Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2k - 4k monitor tavsiyesi

df

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

İki monitörü de takılı bırakırım zaten.

AMD'den pek vazgeçmem sanırım, ama geçsem de 3000 serisinden almam birşey, 4000 beklerim gibi geliyor. Gerçi alabilirim de, bilmiyorum. Ama önümüzdeki bir yıl en azından 5600 XT ile devam ederim. High ile 60fps alamadığımda değiştiririm. Ya da yeni Forza çıktığında 144fps vermezse.

Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de pek başka şeye para harcamıyorum ama iş çok kullandığım şeylere gelince pc, tv, oyun koltuğu vs o zaman pek acımıyorum. 

Şu monitöre VIEWSONIC XG2703-GS 2017 de 3400 mü ne bayılmışım hiç pişmanlık duymadım şahsen. Bana en fazla fayda sağlayan meretlerden. Biraz şımartın kendinizi ya olacak o kadar ? .

Sosyal ağlarda paylaş

Benim ekran kartım yandı bikaç hafta evvel, şimdilik onboard gpu kullanıyorum. 3000 serisinin çıkmasını bekliyorum. Çıkınca 2000'ler ucuzlar bi 2070S çakarım ümidindeyim. Olmadı 2060'lara falan yönelecem. Blender kullandığım için AMD uymuyor bana, CUDA lazım.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, Sam dedi ki:

samsung chg70 düşünüyorum ben de, makul fiyatta gibi ama curved olması düşündürüyor biraz. monitörde ortalamak sorun olmaz gerçi ama curved kullanan varsa memnun mu söyleyebilir mi acaba?

Geç oldu mu bilmiyorum ama 1 ay kadar önce bunu aldım ben, çok aşırı memnunum. 

Curved konusu beni de sürüncemede bırakmıştı bir süre ama kullanım olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Hatta bir ara dik olarak kullanmam gerekti, onda bile rahatsızlık vermedi.

edit: Benimki 27" bu arada, 3000'e almıştım Samsung.com.tr'den.

Holy tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok geç olmadı, önümüzdeki haftaya filan düşünüyordum zaten. teşekkürler bilgi için. o pivot olayını da beğendim, dev boyda dikine manga filan okumak için düşünmüştüm zaten keşke olsa diye. herhalde bunda karar kılacağım, yazarım gene alırsam deneyimi. ?

ölü pikselden şikayet edenler olmuş amazon'da, mağazaya gidip açtırıp alsam mı online alsam mı diye tereddüt ediyorum bir de. bir tane samsung'u hepsiburada'ya geri göndermem gerekmişti geçen sefer.

Sosyal ağlarda paylaş

ölü piksel olayı her monitörde dert ya ben inventusda test ettirtip yollatmıştım. Bazı vatanlarda daa açıp yardımcı oluyorlar (özellikle çok kalabalık değilse).  Tv lerde aynı sorunsuz/minimum sorunlu çıktı mı derin oh çekiyorsun ? .

HB den alma Sam ya, sorun çıkarsa üzebiliyorlar. Ben tüketici mahkemesine verdim HB yi , ondan sonra bir daha da alış veriş yapmadım. 

Sosyal ağlarda paylaş

açılmışı iade kabul etti hb geçen sefer işte, sonra gidip vatan'a açtırıp test ettirdim elden aldım. belki gene öyle yapmak lazım, kabul edilse bile gönder, yollat filan hem zaman hem iş. indirimi sallayıp belki gene öyle satacak bir mağaza bulmam lazım bodrum'da.

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, Sam dedi ki:

yok geç olmadı, önümüzdeki haftaya filan düşünüyordum zaten. teşekkürler bilgi için. o pivot olayını da beğendim, dev boyda dikine manga filan okumak için düşünmüştüm zaten keşke olsa diye. herhalde bunda karar kılacağım, yazarım gene alırsam deneyimi. ?

ölü pikselden şikayet edenler olmuş amazon'da, mağazaya gidip açtırıp alsam mı online alsam mı diye tereddüt ediyorum bir de. bir tane samsung'u hepsiburada'ya geri göndermem gerekmişti geçen sefer.

Bende sağ altta bir tane çıktı ama o kadar rahatsız etmedi ki, arayınca bulmam bile 1 dk sürüyor testlerde. Tek olduğu ve gözüme hiç takılmadığı için geri yollamadım ben de ama Samsung.com.tr tercih etme sebebim bir yandan da müşteri hizmetleri idi. HB, Trendyol falan hiç uğraşmadan direkt Samsung ile iletişimde kalırım diye tercih etmiştim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Amazon kendisi satıyor: https://www.amazon.com.tr/Samsung-C32HG70-Curved-Monitör-FreeSync/dp/B07G7DMW4H/

Şimdi söyleyin, yarın kapınızda.

Elim gidiyor ama çok arada kaldım ya. Evde biraz high olarak oynayacağım oynadığım oyunları, öyle karar vereceğim. Yoksa dizi/film için çok iyi ama asıl amaç o değil işte.

Sosyal ağlarda paylaş

şu anda 24" kullanıyorum, 32" biraz büyük geldi masada önüme koymak için sanki. eski crt tv'lerimiz gibi 90'lardaki, 81 ekran lol. gerçi 27" bile bir zamanlar çok büyük geliyordu. monitörü iyice uzaklaştırınca da bu sefer ekranı büyütmenin esprisi oluyor mu orası da ayrı mesele.

masasında 32" kullanan var mı? kabaca ne kadar uzakta tutuyorsunuz?

Sosyal ağlarda paylaş

xiaomi monitorleri de tr'de satisa baslamis:

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-curved-bhr4269gl-34-144hz-4ms-hdmi-display-freesync-wqhd-led-monitor-p-HBV00000WMLCO

34" / 2K - 144 Hz / 4Ms / 3.899tl

HDR yok, onun disinda iyi gibi: https://www.theverge.com/21364649/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-review-freesync-g-sync

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Vazgeçtim ben ya, ekran kartı 1080p'yi mükemmel kaldırıyor şu an ama yeni nesil gelince ne olur bilinmez. Ekran kartını şimdi gelecek nesli atlayıp güncellemeyi düşünüyordum, monitörü de o zaman güncellerim artık.

İkramiye geliyor, onu yatıracaktım. iPad Air 2 kullanıyorum, onu Galaxy Tab S7 yapacağım bunun yerine. Daha mantıklı benim için.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu model bayağı ucuz özelliklerine göre.

27", 144Hz, 1 Ms, IPS, 8m renk

https://www.gigabyte.com/Monitor/G27Q

FI27Q vardı, puanlaması gayet iyiydi. Ondan farkı 165 yerine 144 ve 10m yerine 8m gibi gözüküyor, ama rengi kontrastı nasıldır ilk elden bilemedim, bi review falan da şöyle bi bakarken göremedim ama bakın isterseniz. Fiyatı diğerlerine göre çok iyiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Laorx dedi ki:

hiç takip etmiyorum, xiaomi'nin fiyatı nasıl iyi mi

fiyat cok iyi 34" / 144 hz / 4ms. baska boyutu yok. HDR olmamasi benim icin dert degil.

xiaomi'nin ilk monitoru, 34"de 2K belki yatay olarak siritir biraz 109 PPI.

reviewlar da iyi.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...