Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlilik süreci tavsiyeleri

fresia

Öne çıkan mesajlar

8 yıl beraberlik, 21 yıl evlilik yaşayan birisi olarak.

1- Bir kez bile az süreli ayrılmadık, hatta ciddi hiç kavga etmedik. Ciddi tartışmalar yaşıyorsanız devamı olmaz, bitirin.

2- Maddiyat önemli, ama bu parayı zorluk içinde beraber kazanın. Bir ilişki maddi zorluk görmezse devamı zor.

3- Ailelerden olabildiğince uzakta yaşayın.

4- Çocuk yapmayın, hele barışmak için hiç yapmayın.

Aklıma gelirse eklerim.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, ohyeah dedi ki:

Abi benden pırlanta alıp ayrılan olmadı daha

tanışmıyoruz ama faaliyetlerini takip ediyordum ?

altın, gümüş yüzük de var mı

-

ya çok şey konuştuk, konuşuyoruz epey detaya girdik ama daha kızla bulaşamadık maalesef 

11 gün filan var artık ihtimallerden konuşmaya başlayınca çok belirsiz oluyor

önümüzde haftasonu gitsem, ertesi hafta o gelcek zaten, sonra tekrar gitcek 1-2 ay

bilemedim

nasıl olsa raya ayrılık gircek

çok sık görüşmenin faydası olur mu bir yandan da bir an önce netleşmiş olur

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, fresia dedi ki:

tanışmıyoruz ama faaliyetlerini takip ediyordum ?

altın, gümüş yüzük de var mı

-

ya çok şey konuştuk, konuşuyoruz epey detaya girdik ama daha kızla bulaşamadık maalesef 

11 gün filan var artık ihtimallerden konuşmaya başlayınca çok belirsiz oluyor

önümüzde haftasonu gitsem, ertesi hafta o gelcek zaten, sonra tekrar gitcek 1-2 ay

bilemedim

nasıl olsa raya ayrılık gircek

çok sık görüşmenin faydası olur mu bir yandan da bir an önce netleşmiş olur

Altın için evlilik alyansından bahsediyorsak biz yapmıyoruz ama tanıdıgımız toptancılara yönlendiriyoruz. Bizde pırlantalı ne ararsanız var

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.06.2020 at 23:01, Oce4n dedi ki:

he dediniz ki tamam biz evlenek. tekrar konuşun ? ama bu sefer konuşacağınız kişi sayısı artıyor aileler de işin içine giriyor. kaç düğün isteniyor, yemekli mi olacak danslı mı olacak evin eşyalarını kim alacak nişan olacak mı kim kime kaç kilo altın takacak vs.vs.vs. her şeyden öte sizin ne istediğiniz önemli burada, evlenenler sizsiniz. gerektiğinde elini masaya vurmasını bilmen lazım. bu aşamalarda ayrılan baya çift var sonuçta... mümkünse aileleri hiç katmadan kendin hallet derdim de türkiyede biraz zor bir olay..

Abi eskiden "düğün mü olsun nikah mı" şeklindeydi bu soru. Son 5-6 senedir çifte düğünler artmaya başladı. Ucuz bir organizasyon da değil, ülkede ekonomi de malum. Ona rağmen bir kızın bir oğlanın memlekette düğün nasıl artabiliyor aklım almıyor.

Nikah + akşamına mekan kapatıp arkadaşlarla eğlence. Şu ana kadar bulunduğum en güzel evlilik günü kutlamaları bu formattı.

Sosyal ağlarda paylaş

zaten damat-gelin istemez 2 tane düğünü. tamamen eziyet ve masraf... asıl isteyenler aileler oluyor. hele ki iki ailenin şehri de uzakta ise, bi orada bir burada düğünü oluyor. "biz herkese gittik taktık onlar da bize taksın", "adımız şanımız yürüsün yemekli düğün yapalım", "bizim yaşlılar gidemez o kadar uzağa" gibi cümleler çok normal.

şu düğünlere verilen paralarla ev alınır... ama diyemiyorsun da yok ben istemem olmayacak...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...