Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlilik süreci tavsiyeleri

fresia

Öne çıkan mesajlar

8 saat önce, goldbären dedi ki:

adam sürekli kendi kendini telkin ediyor ya hahaha. kendi de farkında işsizlikten olmadığının başka sebepten olduğunun. itiraf edemiyor sadece...

Olm ben genel yaşam felsefesi üzerinden yazıyorum ? Ben de biliyorum işsizlikten olmadığını.

8 saat önce, Black-ice dedi ki:

hanımlara birer account açıp olayları bir de onlardan dinlesek acaba neler okuyacağız.

@eycuf

Kendisi burada. Eskiden düzenli takip ediyordu ama sonradan bırakmıştı.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çalışmayan kadın özellikle büyük şehirde bence daha kötü evlilik için. evde akşama kadar çocuk çamaşır bulaşık falan derken bir süre sonra kafayı yiyor kadınlar. instagram internetin kanseri. orada zengin arkadaşlarının veya bu influencer tiplerin hayatlarını görüp sürekli bir özenti hali içine girdileri mi boşanmaya kadar gider bu iş.

şöyle güzel temiz bir çalışma ortamında çalışan kadın hem farklı bir ortama girdiğinden hem de bu zırtapozluklardan mümkün olduğunca uzak kaldığı için (bir de kendi parasını kazanıp hem erkeğin başının etini daha az yiyor hem de özgür hissettiğinden mutlu oluyor) daha iyi evlilik hayatı oluyor.

ama tüm bunların tek şartı var erkek de ev işlerine elinden geldiğince yardım edecek. akşama kadar her iki taraf da çalışıyor. kadın yemek bulaşık bebe bakımına dalıyor, adam da eline kumandayı alıp yatıyorsa çarşı karışır orada.

Sosyal ağlarda paylaş

25 dakika önce, ahmedinejad dedi ki:

çalışmayan kadın özellikle büyük şehirde bence daha kötü evlilik için. evde akşama kadar çocuk çamaşır bulaşık falan derken bir süre sonra kafayı yiyor kadınlar. instagram internetin kanseri. orada zengin arkadaşlarının veya bu influencer tiplerin hayatlarını görüp sürekli bir özenti hali içine girdileri mi boşanmaya kadar gider bu iş.

şöyle güzel temiz bir çalışma ortamında çalışan kadın hem farklı bir ortama girdiğinden hem de bu zırtapozluklardan mümkün olduğunca uzak kaldığı için (bir de kendi parasını kazanıp hem erkeğin başının etini daha az yiyor hem de özgür hissettiğinden mutlu oluyor) daha iyi evlilik hayatı oluyor.

ama tüm bunların tek şartı var erkek de ev işlerine elinden geldiğince yardım edecek. akşama kadar her iki taraf da çalışıyor. kadın yemek bulaşık bebe bakımına dalıyor, adam da eline kumandayı alıp yatıyorsa çarşı karışır orada.

Şu entrye %1000 katılıyorum. Kesinlikle doğru abi. Parası önemli değil ortam değişimi, sosyal ortam, kendine güven vs sağlayacak bir iş olması yeterli.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hanimlariniz instagramdan görüyoru Şeyma Subaşı yi ondan sonra biz neden Boyle değilizden bi basliyo en sonunda bosaniyosun iste .

Reyize ne kadar hak vermesemde sosyal medyanın bizim gibi milletleri acayip etkilediği bi aşikar. Bizde tuvalette bile resim çekip instagrama koyan ve buna like atip beğenicek bi kitle var.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, goldbären dedi ki:

agresif olup sıkıldıkça "eeh çok konuşma çay getir!" diye tokat atsaydın hanıma bunlar olmazdı ace... bilirsin kadınlar sertlikten hoşlanır......,,,,

hahahaha ben bunun benzerini yapıyordum:

"SIL-LA (sus la)"

tabii, cok ilerlemedi iliski. buddy olarak kaldik.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, roket adam dedi ki:

...eğitim hayatı da acayip bi noktada değilse, kendini ancak işte ıvır zıvır kıyaslamalarla öne çıkarmaya çalışabiliyorlar. 

