Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MSI RTX 2060 OC - AMD Ryzen 5 2600 garantili

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Driver daha çok renk color profole gibi şeyler için değil mi zaten? Önemli değil o kadar, Windows hallediyor genelde onu. Tasarımcıysan filan ancak kurcala yani.

Özel olarak Gsync compatible değil bu arada, marketing yalanı o. Freesync artık Gsync compatible, tüm Freesync monitörlerde DisplayPort üzerinden Turing GPU'larda Gsync açılabiliyor. Nvidia yaptı yani onu.

Monitörde Freesync açacan bir yer olması şart abi, değilse sorun var. Onu açıp denesene bir GSync da açarak. Şunu kullanabilirsin denerken: https://www.nvidia.com.tr/coolstuff/demos#!/g-sync

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Goering dedi ki:

anlamadığım şeyler, ama çok çözermiş gibi duruyor. 

Lakin bunu yapmak yerine gsync'i kapatırım abi ahadsf muazzam bi fayda sağlamayacak bana en azından şu an için.

Sosyal ağlarda paylaş

Renk olayı bendeki büyük sorunlardan biri ya. 2 ayrı monitörüm var. monitör ayarları üzerinden birbirlerine eşlemeye çalıştım renkleri. iyi kötü bi şeyler yaptım da, photoshop kullanıyorum, fotoğraf düzenliyorum, bi ekranda mis gibi görünürken ötekinde meh. hangisi doğru onu da bilmiyorum sdfg

derdim çok ya. 

kablo eski olabilir bilemedim. baya önce almıştım sanırım. DP'nin de mi versiyonları varmış ya teyallam BİTMİYOR ARKADAŞ

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

biraz tweakledim gönderdiğin linkteki verilere göre. daha bi eşleşti şimdi güzel oldu da, işte mutlak doğru renkleri mi görüyorum acaba o hala muamma. mesela Asus monitörümde, agon'a göre çok çok çok ufacık bi miktar daha fazla pembemsi renk var. RGB ayarlarıyla oynayarak eşleyebildiğim kadar eşledim ama işte merak ettiğim, sağdaki mikron fazla pembe olan görüntü mü doğrusu, yoksa soldaki mi? çünkü fotoğrafı düzenlerken ona göre yapıyorum neticede.

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, Xenocide dedi ki:

color management'ı sRGB mi yapmalı, Adobe RGB (1998) mi yapmalı peki onu da bi sorayım

adobe rgb yapma; sRGB web'deki kullanilan standart.

(adobe rgb yaparsan fotolar desature olur direk)

kisaca adobe rgb print icin, sRGB web icin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...