Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlilik süreci tavsiyeleri

fresia

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

op ve yaşadığı çevrede kendimi gördüm. adam haziranda başlığı açmış ve anladığım kadarıyla açtığında daha buluşmamışlar ama ağustosta baklava ve ev eşyası tavsiyesi istemiş

son durumu ne oldu bilmiyorum ama aile çevresinde evlilik çok konuşuluyor diye anladım. ben de muhafazakar ortamdayım ve kimi görsem evlilikten bahsettiği için özellikle son 1 senedir kafamda bunu "amaç" olarak nitelendirmeye başladım. kafamda böyle belirleyince de iyi şeyler yaşamadım haliyle. umarım op iyi şeyler yaşar yine de.

neyse, bu konu için daha önce hiç tanımadığı biriyle 2 ayda bu dereceye nasıl gelmişler anlayamadım ve durumun nasıl gittiğini de merak ettim açıkçası. son mesaja bakınca bu hızla evlenmiş bile olabilir gerçi

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
On 24.09.2020 at 17:23, fresia dedi ki:

eşyalı ev tavsiye ederim dert yok tasa yok gibi şimdilik

+1000 lira fazla giriyor ama en az 40.000lık eşyadan kurtarıyor geçici bir süreliğine

bir daha tavsiye ederim, 100 k gitti mevcut evi tamirat ve eşyalara

walla evlilik zengine güzel, paralar gttikçe saçlar beyazlıyor

Alıntı

neyse, bu konu için daha önce hiç tanımadığı biriyle 2 ayda bu dereceye nasıl gelmişler anlayamadım ve durumun nasıl gittiğini de merak ettim açıkçası. son mesaja bakınca bu hızla evlenmiş bile olabilir gerçi

önce evlenelim evi öyle yapalım dedik

bu durum biraz sabırları zorluyor, eşyalar, tamirat işleri

beraber koşturmak güzel

evden çalışma sistemi olmasaydı kafayı yerdim herhalde, her işe izin alsam işsiz kalırdım

benim tavsiyelerim:

evlilik önceside: kendini olduğu gibi anlatmak, verilen sözlerin tutulması ve kelime oyunu yapmamak önemli

her 2 tarafta da eksikler olabileceğini göz önünde bulundurmak

Sosyal ağlarda paylaş

100k normal bence de. fiyatlar çok saçma sapan bu aralar, kitaplık yaptırıcam evlendiğimden beri bir kaç yerden fiyat almıştık geçen sene 12k demişlerdi çok diye vazgeçmiştik şimdi 25k istiyolar aynı kitaplığa.

eve girmeden ne yapılıcaksa yapılsın daha sonra zor oluyor. ben evleneli 1.5 sene oldu hala kırık lavaboyu tamir ettiricem, dresuar ve kitaplık yaptırıcam. belki de ben çok üşengecim bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

excele yazcaktım buaraya yazayım

beyaz eşya 15800

oturma oda 7000

yatak oda 11.500

mutfak dolap 10.000

2 pimapen 6.000

fayans işçilik 6.000

seramik 4.000

tesisat 16.000 (petek yoktu ? )

badana 13.000

bi kaç kalem daha var