Gene malesef böyle olmuyor. Gözümle gördüm, kız doktorasını yapıyor (türkiyede), akademisyen olarak maaşlı vs. Ama iş yerinde sürekli bir güzellik mücadelesi dönüyor. O bunu giymiş, şunun yeni çantası varmış, bunun yeni ayakkabıları çok güzelmiş... Sonra rekabet başlıyor "onlar giyiyor da benim ne eksiğim var..." tüm maaş elbiselere makyaj malzemelerine ayakkabılara filan gidiyor...

Bizim kültürümüzde mi var yoksa genel olarak kızların kültüründe mi var bu olay hiç emin değilim. 1-2 tane kız olaydı forumda yorumları altın değerinde olurdu da kızı bırak insan kalmadı forumda. ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım genelde var ya hep 1 tik ustu olsun isteniyo. Bi de evlendiğin kız senden daha fazla Maas alıyorsa eziyo da eziyo seni.

Bu kari milleti acayip ya benim hiç bi zaman millet ney giymiş ne yapmış nereye gitmiş gibi dertlerim olmadı olmazda. Ama evlendiğim kiside Boyle bi kompleks olsun ayni sekilde seni de etkilemeye basliyo. En yakin arkadaşınla aranı bile bozar bu tarz seyler

Sosyal ağlarda paylaş

Ciddili yazayım.

Evde kullanacağınız ufak (tekrarlıyorum UFAK) eşyaları almaya başla. Sallıyorum tost makinesi, mutfak robotu, çaydanlık, elektrik süpürgesi vs. tarzı eşyaları önceden alabilirsin. Büyük eşyaları oturup beraber almanız lazım. Elinden geldiğince elektronik/beyaz eşyayı sen seçmeye çalış.

Stres yapmak istemiyorsan yengenin eline kredi kartını ver. O yapsın. Aksi takdirde o stres yaşanacak. 

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 01.07.2020 at 11:57, ahmedinejad dedi ki:

Bu aslında kadın için değil herkes için geçerli. Hele belli bir yaştan sonra insanın sosyalleşme ihtiyacının büyük kısmını iş ortamı karşılıyor sanırım. Yabancılar bunun daha fazla farkında. Mesela yakın çalıştığım bir şirkette geçenlerde Almanya'da işten çıkarma ve erken emeklilik teklifleri oldu. Türkiye gibi değil tabi, kallavi dev bi para öneriyorsun adamlara, isterse çıkıyor, hayır derse kalıyor. Aldıkları paralar bayağı iyi. Üstüne şirket tüm emeklilik paketlerini de ödüyor yaşlıların. Biz Türkler için hele emeklilik yakınsa efsane fırsat.

Yaşlı Almanların çoğu reddetti. Adam "bütün gün evde bu yaştan sonra napacam, konuşacak kimse yok, ortam yok, ben burada sosyalleşiyorum, iletişim ihtiyacımı karşılıyorum" diyerek kabul etmedi. Ha arada "evde kalsam ekstradan şu kadar elektrik bu kadar yemek masrafım artacak" diye hesap yapanlar Excel tablosu dolduranlar vardı, çünkü adamlar Alman. Ama bayağı "evde kafayı yemektense sosyalleşirim hacı" kafası çok kritik yer tuttu adamların kararlarda. O yaşlarda heralde "nolacak lan şöyle sosyalleşirim" gibi ek alternatifler de daha gözden çıkıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.06.2020 at 10:29, xunn dedi ki:

Olm salak nazi animal crossing oynarken excel sheet açıyo ya kafayı yicem otistik karı.

