Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ghost of Tsushima - 2020 PS4

neutrino

Öne çıkan mesajlar

Konusu yokmus ben acayim dedim. PS4 exclusive, Temmuz'da cikiyor. Bugun 18dk oyun ici video yayinlandi. Open world olacak, hem samurai hem shinobi gibi takilacak karakter. Guzel gorunuyor simdilik, otlarin interaktif seylerin falan highlight olup durmasi biraz amatorce kalmis ama ayari falan olur herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkes Assassin's Creed'e benzetiyor da Red Dead Redemption, Breath of the Wild, FarCry arasında bir şey olmuş bu.

Hem samuray oluyorsun hem ninja, şahane kombolar koymuşlar, eski Japon filmleri ayarında filtre felan yerleştirmişler, Japonya'nın o nefis doğasında dolaşma tadı da yerleştirmişler, ağzımın suyu aktı.

sırf "Assassin's Creed" diye ezilmezse bomba gibi bir oyun geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk duyuruldugundan beri umitliyim bu oyun icin. Umarim cikana kadar biraz daha rafine olur, exploration kismi hosuma gitti gosterdiklerinden, ama tekrara da baglayabilecek ogeler var. Adam uzaktaki dumana giderken cat diye kus da gelip ilgisini cekiyor oraya gitmesi icin. Fazladan olmus mesela gerek yok, immersioni bozar surekli tekrar ederse.

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, Oski dedi ki:

Sekiro'ya yetemeyenler oynasin diye oyun

Lel, sekiro dedigin de guzel oyun ama turleri farkli bence. Dark souls, sekiro falan dogru zamanda dogru tusa basmaktan ibaret. Seveni var tabi hangi dusmana hangi hareketi yapacagini ezberleyip dogru zamanda o tuslara basinca tatmin oluyor olabilirsin. Bence bunda hikaye, exploration ve eglence daha on planda olacak. O yuzden bana daha cok hitap ediyor. Sekiro'da sen 34. kez tavukla savasirken ona vakti olmayan insan belki burda hikayeyi yarilamis ve daha cok zevk almis olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Bone dedi ki:

ya oyunda animasyonlara downgrade mi gelmiş, yoksa oynayanlar daha kolay reaksiyon verebilsin diye yapılan hızlandırma efektinden dolayı mı bana öyle geliyor?

sanki 2018 sunumundaki animasyonlar daha sinematik gibi geldi.

zamanla downgrade yemesi artık oyun sektörünün değişilmezi ya. bunda garip bir şey yok sdafds

ps5'i bekleyeceğim bunu oynamak için ama ben yüksek ihtimalle. benim fat kasa ps4'te heba edemem ?

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, neutrino dedi ki:

Lel, sekiro dedigin de guzel oyun ama turleri farkli bence. Dark souls, sekiro falan dogru zamanda dogru tusa basmaktan ibaret. Seveni var tabi hangi dusmana hangi hareketi yapacagini ezberleyip dogru zamanda o tuslara basinca tatmin oluyor olabilirsin. Bence bunda hikaye, exploration ve eglence daha on planda olacak. O yuzden bana daha cok hitap ediyor. Sekiro'da sen 34. kez tavukla savasirken ona vakti olmayan insan belki burda hikayeyi yarilamis ve daha cok zevk almis olacak.

kedi ciger

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

qte ile pattern ezberlemek farklı şeyler. ki attack'ları move1-move2-roll back-move2-move3-move4-rinserepeat diye sabit sırayla yapmadığı için pattern ezberlemiyosun teknik olarak. attack'ların telegraph'larını öğrenip ona göre tepki veriyosun işte, o gözle bakarsan her oyun doğru zamanda doğru tuşa basmaktan ibaret pong'dan bu güne kadar ghfdks

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Görsellik muazzam, tarz içine çekiyor. Hikaye kurgusu tatlı. Gerisi meh geldi ya.

Dövüş sistemi güzel ama büyük yenilik vaat etmiyor. Sarmadı. Henüz çok ilerleyemedim gerçi ama şimdilik meh yani. Belki ileride daha iyi olabilir açıldıkça vs. bilemedim.

Şimdilik oyun içine çekiyor ama böyle ekstrem bir şey vaat etmiyor. Ne bileyim Spider-Man oynuyorum bi yandan kenarda sağda solda side questleri bile keyifle yapıyorum. Çanta topluyorum, boş boş geziyorum vs. içine çekiyor ki Spider'ın dövüş sistemi de kötü bence. Ama oyun çok daha fazla yenilik vaat ediyor. 

Tsushima hype'ının karşılığını ucu ucuna falan anca verdi bana şimdilik bilemedim ya.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...