Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: TROY

progamer

Öne çıkan mesajlar

3 kingdoms oynadim,cok guzel oyun,hayvan gibi detayli,ama herkes cinli beee, za zuu ya ming hee huu diye isimler hepsi birbirinin ayni

ben hayatimda warhammerla hic alakasi olmayan bi insan olarak duscem heralde hazir indirim varken bu dalgaya,2 oyunu birden almak mi gerek,dlc ye fln kesinlikle para vermek istemiyorum,1+2 yi alsam yeter di mi?

Sosyal ağlarda paylaş

2 oyunu birden almak lazım en büyük haritada en çeşitli düşmanla ve oynanabilen faction'lara erişim için. mortal empires free lc çalışıyor ikinci oyunun üstünde o zaman hesabında ilk oyunu görürse.

atilla'yı da benchmark için açtım da warhammer 2 ve britannia'dan daha kötü fps veriyor, nasıl kötü optimize etmişlerse vaktinde. ilk çıktığında da keyifle oynayamamıştım eski pc ile, üstüne 6-7 nesil sonraki gpu kullanıyorum gene benzer fps.

Sosyal ağlarda paylaş

atilla oynarken cok egleniyorum valla,3 kingdoms gibi gelismis campaign secenekleri yok ama kendine has baska mekanikleri var

misal religious osmosis ilginc bi mekanik,baska total warlarda yok sanirim,belcikaya kilise dikip,priest yollarsan,10 turn icinde komsu barbar kabile,frank yahut saxon her kimse,convert oluyor ve diplomasi yapabiliyorsun,bunu tum komsular icin yapabiliyorsun.

epic siege battle lar savastim atilla ve 3 kingdoms da,siege olayinin farkli oldugunu biliyorum mesela,warhammer icin,bakalim nasil kotarmislar merak ediyorum

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Valvyn dedi ki:

3 Kings aldim bende dun iyi gidiyo biraz fazla renkli ama guzel bakalim.

Paketleti alayimmi duz oyun ve blood dlc aldim 

ben almadim,base game in sundugu seyler var , faction pack iste,bence gerek yok.

more of the same,yani base game deki factionlarla bi oyna,cok begenirsen alirsin

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Asteroth dedi ki:

Dunyalar kotusu bir oyun Warhammer, girip multiplayer oynarim demiyorsan hic bulasma.

valla 73 dakka oynadim,2 faction a goz attim

ama oynuyamicam galiba ya,fantazi setting benlik degil,herkes cosplay yapiyor gibi geliyor,seslendirmeler hep EDGY,ne bilim,immerse olamiyorum

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Asteroth dedi ki:

Dunyalar kotusu bir oyun Warhammer, girip multiplayer oynarim demiyorsan hic bulasma.

tenor.gif

4 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

valla 73 dakka oynadim,2 faction a goz attim

ama oynuyamicam galiba ya,fantazi setting benlik degil,herkes cosplay yapiyor gibi geliyor,seslendirmeler hep EDGY,ne bilim,immerse olamiyorum

Diger factionlarada göz at hepsi birbirinden farklı, sonuç olarak fantasy sevmiosan yapcak bişey yok tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

warhammer a dünyalar kötüsü demek oldukça abartılı bir palavra

warhammer 2 oyun + bütün dlc ler ile yapılmış en keyif veren totalwar bence. buna yakın zevki anca ilk shogun u oynarken aldığın veya ilk medieval ile veya ilk roma oyunu ile aldığın o bakir tada benzetebilirim anca.

str ve taktik açıdan serinin en iyisi olabilir zira çin oyununa o kadar hakim değilim, oyunu almama rağmen warhammerden kalkıp oynamadım.

mesela ben ilk çıktığımdan beri bütün totalwarlarda bir kaç favori medeniyetim vardır. onlarla aldığım zevki, birimlerin yaşattığı taktik çeşitlik vs. den ötürü pek değişmem ve bir çok medeniyetle hiç oynamamışım dır.

warhammer evreninde de favori ırklarım var ama bu oyunda diğer ırklar ilde aynı zevki kat be kat aldığın için tekrar oynanabilirlik oldukça fazla oluyor. tabi bunda ırkların dlc dlc eklenmesi ve basit kaplama farklarıdan oluşmayıp derin oynama mekanikleri sunmasının da etkisi var.

vampirlerle oynarken tamamen farklı bir str ve taktik geliştirmen gerekiyor, cüceler ile oynarken süvarisiz ve kanat çevirmesi yapmadan statik oynamaya alışman gerekiyor, horde ırklar için gerilla gibi çalışman gerekiyor, elf ve insanların dağılmış devletleri için diplomasi ağarıklı gitmen gerekiyor vs.

bunun dışında fantezi birimleri ve büyülerde taktik kısımda oldukça fark yaratığı için daha fazla zevk alma imkanı tanıyor.

mesela en son oynadığım oyunda, orta seviye mızrak+okçu+süvari birimleri olan high elf ordum, normal şartlarda işini çok iyi yapan bir birlik, hatta benzer kalibrede askerler ile diğer totalwar oyunlarında kurduğun zaman oyunun sonuna kadar iş yapacak bir birlik oluyor ama işler warhammer olduğunda, hydra ve medusa gibi birimleri ordusuna katan dark elf ordusunu "acaba nasıl" yenebilirim diye düşünmeye başlıyorsun...

bu bakımdan, bütün dlcler ve iki oyun ile warhammer2 gelmiş geçmiş en iyi oyunlar listesi ilk 10 adayım rahatlıkla olur.

truva oyunu ise 3-4 ay oynatırsa kendini bence başarılı bir oyun olur.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...