Jump to content
df

2k - 4k monitor tavsiyesi

Öne çıkan mesajlar

§ 21 May 2020, 10:00

valla bence takıl özellikle arada oyun oynarım diyorsan 😛 . Şahsen monitör alırken IPS/120+hz aradım ben, 60hz e göre akıcılık bakımından abartı fark var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 May 2020, 16:52

MSI olan 8ms diyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 May 2020, 20:53

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 May 2020, 21:43

Diyemeyiz. Çok alakasız karşılaştırma listesi. ProART serisi ile PG27UQ ve Acer Predator yada 49" super duper ultra wide ekran monitörlerin aynı karşılaştırmada işleri ne? Kullanım amaçları bile tamamen farklı modeller, üç farklı kategoriden pahalı ürünleri doldurmuşsun sadece.

Aluriel tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 31 May 2020, 04:01
6 saat önce, Aluriel dedi ki:

Kullanım amaçları bile tamamen farklı modeller, üç farklı kategoriden pahalı ürünleri doldurmuşsun sadece.

amaç en pahalıları doldurmak değil, ucuz-pahalı karışık.

10bit renk istiyorum, IPS istiyorum, 600 cd/m2 istiyorum, 120+ Hz monitör istiyorum. bu kriterlere en yakın ürünler de bunlar. 8bit, TN, 300 cd/m2, 60 Hz bakmadığım için haliyle pahalı modeller çıktı genelde. benim söylediklerimi en iyi karşılayan monitör Asus ROG Swift PG27UQ, ama 20 bin liralık monitör ve Samsung C49RG90 yine de daha iyi bir seçim gibi geliyor bana, fiyatı da yarı yarıya farkediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 31 May 2020, 07:30

listedeki en ucuz monitör 8k.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 31 May 2020, 09:00
4 saat önce, Bone dedi ki:

amaç en pahalıları doldurmak değil, ucuz-pahalı karışık.

10bit renk istiyorum, IPS istiyorum, 600 cd/m2 istiyorum, 120+ Hz monitör istiyorum. bu kriterlere en yakın ürünler de bunlar. 8bit, TN, 300 cd/m2, 60 Hz bakmadığım için haliyle pahalı modeller çıktı genelde. benim söylediklerimi en iyi karşılayan monitör Asus ROG Swift PG27UQ, ama 20 bin liralık monitör ve Samsung C49RG90 yine de daha iyi bir seçim gibi geliyor bana, fiyatı da yarı yarıya farkediyor.

Pro Art modellerinin hepsi 60 Hz, 120+ istiyorsan zaten eleniyorlar baştan. IPS istiyorsan o C49RG90'da eleniyor. Asus ROG swift pg27uq ve Acer predator kalıyor seçenek

Aluriel tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 00:05
14 saat önce, Aluriel dedi ki:

Pro Art modellerinin hepsi 60 Hz, 120+ istiyorsan zaten eleniyorlar baştan. IPS istiyorsan o C49RG90'da eleniyor. Asus ROG swift pg27uq ve Acer predator kalıyor seçenek

aaa dur bir saniye, ProArt modellerinin hepsi 60 Hz değilmiş, şöyle bir model gördüm:

https://www.asus.com/Monitors/ProArt-Display-PA32UCG/

uzun süredir aradığım monitör sonunda çıkıyor sanırım.

oyunlar için 5 ms ve 120 Hz desteği varmış.

HDR filmler ve HDR oyunlar için 1600 cd/㎡ parlaklık sunuyormuş. Apple'ın Pro Display XDR ile aynı değer.

doğal olarak 4K ve 10bit sunuyor ve IPS monitör.

profesyonel monitör olmasına rağmen Rec.2020 ve DCI-P3 oranları yazılmamış. ama ProArt PA32UCX ile aynı color accuracy değeri verildiğinden, 89% Rec.2020 ve 99% DCI-P3'e çok yakın bir şeydir.

hem oyun monitörü, hem film monitörü, hem de profesyonel monitör olarak dört dörtlük gözüküyor. Türkiye'de çok pahalıya satılır o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 05:52

evet 3 tane alirsan duz hesap 100k yuvarlarlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 12:13

bi tane pro bi tane oyuncu monitoru almak daha ucuza gelir büyük ihtimalle

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 16:52
4 saat önce, df dedi ki:

bi tane pro bi tane oyuncu monitoru almak daha ucuza gelir büyük ihtimalle

HDR filmler ve HDR oyunlar yaygınlaşmaya başladığından beridir, "oyuncu monitör" ile "profesyonel monitör" arasındaki ayrım da kaybolmaya başladı. hadi gittin 240 Hz 1 ms bir monitör aldın, çok güzel. ama "HDR film açayım" veya "oyunu HDR desteğiyle oynuyum" dediğinde sana monitörün parlaklık değeri nedir, color accuracy değeri nedir gibi şeyler gerekiyor ki o yüzden oyuncu monitörleri de DisplayHDR1000 sertifikası almaya kasıyorlar artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 17:31

hdr1000 i yarim metreden acacak arkadaslara kornea da hediye ediyolardir umarim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 18:36
1 saat önce, Selamisahin dedi ki:

https://www.itopya.com/viewsonic-27-xg270qg-165hz-1ms-hdmi-dp-qhd-gsync-gaming-monitor/

Marka konusunda açıkçası nötrüm, bir fikrim yok. Monitör IPS, 10-bit, 165 hz, 2k sunuyor. Tek eksiği senin için parlaklığı 350 cd/m2.

https://www.lg.com/tr/monitor/lg-27GL850-B

Aynı paneli kullanıyor bu iki monitör.

Viewsonic olanda g-sync modül içib 1500 tlye yakın daha fazla ödüyorsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Haz 2020, 18:56

LG hem freesync hem de g-sync sunuyor. Daha iyiymiş. Öbürüne göre tek eksisi 144hz, o d farketmez herhalde 165 ile pek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...