Yengem ❤️

OP'a cevabım da şöyle olsun:

potansiyel eşin ve dinin dahil herhangi bir dış faktör istiyor/gerektiriyor/talep ediyor diye evlenme,
sadece ve sadece sen kendin evlenmek istiyorsan evlen, yoksa başına bela alırsın.

bunun istisnasını hiç görmedim -kısa- ömrümde ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.06.2020 at 17:47, deadwoll dedi ki:

Olm evliligi sey gibi mi saniyorsunuz? Mesela evleneceksiniz ama esin surekli gidip tek basina eski arkadaslariyla takilacak, birlikte kalacak; sem de kendi arkadaslarinla ayni seyleri yapacaksin vs.?

Madem oyle neden evleniyorsunuz ki? Herkes kendi cevresiyle vakit gecirecekse evlenmenin, hatta iliski yasamanin manasi ne?

2 sebepten evlenilir 

1-Çocuk için   

2- Aile baskısı,çevre baskısı  ( tr gibi ülkelerde  yaşanır)

Sosyal ağlarda paylaş

Habire değil ama ara ara eşlerin birbirine nefes aldırması evlilikte yaşam kalitesini bayağı arttırıyor. Ayda 1-2 C.tesi kız kendi arkadaşlarıyla dışarı çıkıp sinema yemek falan gezerken erkek de arkadaşlarını eve toplayıp pizza söyleyip PS falan oynayabiliyosa mesela (hobilere göre etkinlikleri değiştirin) iki taraf da çok daha mutlu oluyo uzun vadede.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, fresia dedi ki:

bu kız isteme olayları nasıl oluyor,

aileler de anlaştktan sonra; ev bulma, eşyalar filan stres yapmadan halletmek için nelere dikkat etmek lazım

abi niye bunlara bi ben triggerlanıyorum

bu yazdığın şeyleri otomasyon anne babaya ilk 6 ay torun kargolama misyonluyla evlendirilmiyorsan beraber zevkle falan yapmanız gerekmiyor mu? hani sonuçta bi 50-60 sene beraber yaşayacaksınız. stresi niye yapacaksın acelen falan olması lazım ki stres yap, acelen niye var.

neden evlilikle ilgili her merak ettiğin şey endişe ve sıkıntı içeriyor. neler empoze ettiniz bu adama. aceace'yi falan okuma abi şu topicte bence. adam TOST MAKİNESİYLE BAŞLA demiş zaten.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, fresia dedi ki:

bu kız isteme olayları nasıl oluyor,

aileler de anlaştktan sonra; ev bulma, eşyalar filan stres yapmadan halletmek için nelere dikkat etmek lazım

stres daha kızı istemeye gelecez derken başlıyor. stres yapmadan diye bir şey yok. yandan bir teyze hala bir şey çıkıyor AAA bizim adetimizdir kız isterken takla atması lazım damadın der mesela... bir başkası kulak duymuyo temizleme parası ister vs.vs...

gerilim ise ilk aileler ile beraber alışverişe çıkınca oluyor zaten. çeyizlik için RÖPTEŞAMBIR almaya giderken kaynana "aa ben bunu beğendim bunu alalım" demesi ile zıt fikirler ortaya çıkınca sinirler geriliyor iyicene.

hele ki düğünü biz yaptık altınları biz alırız argümanları ise en sevdiğim ❤️

teorik ortamda en stressiz evlilik muhabbeti;
siz evli çiftler arasında başka kimsenin parasını almadan tamamen kendi ekonominiz içerisinde ve kendi seçtiğiniz kararlar ile ilerlerseniz olabilecek minimum stres seviyesine sahip olabilirsiniz. evlilik kararı içerisine ne kadar çok insan sokarsan o kadar mutsuz olunuyor. yapılan evliliklerde bunu gördüm genel olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Oce4n dedi ki:

teorik ortamda en stressiz evlilik muhabbeti;
siz evli çiftler arasında başka kimsenin parasını almadan tamamen kendi ekonominiz içerisinde ve kendi seçtiğiniz kararlar ile ilerlerseniz olabilecek minimum stres seviyesine sahip olabilirsiniz.

yani 1 gelin basi yapin eve gidip tv izleyin diyorsun ? ona yeter bu kaziklama sektorunde para

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...