Jump to content
totemic

internet hesap güvenliği

Öne çıkan mesajlar

§ 25 May 2020, 13:22

microsoft ve uplay hesaplarıma çoğu uzak doğu olmak üzere giriş yapılmaya çalışılmış ama neyse ki authenticator kullandığım için bir sonuç alamamışlar. ama bu canımı çok sıktı. microsoft hesabımı daha önce de böyle olduğu için şifresini yeni değiştirmiştim hatta.

ne yapmam gerekiyor windows defender kullanıyorum ama birşey bulamıyor heralde. ne yapmam gerekiyor?  belli ki notebookta yerleşik bir trojan gibi birşey var şifre değiştirsem de işe yaramıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:25

Benimde uplay sürekli giriyolar artık saldım ne kadar şifre degissemde. Yalnız sadece Ubisoftta oluyor bu pc de bi sikinti yok diger her seyim güvenli ama uplay de kesin bi sikinti var

Valvyn tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:42

her siteye uygulamaya farklı şifre kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:46

epic ve gaijin hesaplarım için deniyorlardı devamlı ama two-factor nerede devreye soktuysam safdışı bıraktı bunları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:47

12345678 ne olcaksa olsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:50

yemin ederim hepsine farklı farklı kombinasyonlar kullanıyorum ama yine de bir şekilde buluyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:52

3. parti bişeylere izin veriliyomu bunda ondan olabilir bu kadar kişiye oluyorsa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 13:52

windows defender kullanacağına dua et daha iyi. gerçek bir av programı ile bi tarama yapmanı öneririm (misal kaspersky) hakikaten bir zararlı yazılım olma olasılığı yüksek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 14:02

benim ubi hesabına mı ne succesfull login yazdı geçen gün 🙂 (bak hatta telefonda google authenticator bile var onu bile geçmiş adam) , kendi güvenlik açıkları seninle pek alakası yok. vietnamdan vs deniyorlar sürekli. Bu daha evvel sızdırılan site/pass lerde var tabi arada onlarıda deniyorlar aynı kombinasyonu mu kullanıyorsun diye. 

Darksun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 15:44

kendi login email'ini google'da arat "[email protected]" (tirnaklar kalsin)

database leak olmussa cikar

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 15:49

2FA'li hesaplara girmek icin customer service'i kafaliyorlar.

social engineering o kismi...

("2FA mesaj gonderiyorum gelmiyor, screenshot atar misin?"

en barizi bu)

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2020, 16:02

uplay'de bariz bir sorun var ya, eski hesabım tamamen gitti benim afsgsg. içinde bir şey yoktu diye takmamistim 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2020, 08:56

şimdi buraya bunun için başlık açmaya gelmiştim. son bir yıldır hesaplarıma girmeye çalışıyorlar. PSN e üç kere yanlış girildiği için kitlenmiş. baya bi yerden şüpheli hareket mailı aldım. dün de uplay ve spotify dan geldi. uplay e de girmişler görünüyor. 

şifreleri değiştiriyorum filan ama napmak lazım başka yaw?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2020, 09:06

ubisoftun leak olayi var taa 2019'un basindan beridir devam eden,

https://haveibeenpwned.com/ 'da cikiyor mu bakin email, 2018 sonrasi bir leak varsa ordandir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2020, 09:33

eh 15 tanede çıktı XP

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...