Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arabamı satıyorum - VW Golf 7 (2014)

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Golf sevdası diye açıklayabilirim ? ikk aracım 2005 model golf idi, 2. de 2014 olan işte. Yine golf aldım, alıştığım sevdiğim araç. Highline da ekran, apple car play, yağmur sensörü, cruise, led farlar, elektrikli katlanan ayna vs. için. Comfortline da hiçbiri yok, baya boş bir araba. Yine de 175.000 tl ye ne alabilirim diye baktım bu sınıfta, leon vs var, golfe alıştığım ve sevdiğim için böyle karar verdim. Sen neden saçma buluyorsun ben de onu merak ettim. 

Sosyal ağlarda paylaş

@sipeyskeyk Vw benim gozumde hep f/p arabasi (bu lafimla dalga gecenler olabilir de 5 sene kullandigim polo bir kez sorun cikartmadi, 4.5 5lt ortalama yakti, satarken de cat diye sattim). Highline'lara koyulan ozellikler bana gimmick geliyor. Belki de aracta aradigim tek seyin keyifli surus olmasindan kaynakli bilmiyorum.

Ayrica sunduklari opsiyonlar icin fiyat farki az degil ve satarken de sifir aldiginda verdigin paranin karsiligini ne kadar aldigin tartisilir. Hani sen ikinci el almissin da sifir fiyatindan highline alir miydin mesela?

Gerci fiyat konusu tum dolu araclar icin gecerli de bu saydiklarim f/p gordugum bir aracta dengeyi bozuyor gibi geliyor.

Edit: bu arada yanlis anlasilmasin led far, cruise control, yagmur sensoru falan benim de aradigim ozellikler, bu tarz elzem seyler opsiyonla comfortline'a eklense veririm parasini (bilmiyorum opsiyon paketleri var mi vw'de bunlar icin ama olsa da Turkiye'de opsiyon paketli arac siparis edilmiyor tabii, gidip buldugun beyaz golfu aliyorsun sfg)

deadwoll tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll Dediğin gibi arabadan beklentisi herkesin farklı. Ben arabayla hız yapmam mesela, araba kullanmayı da sevmem biriyle bir yere giderken kullanmak isteyen varsa asla direksiyona oturmam, yan koltuk her zaman tercihimdir. Arabadan da anlamam zaten.

Ama mesela BT telefon bağlantısı, cruise control, ekran vs. seviyorum, comfortline da olmamasının eksiğini hissediyordum özeniyordum açıkçası, o yüzden highline baktım. O sonradan taktırılan orjinal olmayan ekranlar falan da sakil duruyor. Comfortline'da en azından multimedya özellikleri ve led far olmasa bile, yağmur sensörü cruise falan olması lazım. Orta paket bir arabanın bu kadar boş olması gerçekten saçmalık.

Sıfır highline almazdım, bu aldığım arabanın sıfırı 280 mi ne galiba bakmıştım. (Oha). Sıfır arabaya genel olarak karşıyım zaten. Arabaya (bence) gereğinden fazla anlam yükleyen biri değilim, o yüzden sıfır-ikinci el değer kaybını kendim yaşamak istemem. Bu aldığım golfün tamponu vuruk, kapısında taş kaynaklı 2-3 tane göçük var mesela ama umrumda değil. Arabasını "seven" meraklı, özenli birisi bu arabayı muhtemelen almazdı.

Bu arada 2017 ve sonrası model makyajlı golfler golf 7.5 diye geçiyor - golf 8 de muhtemelen bu sene veya seneye satışa çıkacak gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, deadwoll dedi ki:

@sipeyskeyk Vw benim gozumde hep f/p arabasi (bu lafimla dalga gecenler olabilir de 5 sene kullandigim polo bir kez sorun cikartmadi, 4.5 5lt ortalama yakti, satarken de cat diye sattim). Highline'lara koyulan ozellikler bana gimmick geliyor. Belki de aracta aradigim tek seyin keyifli surus olmasindan kaynakli bilmiyorum.

polodan nasıl bi sürüş keyfi alabildin acaba? hatta poloya bok atmak gibi olmasın, alt yapısı tel maşa olan budgetın da budgetı bi segmentteki arabanın ne sürüş keyfi olur?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Esh dedi ki:

hemen gaza gelip golf R baktim 2012 falan. ne kadar pahali lan, 100 kaada falan geliyo burada bile, o paraya range-porsche falan alinabiliyo sdfg

öyle olunca da bi süre sonra insan arabalardan soğur, her istediğini şak diye alabiliyon, resmen easy difficulty.

ama biz burda hard difficulty olarak daha mutluyuz, demem tabi şaka. keşke bende eu vatandaşı olabilsem.

hele bizim burdaki bi dünya yunanistan bulgaristan macırlarını anlamak mümkün değil, ellerinin altında altın pasaport var, ama totolarından korkuyolar gitmeye, taş çatlasın 1 sene kursa git ingilizce öğren, avrupanın çoğu yerinde burda yaşadığının 10 katı rahatlıkta yaşarsın, ama yok adamlar edirneden öteye geçmiyo. enteresan gerçekten

Sosyal ağlarda paylaş

47 dakika önce, aktiftablet dedi ki:

polodan nasıl bi sürüş keyfi alabildin acaba? hatta poloya bok atmak gibi olmasın, alt yapısı tel maşa olan budgetın da budgetı bi segmentteki arabanın ne sürüş keyfi olur?

Poloda surus keyfi var demedim, f/p arac dedim. Highline'a cikacagima aradaki farki luksu az ama surusu guzel araca gecmek icin kullanirim dedim. Zaten tercihimi de oyle yaptim arabayi degistirirken, o yuzden sormustum aslinda. Is arkadasim da benimle ayni donem gitti Hyundai Kona aldi mesela, ona da sordum mesela niye Hyundai aldin diye. Oturduk konustuk, o da mesela hic aklimiza gelmeyecek nedenler siraladi.

2 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Ben arabayla hız yapmam mesela, araba kullanmayı da sevmem biriyle bir yere giderken kullanmak isteyen varsa asla direksiyona oturmam, yan koltuk her zaman tercihimdir. Arabadan da anlamam zaten

Ben de boyleydim de, orta yas krizine erken girdim herhalde. Poloyu satmadan uzanabilsem kirmizi mx5 alacaktim neredeyse fkg

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...