Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last Dance Belgeseli ('97-98 NBA Sezonu)

BarLOA

Öne çıkan mesajlar

Belgesel hazır 1-2 dakikaya çıkıyorken eğer kafasında "Kim Goat?" sorusu olan varsa... İşte size bir fırsat! Bu belgeseli izlemenizi tavsiye ediyorum.

Kaset kaydı yaparak NBA izlediğimiz 97-98 sezonunu, Jordan ve efsane Chicago Bulls kadrosu. Her bölüm bir ayı anlatacak şekilde (sadece Mayıs ayı 2 bölüm olarak) ve daha önce yayınlanmamış görüntülerle bu mini seri içinde yer alacak.

Sadece eğlenceli görüntülerin olmayacağını söyleyen de Jordan'ın kendisi. 

spacer.png

BarLOA tarafından düzenlendi
resim
Sosyal ağlarda paylaş

97 98 olmasının sebebi 

bir çok sporcunun o yıl kontratının bitmesi yönetimin bir daha onlarla sözleme yapmıcak olması sebebi ile 

bu yıla başlarken zaten bu sezona the last dance adını koyuyolar

o sebeple dizinin adı buradan geliyor hatta dizinin başta adı bu olmucakmış da sonradan buna evrilmiş 

1 bölümlük belgesel olucakken görüntüler o kadar çokmuş ki bu belgesele döndürüyorlar olayı

Sosyal ağlarda paylaş

jordan’ın son all starını hatırlatmayın jermain o’neal’ı boğasım geliyor

bulls-jazz son maçtan sonra hani şu last shot’dan sonra basket topunu alıp sahaya gitmiştim, topunu alan geldi sdfgd ne muhabbetti. saat sabah 7 buçuk 15 yaşımdayım o zamanlar hey gidi

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İlk iki bölüm beni tatmin etti. Çok şey öğrendim valla. Jordan şöyle alfa böyle alfa ? Yok Yok gayet iyi belgesel. Ama bütün bölümleri tek seferde salmamaları saçma olmuş. Corona'dan dolayıdır belki. İnsanlar tutulsun istiyor olabilirler. Çakallar.

10 saat önce, Mal dedi ki:

psikopat vardı bi tane basket oynamayı bilmiyordu şut felan atamıyordu sdfsdf

Rodman heralde. ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 20.04.2020 at 11:03, mokoko dedi ki:

jordan'ın bulls'daki son şampiyonluğu/senesi üzerinden genel olarak kariyerini anlatıyorlarmış. ama asıl odak 97 98 sezonu. 

son allstar'ı washington'dayken oynuyo jordan. 2003 olması lazım.

aynen, bomboş smaç kaçırmıştı hatta ben bile o yaşlarda tv başında kalmıştım "lan :(" diye. 

aha buldum.

ufacağız daha o zaman tv'de gece canlı izliyordum. yanlış hatırlamıyorsam jordan'ı canlı izlediğim ilk maçtı yaş yüzünden. hep efsanelerini okumuş, netten izlemiş, özetlerden takip eden biri olarak şu smacı görünce bi garip olmuştum ya. 

Sosyal ağlarda paylaş

neyseki şu dew*mke lafı paticikte sadece 3 kez kullanılmış. neyse...

belgesel harika inanılmaz bişi. çok rahat bir şekilde herhangi bir spor ile ilgili izlediğim en iyi medya diyebilirim. 1 bölüm izliyim hemen bitirmiyim diyorum ama 2 bölüm bitmiş buluyorum kendimi. rodman'lı bölümde çok fazla detaya girebilcekleri gariplik vardı ama tercihlerini detroit senelerini anlatmak üzerine yapmışlar. wwe'de güreştiğini falan anlatabilirlerdi rodman'ın mesela ? ayrıca en az 3 4 kez daha rodman'ın bu şekilde vegas macerası var. hatta bir final serisinde yapıyor aynısını.

isiah thomas vs mj atışması da harikaydı. mj'e it'nin güncel yorumunu izletmeden önce mj'in direk olarak it'nin söylediği şeyleri birebir söylemesi inanılmazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk 4 bölüm güzeldi, bence basketbol deyince zaten hala ilk aklıma gelen isim jordan. chicago bulls da çocukluğumun şampiyonlarıydı zaten, basket normalde izlemediğim halde çok hoşuma gitti. bir de bayağı aklı başında, düşünen adamlar, söyleşiler keyifli o yüzden. maykıl'a /respect özellikle.

geçen yaz nba2k oynarken de chicago bulls 97-98 takımını seçmiştim zaten ahah.

mj'in "yok artık" dedirten skorlarını da hayranlıkla izledim.

yalnız jordan'ın gözleri sararmış ve kanlanmıştı, umarım hasta değildir.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadığım şey espn bu 98 yılı kayıtlarını 22 sene bekletmiş mi, baya beğendim geçişleri.

edit: hatta dennis rodman'ın izini ile ilgili video'yu hepsine ilk defa izlettiler sanırım.

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Görüntülerde sıkıntı yok ama görüntülerin kullanımı için Jordan'ın şahsi izni gerekiyordu. Zamanında ESPN ve lig ile öyle anlaşma yapmış. Sonunda onu veriyor. Yıllar boyu onca yönetmeni, yapımcıyı geri çeviriyor. En son bu proje kafasına yatınca ve yine üstünde kontrol sahibi olma garantisini alınca oluru veriyor.

https://www.espn.com/nba/story/_/id/29044827/an-all-access-michael-jordan-documentary-how-last-dance-was-made-possible

Krause'un hakkının verilmemesi, şeytani bir cüce olarak gösterilmesinin temel sebebi zaten yine Jordan akjsdfsd  

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

birkaç sene önce 2 saatlik bi gösteri maçı teklif edilmiş. 100 milyon dolar teklif etmişler reddetmiş. 

şahsi serveti 2.1 milyar dolarmış. çok umrunda olduğunu sanmıyorum paranın skjfsdh

ama Air Jordan markası umrunda. boktan bir belgesel ile adına leke getirmek istemez. jordan normalde çok hırslı ve acımasız bir adam, bu kadar büyük bir figür olmasa şerefsiz olarak bile anılabilirdi çoğu yaptığı şey yüzünden.kendi ile ilgili eleştirel şeyler yazan adamları bile medyanın önüne atıp linç ettiren bi tip.

bu haftaki amerikan mutfak'ta inan özdemir'de anlatıyor mesela Jordan Rules kitabında Jordan röportaj vermiyor ama eleman yazıyor. Jordan kuduruyor, hatta insider bilgi aktardığını düşündüğü için Horace Grant'i aforoz ediyor tamamen ki düşmanlığı öncelere dayanıyor. The Last Dance'da da neredeyse hiç yer verilmiyor farkındaysanız zaten sdkjfhsd 

Adam içinde kendi isminin olduğu her konuda aşırı takıntılı o yüzden. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...