verin dedi, uçak kalkmamıştı henüz tabi, gittim kaptana dedim, yolcu büyük ihtimal sırf artislik yapıyor ama yanımda da yenmesin diyor uçakta şuan 240 adet omlet var ya bu yolcu için hepsini indiricez yeni yemek yüklenicek ve biz hiç yoksa 3 saat rötar yapıcaz ya da karar sizin dedim, kaptan karizmatik bi şekilde çıktı kokpitten, gitti yolcunun yanına, yumurtaya alerjiniz varmış ve yanınızda yenmemesi gerekiyormuş doğru mu ? dedi, kafasını telefonundan kaldırmadan yes dedi sadece lavuğumsu, döndü yer güvenliğine, kaptan kararı ile uçaktan çıkarıyorum yolcuyu dedi, yaka paça dışarı çıkardılar aefhufea. tabi bir sonraki uçuşa kullanıyo biletini yanmıyor o ayrı konu ama uçakta artislik yapmayın arkadaşlar, hele uçağın zamanında inmesi gereken yere etki edicek şeyler sakın yapmayın.

Abi bu durumla arkadaşın yaşadığı aynı şey değil. Bahsettiğin profili uçaktan atma yetkisi var kaptanın. Nasıl ki başkasının koltuğunu bilinçli bir şekilde rahatsız edecek birini uçuştan önce görüp atabilme yetkisi varsa aynı şey.

Her türlü suçlu siz olmazsınız, bir havayolu çalışanı olarak ben de söyleyebilirim bunu. Bir derdiniz varsa kabin ekibiyle görüşün.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, adamınbiri dedi ki:

aehufeahufehuefa, yolcu bildirirse olmaz, nut alergicler oluyordu mesela, uçakta içinde kuruyemiş olan herşey çıkarılıyordu, yolcuların da çantasından alınıyordu. adam belirtirse durumunu koymazlar, herşey için geçerli bu.

Kendi yemeğinde olmamasını anlarım da başkası yemesin demek veya yolcuların çantasındakini toplamak nedir yahu? Adama ne zararı var başkasının yemeğinin? Saçma değil mi?

Ben direkt uçakta değil ama girişte pasaport kontrolünde Türkiye'de pasaport polisine carlayan alamancı (tabir olarak öyle ama Hollanda uçağıydı) kadın gördüm. Bayağı hakaret falan ediyodu "hiçbişi beceremiyo diye deftere baksın bari diye oturtmuşlar seni buraya heralde" falan diyodu, "bi saat seni mi bekleyecez biraz hızlı geç" falan filan. Pasaport polisi de ters düşülmeyecek sayılı insanlardan yani meslek grubu olarak. Polis aşırı nazik falan bi gençti, hep alttan alıp sakinleştiriyo. Sonunda kadının arkasındaki adam söyledi "hanfendi ateşle oynuyosunuz, pasaport polisi isterse sizi keyfi olarak ülkeye sokmaz, kenar çeker kenarda iki gün bekletir sonra da gerisin geri yollar yurtdışına. Bi de üstüne kara listeye girersiniz" diye. Kadın bembeyaz kesilmişti.

Uçakta aklıma gelen en büyük yaşadığım olay "burası boş zaten gelen olursa kalkarız" diye business class koltuğa oturmaya çalışan şark kurnazı çift, hostes onlara laf anlatmaya çalışırken gelen koltuk sahibi genç, koltuk sahibine "evladım bak biz yaşlıyız, arkaya kadar yürütme sen de bizim yerimize oturursun" falan demeleri, eleman tabii ki reddedince de adamın kadına "aman bırak, bunlar fazla para verdik diyolar vermiyolar yeri, büyüklere saygı ölmüş, hiç aile terbiyesi yok" deyip homurdanarak arkaya geçmesiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

ben de denk geldim gereksiz birine. 5-6 sene olmuştur muhtemelen, hataydan istanbula uçak yolculuğu sanırım. bana pencere kenarı koltuğu denk gelmiş, sığırın biri oturmuş oraya. uçak da doluydu baya, geldim yerime baktım oturmuş düdük, dedim pencere kenarı benim yaylan. of poff yaptı saçma sapan alkollü idi sanırım, ters gitsem kavga çıkacak belli. lan bi de iş görüşmesine gidiyordum sanırım, hayy babayun kemune dedim ses etmediydim. sonra lavuk başka bi yere geçmişti, hçç bulaşmadım, kendi kendine azalarak kaybolmuştu. ha bide ben gayri ihtiyari dedim koltuk ben de diye rica etse buyrun oturun derim kasmazdım.

Sosyal ağlarda paylaş

Güzel hikaye. Uçak yolculuklarından (en azından ekonomide) nefret edecek kadar yolculuk yaptım. Gerçekten şans işi maalesef. Başıma birkaç kez benzer hikayeler geldi. 

Bi keresinde paris CDG - IST için sırada bekliyoruz. Sıranın en önünde ben vardım, arkada business'lar var, sonra da standart ekonomi tayfası. Bende de normal ekonomi bileti var. Beni statümden dolayı business'a upgrade ettiler. Ben de herhalde fakir olduğum için heyecandan biraz yüksek sesle ooo süper ne güzel beleşe uçuyoruz tarzı bir şey dedim. Arkamda ailecek business bilet almış gurbetçi bi aile vardı, binişte yüksek sesli tartışma çıkardılar "biz para verdik milleti nasıl bedavaya alıyorsunuz" diye ahshshsh. Sonra uçağa almayız muhabbeti oldu da susturdular bi şekil.

En çok uçtuğum iki rota biri DXB dubai diğeri VKO Moskova idi pandemiden önce. İkisinin de kitlesi LEŞ ötesi. Uçaklar ahıra dönüyor iki uçuş da bittikten sonra. 

Havaalanı güvenlikleri bizde o kadar da sıkı çalışmıyor, öyle bağırış çağırışa hemen müdahale etmiyorlar. Bence sesini yükselteni direkt almaları lazım. Başka türlü düzen tutmaz bizim insanımız.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...