Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Peak Games Satılıyor

eldar

Öne çıkan mesajlar

"Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Sidar Şahin 384 milyon dolar, aynı şekilde ilk yatırımcılardan Hummingbird Ventures da yaklaşık 362 milyon dolar alacak. Trendyol kurucusu Demet Mutlu ile Evren Üçok da 86 milyon dolar ve 139 milyon dolarlık yani toplam 225 milyon dolarlık geri dönüşe sahip olacaklar. Son olarak Endeavor'un Catalyst fonu da 47 milyon dolar gelir elde etmiş olacak."

paran varsa böyle şirketler kurup geliştirip sonra da satabiliyorsun. zaten parası olanın da kafası rahat.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya şu inan benim arkadaşımdı fakat hiç yıldızımız barışmadı. aramızda bir soğukluk vardı veya o çok soğuk biri idi. O dönemler aynı iş kolunda idik. Demek böyle bir servet yaptı kolay gelsin bana fark atmış. Benim korkaklığım ticaretten korkmam yüzünden veya arkamda bir güç  olmamasından herhalde. 

edit : Habere baktım da o zaten satmış galiba daha önce. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Flassh dedi ki:

parası cebimize mi giriyo ya, niye sevindiniz birden

ilham oluyor alttan gelenlere, cesaret veriyor. 

ben kız arkadaşımı çok teşvik ediyorum oyun yap, yazılım geliştir diye. o ne diyor, danışman olacağım para orada. 

üni okuyor halen, bitirme tezini bitirdi. hayvan gibi cv'si, tubitak bursları-stajları ve yurtdışından yüksek lisans teklifleri vs. var. çok feci donamımı var ama bu ülkede danışmanlık en temizi diyor.

bu tip işler danışmanlık fikirlerinden uzaklaştıracak, vizyon katacak bu tiplere. daha çok üretimin yolunu açacak. yemeksepeti satıldıktan sonra türevleri gelmeye başladı ve hazır yemek sektöründeki girişimler özellikle farklı bir boyuta gitti mesela. gittigidiyor satıldıktan sonra tr'de online alışveriş sektörü bambaşka bir yola girdi misal.

önemli yani satış gayet. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
On 31.05.2020 at 11:40, Bone dedi ki:

"Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Sidar Şahin 384 milyon dolar, aynı şekilde ilk yatırımcılardan Hummingbird Ventures da yaklaşık 362 milyon dolar alacak. Trendyol kurucusu Demet Mutlu ile Evren Üçok da 86 milyon dolar ve 139 milyon dolarlık yani toplam 225 milyon dolarlık geri dönüşe sahip olacaklar. Son olarak Endeavor'un Catalyst fonu da 47 milyon dolar gelir elde etmiş olacak."

paran varsa böyle şirketler kurup geliştirip sonra da satabiliyorsun. zaten parası olanın da kafası rahat.

cepteki para ile baslamadi yalniz ?

Sosyal ağlarda paylaş

öyle olsa bile, başarının büyüklüğünü azaltan ya da sanki daha az değerli kılan bir durummuş gibi görenlere cidden şaşırıyorum. 100 civarı çalışan ile ki çalışanların yaş ortalaması 29 muş okuduğum kadarıyla, müthiş bir başarı gerçekten. tamam, hayat herkese aynı adaletle davranmıyor ama her başarılı insana, başarıya gömen, neredeyse "emo" gibi takılan bir kesim var cidden. üzücü. psikologların incelemesi lazım sanırım. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
On 31.05.2020 at 21:23, akirafes dedi ki:

Ya şu inan benim arkadaşımdı fakat hiç yıldızımız barışmadı. aramızda bir soğukluk vardı veya o çok soğuk biri idi. O dönemler aynı iş kolunda idik. Demek böyle bir servet yaptı kolay gelsin bana fark atmış. Benim korkaklığım ticaretten korkmam yüzünden veya arkamda bir güç  olmamasından herhalde. 

edit : Habere baktım da o zaten satmış galiba daha önce. 

biraz karismis kafalar ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Peak Games yıllar öncesinde işe alım konusunda McKinsey'in modelini uyguluyordu. İyi okullarda ilk 10'un içinde olan herkesi Nişantaşı'nda yemeğe götürüp yaptıkları işleri anlatıyordu. Sonrasında ise ilgilenen adayların direkt başvurularını alarak öncelikli olarak onları işe almaya çalışıyordu. Hayırlısı olsun, resmileşmesi ile sevindirdi valla ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...