Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2k - 4k monitor tavsiyesi

df

Öne çıkan mesajlar

7 saat önce, GERGE dedi ki:

240fps için beklemeyi düşünebilirim aslında ama 3-4 yıl bekleme olur o normal fiyatlar için. En iyisi sanırım PS5 için söyle 2K 2000-3000TL civari bir monitör alıp sonra güncellemek.

guesstimate / estimate / yoksa educated guess mi?

bence 8k'lar cikmaya baslar en gec 2022 gibi.

asil soru su tabi 8k / 60 fps mi oynamak istersin yoksa 4k / 240-120 fps mi?

spor ve araba oyunlari 240 fps olucak gibi... -veya hedefleri o-

(2k-3k cerez parasi su an, muhtemelen 5-6k olurs)

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Tahmin tabii, ama 8k dediğin gibi 2 senede çıkacak olsa da 4 senede ancak cüzdan yakmaz yani bence.

Bunu düşündüm: https://www.hepsiburada.com/aoc-q27g2u-27-144-hz-1ms-hdmi-display-dvi-d-freesync-qhd-monitor-p-HBV00000T0RU4

Ne spor oynarım, ne de arada sırada casual dışında yarış. Ama 8K istiyorum yani. 27" monitörde 4K kötü bence, rahatsız eder beni. Ne yapıyorsun diyeceksiniz ama 163 ppi yahu. Switch 237 ppi. Ağır olarak VN'ler, JRPG'ler ve 2D oyunlar oynuyorum ben. yüksek ppi istiyorum. 4K TV'de uzak mesafeden sorun olmuyor ama monitörü oturduğum masaya koyacağım. Olmaz bence. 8K 326 ppi 27" ile, o tam olur işte.

Yılbaşına çıkacak yeni konsollar, o zamana kadar bekleyebilirim aslında daha da ucuzlasın diye ama çalışma masamda 14" ekran dışında Netflix ve anime izlemek ve Switch bağlamak için de istiyorum. Bu gösterdiğim gibi bir şey alıp 8K için bekleyebilirim. Bayram ikramiyesini yatırayım diyorum işte ?

Sosyal ağlarda paylaş

yani ppi aşırı onemli...

ben de bunu arkadasa - dosta falan bir sekilde kakalamak istiyorum.

49" /  32:9  / vertical 1080 olmasi asiri rahatsiz edici ~80-90 PPI

(göz alışıyor illa ama bordersız 49" benim işimi gören)

yenisi cikti ama sanki 21:9 x 2 cok daha iyi setup.

10 saat desktop'tayim -borsa- 4 saat LOL TFT atiyorum arkada, full screen (PoE oynuyordum baydi)

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2776-4k-mhd-ultrahd-ips-panel-4ms-hdmi-dp-vga-cercevesiz-tasarim-monitoru-p-HBV00000NTR4C

Buna karar verdim gibi, ama PS5 çıkışına kadar beklemek daha mı iyi olur kadar da veremedim. Yorum var mı? Monitör işinden hiç anlamıyorum.

PC'ye bağlamayacağım dediğim gibi, bunda hem HDR10 var, hem kendi hoparlörü var, fiyatı uçuk değil. 4K 60hz sadece ama 4K'da 60 fps yeterli ya, zaten 60 fps üstü oyun oynamadım hiç konsollarda. Sonra geçeriz HDMI 2.1 ve HDR10+ monitörle. Baktım şimdi, 10k filanlar ?

Sosyal ağlarda paylaş

kesin tartisilmistir daha once, 1-2 youtube videosu izledim ama emin olamadim,

monitor refresh rate in 60 vs 144 vs 240 olmasi multi oyunlarda cok fark yaratiyo mu? konsol veya PC farketmez. hatta artirayim single/offline game lerde buna dahil.

birebir tecrube eden var mi? bir de oyun farketmeksizin FPS bilgi paneli acabiliyormuyuz PC de? bunun icin universal bir program var mi kullandiginiz?

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartın da 100+ fps verebiliyorsa inanılmaz farkediyor hissiyat ve akıcılık. oyun için 60 kesinlikle önermem. msi afterburner yükle her oyunda görürsün fps değerini. nvidia kart varsa geforce experience içinde de var fps gösterebileceğin overlay.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Konsol için durum farklı ama. Konsolların çıkışı şu anda 60hz sabit. İlerde 120hz ve 60hz olarak olacak. Konsol için yani şu anda 60hz üstü gereksiz. 9. nesil için de düşünüyorsan ama 120hz sabitlenebilen bir tane almak gerek

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, GERGE dedi ki:

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2776-4k-mhd-ultrahd-ips-panel-4ms-hdmi-dp-vga-cercevesiz-tasarim-monitoru-p-HBV00000NTR4C

Buna karar verdim gibi, ama PS5 çıkışına kadar beklemek daha mı iyi olur kadar da veremedim. Yorum var mı? Monitör işinden hiç anlamıyorum.

PC'ye bağlamayacağım dediğim gibi, bunda hem HDR10 var, hem kendi hoparlörü var, fiyatı uçuk değil. 4K 60hz sadece ama 4K'da 60 fps yeterli ya, zaten 60 fps üstü oyun oynamadım hiç konsollarda. Sonra geçeriz HDMI 2.1 ve HDR10+ monitörle. Baktım şimdi, 10k filanlar ?

bence bekle su an +premium odersin covid'den, stok skintisi da var.

en azindan eylul/ekim olsun, dayanirsan black friday hatta.

zaten cogu tech fuari da iptal oldu...

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...