Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2k - 4k monitor tavsiyesi

df

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Evdeki emektar Samsung monitörüm gitmeye başladı. Eski monitörleri nasıl elden çıkartıyorsunuz?

Yeni monitörler araştırmalarına başladım. 2K veya 4K değil ancak ViewSonic'ten aşağıdaki modeller gözüme ilişti:

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F4VYS

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1

Bu kadar para vermişken Full HD yerine 2K'ya mı yönelmek mantıklı olur? ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.10.2020 at 19:22, bosphorus dedi ki:

Evet güzelmiş. 2700-3200 vs. e bulunursa haklısın.  Ama problemleri olduğunu duymuştum. Ekran ile ilgili sıkıntı yaşatmayacaksa alınabilir.

ben baya baktıydım, bu fiyata olan MSI'larda asıl siyahlarda çok problem oluyordu bunda çok problem görmedim, 3 aydır kullanıyorum memnunum öneririm.

Sosyal ağlarda paylaş

olurda ekran kartı alırsam yeni monitörde alırım diye bakınıyordum bende. Curved alanlar memnunlar mı? Hiç curved tv, ekran kullanmadım daha önce. Oyun, film fark ediyor mu normale göre. Yada browser filan sıkıntı çıkarıyor mu, bir şeyleri okumak.

odyssey g7 güzel görünüyor da curved olmasını bilemedim. 1440p/144hz istiyorum çoğu curved gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, progamer dedi ki:

olurda ekran kartı alırsam yeni monitörde alırım diye bakınıyordum bende. Curved alanlar memnunlar mı? Hiç curved tv, ekran kullanmadım daha önce. Oyun, film fark ediyor mu normale göre. Yada browser filan sıkıntı çıkarıyor mu, bir şeyleri okumak.

odyssey g7 güzel görünüyor da curved olmasını bilemedim. 1440p/144hz istiyorum çoğu curved gibi.

alışınca hiç açılı bir şeye bakıyormuşsun da geometri bozukmuş gibi gelmiyor. iş ekranım düz, oyun ekranım kirve, sabahları işe oturunca hep dışbükey gibi hissediyorum ama oyuna geçince hiç batmıyor. sanki daha doğalı buymuş gibi. ama fanatik şekilde alışmak istemeyenler de var tercih meselesi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

O vx2458-c-mhd benim monitör. Kendisinden memnunum çok. Renkler iyi, kavisli ilk monitörüm ama hiç rahatsızlık vermedi, karantinada bir sürü ofis işi de yaptım, akşamları bazen hala yapıyorum. İçinde text ve browsing modları var, iyi oluyorlar.

Tek beğenmediğim yanı hoparlörleri, ciddi ciddi berbatlar. Özünde aleti Xbox ve Switch takmak için almıştım, üzdü bu nedenle. Üzerindeki ses çıkısına hopörler takınca da iyi olmadı, monitörün DAC berbat. Xbox'ın normal ses çıkışı olmadığından bu üzdü işte.

Şu anda sadece Switch ve PC için kullanıyorum ama, mutluyum kendisiyle.

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, GERGE dedi ki:

Tek beğenmediğim yanı hoparlörleri, ciddi ciddi berbatlar. Özünde aleti Xbox ve Switch takmak için almıştım, üzdü bu nedenle. Üzerindeki ses çıkısına hopörler takınca da iyi olmadı, monitörün DAC berbat.

o monitörlerin neredeyse hepsinde öyle abi için rahat olsun sdf. baya el radyosu gibi ses veriyorlar. birkaç bin dolarlık elit versiyonlarda bile öyle gördüğüm.

Sosyal ağlarda paylaş

curved cok iyi bir şey ya. kesinlikle sizi rahatsız etmeden daha çok işin içine girmenizi sağlıyor. 

samsung monitörler bu neslin Nvidia kartları gibi oldular, teoride rakipleri var ama pratikte rakipsiz gibiler.

odyssey'i kendim kullanıyorum kardesim de HG70 serisi kullanıyor. ikisi de taş gibi monitör, yok yok özellikte her ikisi de, kesinlike öneririm. bu fiyatlara çıkıp msi falan almayın abi.

asus'da da çok iyi monitörler var, Vg27aq flat monitörlerin en iyisi ama TR stok sıkıntısı vardi bir ara fiyatlar uçmuştu

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

2K'de 60 fps verecek GPU olsa makinede alırım zaten ama yeni nesil de geliyor, mümkün değil şu an. Şimdi gidip de RX 5600 XT'yi güncellemeye de gerek yok, bir süre daha 1080p'de en iyi ayarlarda oynatır, şu an 80 civarı alıyorum Odyssey gibi oyunlarda en üst ayarda.

Radeon 7000 serisi çıkınca ancak 2K'ya geçişim benim, hem GPU, hem monitör çok masraflı olacak zaten, son Samsung monitörler de ucuzlar zaten o zamana, daha rahat olur.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Açıkçası 2K alternatifleri arasında Samsung CHG70 ve ViewSonic VX2758-2KP-MHD arasında kaldım. Samsung'un dezavantajı 2017'ye ait olması ve enerji tüketimi olurken VX2758-2KP-MHD'de ise yükseklik ve sağa sola döndürme olayı yok. ViewSonic'in XG2405 veya XG2705 gibi XG serilerinde var ama onlarda da VX gibi 2K alternatifi olabilecek uygun modeller yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu monitör dışında seçenek bakınıyorum, @orc_lord konu ile alakalı başka alternatif bulursan buraya da ses et nolur. Qled nasıl bir kafa Freesync2 falan derken şu an epey cezbetti aslında

https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-2k-1ms-144hz-freesync-2-hdr600-kavisli-va-qled-oyuncu-monitor-p-hbv00000ba2em

RedallHoor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

chg70'i 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. curved olmasından endişe etmeyin ama ortasına bakacak şekilde oturmanız lazım. o zaman hissetmiyorsunuz. stand'i dediğim gibi mükemmel. ama 1080p güzel gözükmüyor, ayar kısıp 2k'da oynuyor insan. fakat aa açmak pek gerekmiyor o zaman (belki 2x) da çünkü monitörü daha uzağa koyuyorsunuz ve ppi daha iyi.

g7 alacak durumdaydasanız onu tercih edin tabii ama pc'nin gene kalburüstü olması lazım biraz hakknı verebilmesi için. ben 2k'da hatırı sayılır fps kaybettim bazı oyunlarda. herşeyi açacağım diyorsanız iyi ve güncel makine lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...