Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

tr'de ps5 digital bulmak cok zor, ps'i pro'su cıkana kadar skipledim.

series x aldım bakalım. gamepass ultimate gercekten cok cok iyi.

gamepass oyunlarinin tam listesi: https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1kspw-4paT-eE5-mrCrc4R9tg70lH2ZTFrJOUmOtOytg/htmlview

ea play geldi game passe. ek olarak pc'de ea desktopu kurarak, aynı subscriptionla pcde de ea oyunları oynanabiliyor.

bir rumora gore, ms ubi playi dahil etmek icin gorusuyormus.

ms'in discordu almak icin de gorusuyor bi yandan, yakın zamanda native integration gorebiliriz. mevcutta unonfficial client uzerinden kullanılabiliniyor discord.

xbox insider vasıtasıyla chromium bazlı edge tarayıcının yeni sürümüyle, geforce now'u da kullanmaya başlamışlar series s/x üzerinde.

gamepass subi olanlar için soyle güzel bir eklenti var: https://chrome.google.com/webstore/detail/alike03s-subscription-inf/jecikjbpiedagpmibmgpfgnkfpomgeok/related

firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/alike03s-subscription-info/

steam navigate ederken aktif olarak gamepassde yer alan oyunlari gösteriyor, gereksiz yere satın almayi engellemek için.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

series s aldım birkaç gün önce. ancak 360 gb alanı var. 4 tane oyun yükledim hafızası aldığım gün doldu.

yüklemek istediğim oyunlar var ama tekken gibi arada bir oynayacağım silmemem gereken oyunlardan yer kalmadı.

sadece seagate in bir ssd'si varmış özel olarak üretilen 1 tb o da 3000 küsür lira. ne saçma iş.

4k oynatmaması da üzücü oldu series x de alınacak ölçüde değil ki

Sosyal ağlarda paylaş

Tekken 6'ydı benim indirdiğim. biz eğlendik oynarken. 

çok araştıramadım ama xbox, xbox 360, xbox one oyunlarının upgrade edilmemiş olanları hariciye aktarılabiliyormuş. xbox one x/s optimized oyunlarının ise bazıları aktarılabiliyormuş. Series'e yeni çıkan oyunlar hariciye aktarılamıyormuş.   

Taktığın diske göre de loading süreleri uzuyor tabii. media vs için ise bir sıkıntı yok. Yalnızca usb 3 ve 128 gb üstü olması gerekiyormuş takılan haricinin özellikleri. 

Litminov tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
On 10.06.2020 at 03:52, Oski dedi ki:

ben oyle oynayinca hikayeden kopuyorum, kontrolleri unutuyorum, hangi skillere puan verecegimi tekrar tekrar dusunmem gerekiyo falan o yuzden tek oyuna abanmayi daha cok seviyorum

Ben de bole bisi yazmistim forumda ama unuttum. Bu büyük bir sorun ya.

Sosyal ağlarda paylaş

On 31.10.2022 at 20:53, Aket-Atum dedi ki:

Yurtdışından xbox series x getirmeye kalksa bir arkadaş, kabine alırsa falan sorun çıkar mı? Sormamı istedi ?

Bir de havaalanında ekstra ücret falan çıkar mı?

Geç kaldım muhtemelen ama bana paketiyle geldi hiç sorun olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Cokomantis dedi ki:

ana menüden girilen PLAY TUTORİAL diye ayrı bi bölüm olmuyor artık çoğu oyunda. (oluyorsa da bitmesi gereken bi practice.) yeri geldiğinde öğretiyor oyun. idealinde öğrettiğini fark ettirmeden öğretiyor hatta.

o iş oyun türüne göre değişir. nasıl fireball atıyoduk diye aranıyorsan dediğim gibi çoğu ihtiyacını keyboard config karşılar, ya da bi kombo arıyorsan bunlar komplex şeyler değil en kötü 10dk denersin.

ama 6 ay sonra factorio açıp da ulan bu tren sinyallerini nasıl ayarlıyoduk, 5 hattın birleştiği yeri nasıl ayarlayacam da hiç bi ray çakışmayacak dersen o biraz zor işte, açıp tutorialını oynarsın.

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...