Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evercade - Retro El Konsolu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

https://evercade.co.uk/

Siz ne dersiniz bilmiyorum ama cihazı inceleyince, eleştirilerine bakınca kalbim bir hızlandı, heyecanlandım.

Ve siparişimi verdim tabii ?

Neden ki derseniz, cihaz bana ben bunu istiyorum dedirtecek o kadar çok şey veriyor ki:

• El konsolu, PSP boyutlarında.
  • Oyunlar sadece fiziksel, bunun önemi bir altta.
  • Korsan değil. Oyunlar resmi yani. Şimdiden klasiklerden Bandai Namco, Atari, Interplay, Data East (bu kim derseniz mesela Windjammers bunlardan) ve Arc System Works ile anlaşmışlar. Oyunların nasıl geleceğini aşağıda yazdım.
  • Sadece eski firmalar değil ama. Retro konsollara yeni oyun yapan bir kaç firma var. Onlarla da anlaşmışlar. Bitmap Bureau, Big Evil Corporation ve Mad Cat Studios imza atmış.
  • Ayrıca Piko ile de anlaşmalılar. Piko ne derseniz, eski oyunları satın alıp, kartuş üzetip (ve Steam'de de tabii) satan bir firma.
  • Çözünürlük çok iyi, 480x272. Ekran yani dönemine göre hazırlanmış. Bir artı bu bence.
  • Oyunların yanında kullanma kılavuzları da geliyor. Bunlar eski oyunlarda oyunun öyküsünü de anlatan, artwork dolu kitapçıklardı bildiğiniz gibi.

Oyunlar nasıl satılacak derseniz, koleksiyonlar olarak. Interplay 1 koleksiyonunda mesela (aldığım Premium Edition'da bu, Atari ve Namco koleksiyonları var) BattleChess, Boogermam, Clayfighter, Earthworm Jim, Incantation ve Titan var.

İsteyene cihazda HDMI çıkışı da var. Ama son teknoloji 4K televizyonlarımızda retro gaming olayını pek sevemedim ben ? RetroPi da duruyor zaten TV'nin yanında ama pek kullanmıyorum.

Batma ihtimali var, evet. Ama oyunlar fiziksel olduğu için her zaman oynanabilir. Sonuç olarak koleksiyoner işi, cihaz geldikten sonra 3-4 kartuş daha alırsam retro oynamak istediğimde açmak beni yeterinde mutlu edecektir. Fiyatı da 59 Sterlin, iki oyun parası.

Almak isteyen varsa burada satılıyor: Evercade Premium Bundle

Daha ucuza az kartuşlu versiyonlar da var, ama bu en hesaplısı gibi görünüyor.

10 tane koleksiyonla çıkacak. 2 tane yeni duyuruldu şimdiden. Arcade de çıkaracaklarmış. Dediğim gibi, sırf bunları alsam bile benim için yeterli. Ama batmaz da devam ederse çok güzel olur, böyle bir şey istiyorsam bende elimi taşın altına koyayım yani ?

Geldiğinde güzelce anlatırım, vidyo filan çekerim belki.

Fiyatı epey uygun, özellikle Amerika ve Avrupa alım gücüne bakıldığında. Bu nedenle epey umutluyum aslında batmayacağına dair.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

El konsollarını seviyorum abi.  Hala DS Lite'ı çıkarıp oyun oynadığım oluyor. Böyle bir şey tam bana hitap ediyor ?

Ayrıca batsa bile koleksiyon içinde durur ve oynanır. Hobimiz oyun oynamak sonuç olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...