Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2k - 4k monitor tavsiyesi

df

Öne çıkan mesajlar

tamamen oyun odaklı kullanacağım bir monitor arıyorum. şu anda hala eski efsana 1080p 144hz asus vg248qe kullanıyorum ama taze 2080ti aldım ve artık fhd hakkını veremez. 

4k için düşük inputlu qled tv var forza vs gibi düşük fps yüksek görsellik isteyen şeyleri oynayabileceğim. o yüzden 2k ya daha sıcak bakıyorum monitorde çünkü fps ağırlıklı oyunlar seviyorum ve hali hazırda 144hz kullanan biri olarak 60 a düşerse 4k da 8k da olsa daha kötü gelecektir eminim.

fiyat çok uçmadan mümkünse 3k gibi ama kaliteden de çok ödün vermeden hangi monitorler iyidir. kullandığınız beğendiğiniz modellerden veya güncel kampanyalardan haberdarsanız tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben de bunların geçen seneki modellerinden kullanıyorum, fiyat/performans oranları iyi ama ilk gelen monitörde ölü pixel vardı, değişip üst modelini yolladılar. Aradan 1 sene geçti, yolladıklarında da stuck pixel oluştu bu sefer bir kaç tane.

Hani MSI'ın panelleri mi dandik bilmiyorum da, ben bir daha MSI monitör almam muhtemelen. Tavsiye de etmem bu saatten sonra. Ha ama servis iyi ilgilendi ilk yolladığımda, o ayrı mevzu. Bu ikince de ne olacak bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

valla bende MSİ MAG27CQ kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım hatta 32" olanını aldırdım arkadaşa onda da bir problem olduğunu duymadım. 2 sene olmak üzere kullanmaya başlayalı. Sanırım @deadwoll bir şanssızlık yaşamış herhangi bir marka da olabilecek bir şey sonuç itibari ile elektronik cihazlar.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, deadwoll dedi ki:

Abi ben de bunların geçen seneki modellerinden kullanıyorum, fiyat/performans oranları iyi ama ilk gelen monitörde ölü pixel vardı, değişip üst modelini yolladılar. Aradan 1 sene geçti, yolladıklarında da stuck pixel oluştu bu sefer bir kaç tane.

Hani MSI'ın panelleri mi dandik bilmiyorum da, ben bir daha MSI monitör almam muhtemelen. Tavsiye de etmem bu saatten sonra. Ha ama servis iyi ilgilendi ilk yolladığımda, o ayrı mevzu. Bu ikince de ne olacak bakalım.

ilk gelince sıkıntı olursa internetten aldığım için garantiyi aramadan direkt 15 gün iade hakkımı kullanırım. her markada var malesef bu sıkıntılar ama bunda daha çok mu araştırırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Şans işi olabilir de bir süre takip et derim monitörü. Benim değişime giden monitörde de önce 1 tane ölü pixel vardı, neyse dedim çok rahatsız etmiyordu. Derken 2. 3. falan çıktı. Bu stuck pixel işi de aynı oldu hatta. Önce bir tane çıktı, ardından 3 tane daha çıktı. Normalde görünmüyorlar vs. ama olduğunu bilmek gıcık ediyor adamı.

Hayırlı olsun bu arada, umarım sıkıntısız çıkar.

Sosyal ağlarda paylaş

Viewsonic nasıldır beyler? Son çıkan XG Gaming serilerinde güzel F/P monitörler var. Asus ile aynı panelleri kullanıyorlarmış.

Bir de ben 2008'den kalma monitör kullanıyorum. O dönemler ölü piksel çıkması cidden ölümdü. Bok gibi belli oluyordu. Benim düşündüğüm ekran IPS. Mağazaya gidip alma durumum da olmadığından şansa alacağım. Ölü piksel durumu çok mu ağlatır beni?

Model de bu: https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-cevre-birimleri&gclid=Cj0KCQjws_r0BRCwARIsAMxfDRi67Hbwwhe7PlO3OVq1SedM1PMf-4LAt4uul90eZiQwiaIi2I0-GcIaAoL-EALw_wcB

Kredi kartı kesilsin diye beklerken 1500'lerden 1700'e yükseldi. Display port kablo da çıkmıyor. Pahalıya patlayacak yani. Aslında pahalı değil de geçen sene bu zamanlar bu bütçelere çok daha ciddi kalitede ürünler alınabilirdi muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

viewsonic ofiste kullanıyoruz renklerinden çok memnunuz daha çok grafik baktığımız için orada kriter oydu. ama modelini ezbere bilmiyorum malesef. çok top bi model değildi ama. 

3 yıl aradan sonra ilk defa elektronik ürün fiyatlarına baktım enflasyon almış başını gitmiş. zaten her şeyde gitmişti de burada ayrı bi uçurum var. kartların dolar fiyatı da uçmuş çünkü. daha da beter olacak gibi önümüzdeki dönemde. ben gözü karartıp 3-4 yıl götüremesi için 2k gaming'e upgrade yaptım kart ve ekranı. zaten evden çıkamıyoruz başka yere para harcayamıyoruz oyuna abanalım ?

Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarı iyi ki geçen sene toplayıp aradan çıkarmışım. İşlemciyi de i7 yaptım güçlü baya. Ekran kartı kesmezse 2 sene sonra upgrade yaparım diye bütçeyi işlemciye ayırmıştım. Güç kaynağı da nuhu nebiden kalma ama Thermaltake ve 875 watt olduğundan oradan da rahatım.

Ekranı da halledip 4-5 sene rahat edeyim istiyorum. Zamlansa da bu panelden almayı düşünüyorum. Bugün biraz daha araştırdım 3 marka, AOC, Asus ve Viewsonic bu paneli kullanıyor ve fiyatlar ucuzdan pahalıya AOC-Viewsonic-Asus şeklinde. Kullanıcı yorumları ve donanım forumlarındaki mesajlarda Viewsonic'in yazılım ve kalite açısından diğerlerinden bir tık daha iyi olduğu söyleniyor. İşte tek sıkıntı ölü piksel ips panellerde çok mu kötü durur. Misal ışık sızması olayı bana pek sıkıntı gibi görünmedi. O da en uç seviyede ışık sızması olan ekranlardı. Ortalama sızma benim için önemli değil.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben de gireyim araya. Tamamen oyun odaklı arıyorum ben de, ama bilgisayar bağlamayacağım. PS5 (Xbox alma ihtimalini epey düşük görüyorum), RetroPi, Sega Mega Drive Mini ve Switch bağlanacak.

Gerekenler şunlar:

• 2560 x 1440 en aşağı.
  • En az 120 Hz, mümkünse tam 120 Hz.
  • Switch ve RetroPi için downscaling yapıldığında bozulmama.
  • En az iki HDMI port.
  • Kulaklık takarım genelde ama höparlör olsun.

Bunu beğendim gibi: https://eu.aoc.com/tr/gaming-monitors/q27g2u-bk

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...