Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unreal Engine 5

Bone

Öne çıkan mesajlar

vay anasını gerçekten çok iyi, özellikle bu yüzü yaparken donanım gösterildiği gibi ekranın kalanına da yetiyorsa gerçekten büyük iş. eskiden nvidia yüz demosu yapınca yüz hariç birşey göstermiyordu, o yaşlı adam yüz demosunu 8800gts 320mb'de açmıştım sanırım 20fps filandı lol. sonra neredeyse 10 yıl sürdü oyunda görmek. burada 2030 beklemeyeceksek mükemmel.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, DoruK dedi ki:

Sac fizigi de hep bi garip

ya evet, unity'e yeni geldi tel bazlı saç olayı o yüzden daha çok yolu var.

saçlar daha zor ya. binlerce saç teli yüzbinlerce poly oluyor ve fiziği cpu üzerinde. öbek öbek gruplandırıp topluca hareket ettirebiliyolar ama o hareket miktarı da kalas olmak zorunda oluyor. teli organik olması için ne kadar segmente bölersen bu sayılar ve gereken fizik hesaplamaları hayvan gibi artıyor çünkü. cpu'da olması çok büyük kısıtlama.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
On 21.03.2022 at 17:20, razzRaziel dedi ki:

unity'den gdc'de canlı bir video geliyor yine.

realtime'da gördüğümüz en iyi insan cgi'lardan biri olmuş. ama çok daha iyi olacaktır, şu an yüz hareketlerinin organikliği düşük, öncesiyle karşılaştırıldığında çok iyi ama gerçeğine göre yapaylığı hissediliyor. yani bi yüz kası kasılırken baya frame atlıyor gibi, esasen o arada saliselik hareketler ve sıkışmalar falan oluyor. onları göremeyince bi yapaylık kalıyor hala. ne kadar uzaktan baktığınla da alakalı tabii, kamerayı ağzına dayamasalar daha gerçekçi olur da olay detayları göstermek tabii.

artık oyunlarda böyle npc'leri vurmak insanın (benim) psikolojimi bozar muhtemelen. buna göre de gerçek vücut hasar sistemi falan olur herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, razzRaziel dedi ki:

hype dönmüş ya burda. ue5'i indirip de yapacağınız şeyleri zaten ue4'le de yapabiliyodunuz 10 senedir falan. bi heveslenip sonra gaz kaçınca bırakmayın da.

bi de ne yapıyonuz dökülün bakalım

valla kendi adıma, işten çıkarıldım, 3 gün sonra ue5 çıktı, karşıma 5 saatlik tutorial geldi kendi kendine. dedim ki her şey aligned. ya şimdi başlarım ya da sonsuza kadar susarım.

Sosyal ağlarda paylaş

@Xenocide

city sample'ı indir onda takıl biraz çok iyi yapmışlar. öğrenmek için değil de eğlenmelik. konsollara çıkartmışlardı da özenmiştim. şu unreal'da en çok özendiğim şey lumen.

neydi ki önceki işin? kodlama varsa çok daha iyi posizyon alırsın.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok kodlama falan sıfır. önceki işim video editörlüğü. hala aynı da, doğduğum günden beri evimde hep PC oldu. Hep de ortalamanın üstüydü. Sadece oyun için kullandım lan. Hani yegane tecrübem 0 yaşımdan beri oynadığım oyunlar asdf. Vaktim bol. ufak ufak öğrenirim gibime geliyor. Belki kod da öğrenirim. Kısmet. Ya da "öf çok zormuş lan bu yaştan sonra olmuyo emeniko" diyip salarım. Görücez.

Sosyal ağlarda paylaş

kodlamasız da yaparsın. visual scripting de tek başına götürebiliyor (ue'de blueprint). ki aslında o da kodlama oluyor da..

kariyer değişikliği olarak bakıyorsan, elbet para getirmesi gerekiyor. o yüzden de kısa süre içinde(bütçene ve sürdürülebilirliğine göre) geri dönüş sağlayacak bir proje bulman lazım. ya da belki öğrendiklerine bi yerde çalışabilecek seviyeye gelir ve onların ofisine katılırsın. tr'de baya adam açığı var, ama unity daha çoktur tahminimce.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, reyou dedi ki:

Neden?

tanışmak belki ortaklaşa bir şeyler yapmak için TR de unreal kullanan da c++ ile çalışan da az. 

9 saat önce, razzRaziel dedi ki:

hype dönmüş ya burda. ue5'i indirip de yapacağınız şeyleri zaten ue4'le de yapabiliyodunuz 10 senedir falan. bi heveslenip sonra gaz kaçınca bırakmayın da.

bi de ne yapıyonuz dökülün bakalım

unity bırakıp bunu öğrenmeye başlayalı 2 ay falan oluyor benim hypedan ziyade business açısından pek mantıklı değil başta unity ile hızlıca mobil oyun yapıp para kazanmak lazımda açıkçası ilerde hiç uğraşmayacağım için baştan unreal ile devam ediyim dedim. uzun zamandır benim istediğim kendi evrenimi yaratmak hikayesi vs taa üni yıllarında yapmıştım fps tarafında biraz pazar araştırması yaptım şu an pek iyi durumda değil rekabet edemem rts fln düşünüyorum ufaktan tutoriallara başladım. 

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, df dedi ki:

tr de para kazanmak için yapılacaksa unity daha pratik ve hızlı.

unreal için 10 sene sonra erken emekli olup para kaygısı olmadan 3-4 kişi bi araya gelip kasmak lazım. idealimizdeki oyunlar için.

Nalaka ya, sanki unity kumburgaz dan cikma firma sdf milyor dolarlik hacmi var adamlarin. Ayrica app store a koyunca isin tr mi kalir? Gidip bi erzurum yapmicaksan tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...