Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2k - 4k monitor tavsiyesi

df

Öne çıkan mesajlar

On 30.06.2022 at 16:34, Oce4n dedi ki:

lg c2 ile g9 neo arasında kararsız kaldım ben de.

ikisi de harika seçenekler olduğunu biliyorum. ama g9 da illaki bilgisayar başında kullanılır c2 ise koltuğa geçip de kullanabilirim düşüncesi var. fakat diğer sıkıntı sadece oyun için kullanmayacağım, ofis için de kullanacağım için c2 burn-in yapar mı düşünesi biraz üzüyor.

C2 burnin olmuyor, kapattığın zaman veya belli aralıklarla olmaması için standby'da bir dalgalar çalıştırıyor.

ben 2 seri oled kullandım, eskisini sattım 2000hr'da - onda burnin vardı (baya bir bilinçsiz arkadaşlar kullandı)

ama monitor için bilemem, reddit'te monitor olarak kullanan hareketli background vs. kullanıyor + 3/4dk'da screensaver vs.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Pordakal dedi ki:

https://www.hepsiburada.com/msi-optix-g27cq4-27-165hz-1ms-hdmidisplay-freesync-wqhd-curved-oyuncu-monitr-p-HBV00000S1IVV?magaza=Adak+bilgisayar&url_src=and-product-detail

Bu monitör hakkında görüşleriniz nelerdir, pc yeniledim hazır monitörü de bi elden geçireyim dedim en son.

4 dakika önce, Pordakal dedi ki:

Şuanda yukarda linkini bıraktığım monitör işimi görür mü, yoksa şu daha iyi bunu al dediginiz benzer fiyatta monitor varmi, 5-6k arasina da çıkabilirim fiyat olarak

ekran kartın ne? işlemci ne?

4k mı 1440p mi? ne oynayacaksın?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, deadwoll dedi ki:

Yok VA bendeki de, eski MPG mi MAG mi öyle bir serinin üst modeli. Unuttum, üşeniyorum bakmaya da sdf

doğrudur, belki o seride sorun olabilir, pardon.

@Pordakal doğrudan aynı modelin büyüğünü kullanan biri olarak anlattım işte abi, daha ne istiyon. dediğim şey sorun değilse taş gibi alet.

ekran kartının msi olması önemsiz ama ben olsam lg'den uzak dururum, stantlar aşırı dandik. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullan pordakal. Aldığın monitörde display port 1.2 ve hdmi 2.0 olduğuı için Display porttan bağladığında 10 bit için en fazla 120hz ile , hdmi dan bağladıgında ise 10 bit en fazla 60 hz kullanabileceksin. Farkında olarak aldıysan zaten sorun yok ama gözden kaçmışsa belirtmek istedim. En az display port 1.4 olan modelleri incele 170hz 10 bit falan kullanmak istiyorsan 1440pde.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

c2 42 gaming odaklı nasıl olur ya. o speclerde monitor yok TR de gördüğüm. alienware in, samsung un neo odisey'i falan muadili ama onlar hem yok + geldiğinde banko daha pahalı olur.

burn in olayı için de steam wallpaperdan hareketli arka plan falan kullanıyorlar + kısa sürede devreye giren screensaver vs.

tavsiye eder misiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, pattisliborek dedi ki:

c2 42 gaming odaklı nasıl olur ya. o speclerde monitor yok TR de gördüğüm. alienware in, samsung un neo odisey'i falan muadili ama onlar hem yok + geldiğinde banko daha pahalı olur.

burn in olayı için de steam wallpaperdan hareketli arka plan falan kullanıyorlar + kısa sürede devreye giren screensaver vs.

tavsiye eder misiniz?

Tavsiye ettim ben arka sayfalarda 

bende c1 var, chg90 olmasa alirdim c2 42

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

bu özellik hakkında endişem, curve'ünü düzelttikten sonra tam düz olarak duracak mı yoksa zamanla bozulmalar meydana gelip, tam düz kalamayan bir monitör haline mi gelecek...

ama isteyene curved isteyene düz olabilen monitör fikri ilginç, özellikle birden çok kullanıcılı ortamlarda.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim gördüğüm sadece 2 seçenek var, ya dell'in kendi sitesinden Yahut amazonun abd sitesinde shipped and sold by amazon

2side 1300 dolares+tax

Blackfridayde güzel indirim yiyecek eminim, onu bekliyorum, belki yeni modeller çıkar diye bi umudum da var ama duyurulan oledler hep 42-55 inch

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...

Amazondan link atamadım da, ürün tam ismi

ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27" inç HDR Oyuncu Monitörü, 2K IPS Freesync Ve G-Sync Uyumlu 2560X1440 1MS(Mprt) 170Hz Dp HDMI MM Vesa 3 Yıl ELMB Sync Monitör

9.7k ve senin linklediginle arasinda 5k vermeye değecek bir fark yok. 4k monitör olsa tamam derim de, 2k için daha iyi benim attığım fiyat performans olarak 

Sosyal ağlarda paylaş

ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27" inç HDR Oyuncu Monitörü, 2K IPS Freesync Ve G-Sync Uyumlu 2560X1440 1MS(Mprt) 170Hz Dp HDMI MM Vesa 3 Yıl ELMB Sync Monitör

9.7k ve senin linklediginle arasinda 5k vermeye değecek bir fark yok. 4k monitör olsa tamam derim de, 2k için daha iyi benim attığım fiyat performans olarak 

Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal, 07.03.2023 15:29 tarihinde dedi ki:

Doğru 5k fark çok fazla haklısın. 👍

Bunu aldım bakalım gelir 1 - 2 güne.

ASUS TUF GAMING VG27AQ

https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-vg27aq-27-165hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr-ips-wqhd-g-sync-uyumlu-gaming-monitor_u9214

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...