Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gskill trident z neo ram ve 2 adet ekran kartı (2070super 5700xt)

Engg

Öne çıkan mesajlar

Abiler 

G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2X8) 3600 MHz DDR4 F4-3600C18D-16GTZN 

Ürün kodlu ram var elimde, bana 16 yetmedigi için, aynı ramin 16 kitinden de bulamadıgım için satıyorum. Ramler baya canavar, ama 16gb ile elimi ayagımı baglamaya başladı. Aynı kitin 32gb olanından sipariş ettim.

Xmp profil olarak 3600mhz cl18'dir. Ama 3600 cl 16 veya 3800 cl18 çalışmaktadır bu konuda bi sıkıntı yaşamadım.

Vatandan 27 martta aldım, kutulu faturalı garantili. Bu kadar erken 32 ye geçme ihtiyacım olacagını hiç düşünmemiştim. 

Fiyat 900tl aynı rami bu fiyata ikinci el bulsam ben alacaktım ama bulamadım, o yüzden fiyat uygundur diye düşünüyorum. Kozmetigi olan bir ürün oldugu için bir iki foto ve benchmark koyayım.

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Ayrıca Kullanmış oldugum Zotac 2070Super Mini design var, Geçen hafta bir gaza gelip incehesap indiriminden uygun fiyata 5700xt ROG Strix aldım sırf kartın estetiginden ötürü, daha sonra düşününce nvidia kafamda agır bastı ve 2070s in performansından da zaten memnunum.

5700xt'yi aldıgım fiyattan birine verebilirim (3499tl ne bir eksik ne bir fazla) veya 2070superi 4200 den satabilirim. Hangisini satarsam diğerini kendim kullanacağım. Bu arada iade seçeneğim de mevcut ama 2070 alan çıkarsa kendim kullanacağım için henüz o opsiyonu kullanmadım 1 hafta daha vaktim var.

Engg tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim yeni 3800x ryzen'e bunların 32'liğinden çaktım. baya baya iyi ramler, özellikle latency, timing kasayım diyorsanız, ryzen'e takabileceğiniz en iyi ramlerden.

ryzen - ram timing vs işlerle ilgilenen varsa, hesaplamak için uygulamalar da var, link verebilirim.

özellikle 32 kitleri çok zor bulunuyo, vatan bikaç ayda bir her mağazaya 1-2 tane gönderiyo, o da geldiği gibi 1 saatte gidiyo arayıp ayırtmazsanız.

son dönemde fiyatta hayli arttığı için iyi gibi istenen rakam.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...