Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cpu sıcaklık

sylvanas

Öne çıkan mesajlar

şu an boştayken, chrome vs açık sadece ve 50-53 derece arası oluyor. normal olup olmadığını soracaktım ama fan fazladan çalışıyor gibi. temizlik yapıp macun alana kadar merak ettiğim, kritik değerler kaçtır? fethiye'de çatı katı bir yerde yaşıyorum kendi sıcaklığım bile o seviyelerde. yok yere yakmayalım pc'yi. ya da çok kritik değerlere gelirse kendi kapanır mı? ve bir daha açılır mı dsba.

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, sylvanas dedi ki:

şu an boştayken, chrome vs açık sadece ve 50-53 derece arası oluyor. normal olup olmadığını soracaktım 

normal çünkü

Alıntı

Mayıs ayı sıcaklık ortalamamız 12.4 / 22.9 iken bugünkü sıcaklık 22 / 36 oldu ☀️
En sıcak ayımız olan ağustos ortalamamız 20.7 / 33 ☀️
Geçen sene tüm yıl boyunca gördüğümüz en yüksek derece 37 idi. Ondan önceki sene ise 35.
Mayısın ortasında ağustos ortalamasından 3, mayıs ortalamasından 13 derece daha sıcak bir gün geçirdik ☀️
Normalde tüm bir sene boyunca görebileceğimiz en sıcak gün.

Sosyal ağlarda paylaş

50 ile filan yanmaz hiçbir şey. işlemcinin termal limitini aratıp öğren, o limite uzun süreli load altında 5-10 kadar yaklaşmıyorsa endişe edecek bir durum yok. ayrıca amd genelde daha çok ısınır. ben 90'a kadar çıkabilen radeon 380 kullandım 5 yıl, yanmadı.

öte yandan 2-3 kere geforce yaktığım oldu geçmişte.

Sosyal ağlarda paylaş

işlemcinin kötü olduğunu söyleyen çok oldu. iyi olsaydı bile eski sayılır zaten seneler önce almıştık. oyunlarda tek sıkıntı işlemciden oluyo genelde.

bloğa üfledim biraz fırça ile aralarını temizledim, şu an power saver modu aktif biraz uysallaştı. birkaç derece de hava düştü 28 derecede şu an steam ve chrome ile. high performance modu yüzünden de olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...