Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlilik süreci tavsiyeleri

fresia

Öne çıkan mesajlar

Durumu tam bilmiyorum ama gorusup tanismadiginiz, canli oldugunu, nefes aldigini ilk elden gormediginiz kadinla aman diyim internet uzerinden planlar yapip da bir ise baslamayin.

Onun haricinde bir insanla hayatini birlestirmeye hakikkatten niyeti olan insan esyaya ona buna bakmaz. Cevremde son donemde pek cok insan evlendi, hemen hepsi eski esyalarini birlestirdiler, uc kurus masrafla hallettiler her seyi.

Evliligi bok eden bir numarali etken borc harc. Evlenirken borcsuz evlenmeye bakin. Boyunuzu asan masraflara girmeyin. Kadini, ailesini mutlu edersiniz o an icin ama evlendiginizde aileler toz olur, kuru ekmek cayla ogun gecistiririken esiniz alir cantasini gider.

Sosyal ağlarda paylaş

On 4.07.2020 at 16:11, deadwoll dedi ki:

Durumu tam bilmiyorum ama gorusup tanismadiginiz, canli oldugunu, nefes aldigini ilk elden gormediginiz kadinla aman diyim internet uzerinden planlar yapip da bir ise baslamayin.

Onun haricinde bir insanla hayatini birlestirmeye hakikkatten niyeti olan insan esyaya ona buna bakmaz. Cevremde son donemde pek cok insan evlendi, hemen hepsi eski esyalarini birlestirdiler, uc kurus masrafla hallettiler her seyi.

Evliligi bok eden bir numarali etken borc harc. Evlenirken borcsuz evlenmeye bakin. Boyunuzu asan masraflara girmeyin. Kadini, ailesini mutlu edersiniz o an icin ama evlendiginizde aileler toz olur, kuru ekmek cayla ogun gecistiririken esiniz alir cantasini gider.

level level bence. Bir sonraki level'da farklı challenge'lar geliyo

Sosyal ağlarda paylaş

Yengeye afedersin azeri dediler tuu

Ben sahsen azeri ise tebrik ediyorum arkadasimizi. Birkac azeri geline denk geldim daha once, gercekten acayip hos tutuyorlar eslerini. Sonra eve geliyorum, yemek hazir degil mi daha diyor benim hatun ? 

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bir hatıra kalır diye açmıştım topiği ama faydalı tavsiyeler paylaşılsa da sonradan böyle bir topic açmıştım gel beraber okuyalım gibi olmadı

neyse internet böyle

bende çok paylaşmak istemiyorum özeli, genel soruyorum,

karşılıklı çekinmeden paylaşabilmek de iyi oluyor başkaları yerine

tecrübe yaşayarak kazanılıyor

yazılı iletişimden çok çekiyorum ama özellikle klavyeden yazıyorsam 

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.07.2020 at 10:50, Emaleth dedi ki:

dinsel gerekliliklerden dolayı evlenmeden ilişki yaşayamıyorsan bile, bildiğim kadarıyla bir kızla birbirinizi tanımak, anlaşıp anlaşamayacağınızı görmek, beylik deyimle söylersem "pastanede seviyeli birer limonata içmek" için bir engel yok. 

ben de demeye çalışıyorum ki uzuuun uzun limonata içmeden, "ay ben bununla senelerce limonata içerim" demeden evlilik aşamasını planlamaya atlama. sen önce limonataları iç, sonra ilgili süreçler kendiliğinden çözülüyor zaten limonata tatlı gelince/gelirse :) hani derler ya, iki gönül bir olursa samanlık seyran olur, vallahi olur anacım.

ha, dinden azade (ve forumda yaygın) bir düşünceye göre tensel uyum da evlilik kararı için önemli, ama bu düşünce sana apply etmiyor diye anlıyor ve uzatmıyorum bu kısmı. herkesin kendi kararı... ama madem dini bunun önüne koyuyorsun, "ilişki yaşamak" da önceliğin ve amacın olmamalı, öyle değil mi?

özetin özeti, evlenmenin aslen tek bir anlamı var: hayat denen sarp kayalıklar ve zorlu yollarda ELELE yürümek. takım olmak, tek değil çok olmak, en küçük sosyal ünite olmak, kalene (maddi ve manevi anlamıyla söylüyorum) bir insan evladı daha kabul etmek, hatta xunn'un dediği gibi "birlikte yalnız olmak"... kestirme-pratik-hızlı çözüm değil de uzun yol kafasıyla bakmak bu yüzden önemli. gerisi de teferruat... tost makinesiymiş, istemeymiş, düğünmüş... bunlar niyet varsa ve sağlamsa, pıt-pıt-pıt çözülür. soru bu olmamalı ? 

Üf kalemin özlenmiş ablam.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

çikolata tavsiyesi sürecine geldik bir kaza olmazsa

bi de Allah affetsin iyi bi cevizli baklava tavsiyesi lazım

fıstık pek yetişmiyor oralarda

uzak mesafeye alışmak zor, 1-2 ay daha idare edebiliriz inşallah

tost makinası tavsiyesi haklıymış bu arada sdfd

buldun mu yapıştırcan

resim gönder filan

bi de kadın giyim beyin yakıyor

Sosyal ağlarda paylaş

21 saat önce, fresia dedi ki:

tost makinası tavsiyesi haklıymış bu arada sdfd

buldun mu yapıştırcan

Yoo.... Ben tost makinesi, portakal sıkacağı, elektrik süpürgesi yazdım diye az kala linç yiyordum.

O ufak tefek eşyaları "Hallederiz yiea" diyip sonraya bırakınca eşyalar birleşip Voltran'ı oluşturuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...