Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Soundbar Tavsiyesi Olan?

Xenus

Öne çıkan mesajlar

5+1 al bluetooth

"2k soundbar'a verilmez" ilk ben yazayim.

illa alicam diyorsan, subwoofer'li modeller 1k'dan basliyor.

atmos olanlar 2k'dan.

ucuz ve iyi bu: https://www.hepsiburada.com/samsung-hw-r450-2-1-kanal-kablosuz-soundbar-p-HBV00000KNQWM

veya 3.1 alicaksan bu: https://www.hepsiburada.com/samsung-hw-r650-3-1-kanal-kablosuz-soundbar-p-HBV00000KNQWK

dolby atmos'lu almaycaksan 2k'ya yaklasma...

edit:

+1 https://urun.n11.com/blu-ray-ev-sinemasi/lg-bb4330a-3d-blu-ray-ultra-hd-4k-sound-bar-ev-sinema-sistemi-P345646698?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_term=21

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ya 5.1 bluetooth hic kalmamis anlamadim, sadece logitech bulabildim ama fahis zam yapmislar. (alinmaz)

https://www.akakce.com/hoparlor/en-ucuz-logitech-z906-500-w-5-1-kablosuz-kumandali-fiyati,469298.html

1900-2100 arasiydi sene basi, DTS / dolby falan destekliyor aslinda...

edit: kablolular da 2. el baya uygun, bence 2. el ara biraz. almayacagim icin daha cok kurcalamadim...

more:

kablolari supurgelige sokucaksin ? 

Spoiler

eldeco-kablo-kanalli-pvc-supurgelik-2-1.

Sosyal ağlarda paylaş

27 dakika önce, Xenus dedi ki:

abi corona varken 2.el kovalamak istemiyorum ?

https://urun.n11.com/uydu-hoparlor/goldmaster-hts-658-51ch-kule-tipi-ses-sistemi-P413762203

sıfır ürün yok ya. goldmaster kalmış bi, vasat marka. yani bunu alacağıma samsung 3.1 soundbarı alıp geçiyim diyorum?

evet, tedarik durdugu icin cogu saticida stok yok. (soundbar disi)

acelen yoksa bekle, 2. el harman-kardon / denon vs. yapistirirsin soundbar parasina.

veya 2. el ekipman satan dukkan da var girla, google'la cikacak direk karsina.

onlar sana yollar, gitmene gerek kalmaz...

Sosyal ağlarda paylaş

Televizyonun nasıl birşey bilemiyorum tabi ama o fiyatlarda soundbarlar çok da bir upgrade olmayabilir. Artı olarak soundbar yine giriş seviyesi olanların çözebildikleri kodekler de sınırlı olabilir. Soundbarların tek avantajı kablo derdi olmayan derli toplu tasarım.

Giriş seviyesi bir avr alıp, hoparlörleri zamanla dizebilirsin. Örn

https://www.hepsiburada.com/yamaha-rx-v385-5-1-channel-av-receiver-p-HBV00000IJT97?magaza=Dikmenmüzikaletleri&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.nontv-ssc&gclid=EAIaIQobChMInviZopvo6AIVCcqyCh13ywUHEAYYASABEgI0g_D_BwE

https://urun.n11.com/uydu-hoparlor/heco-victa-prime-302-raf-tipi-hoparlor-magaza-teshir-urunu-P293819991

Hiçbir zaman surrounda ilgi duymam diyosan avr yerine stereo amp alırsın daha bile iyi. 

Bu arada, ikinci eli de düşün bence. Kolonyayla silersin mis gibi olur (=

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi nasıl soundbar farketmiyor? bende samsung 55 ekran bişi var, 2015'te aldığımda fena değildi. geçen sene samsung hw n400 aldım ki bu da çok harika bişi değil. soundbar bazen bluetoothta kalınca otomatik dönmüyor panelden geliyor ses, sanki arçelik 37 ekran tvden izliyormuşuz gibi oluyor sdsfds

Sosyal ağlarda paylaş

kimse farketmiyor dememiş, 2k vereceksen çok daha güzel çözümler var demiş. soundbar design gimmick, para veren de beyaz yaka çocuklu mağsebeci falandır.................................................... bilemedim...................

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Liebe dedi ki:

abi nasıl soundbar farketmiyor? bende samsung 55 ekran bişi var, 2015'te aldığımda fena değildi. geçen sene samsung hw n400 aldım ki bu da çok harika bişi değil. soundbar bazen bluetoothta kalınca otomatik dönmüyor panelden geliyor ses, sanki arçelik 37 ekran tvden izliyormuşuz gibi oluyor sdsfds

ses eroin gibi, bir kez iyisini duyunca kotusune gecemiyorsun.

sonos alin demiyorum ki ?

5.1 500tl'lik ustteki linkler cok daha iyi ses vericek ama dezavantaji kablo.

Sosyal ağlarda paylaş

Evi kurduğumda hemen almıştım Sound bar. Bazen annemler filan geldiğinde bilmediğinden TVden açıyorlar sesi, gerçekten cep telefonundan video izler gibi oluyor ses. Hani upgrade değil demek baya ilginç. Ha AVR ile kurulmuş bi surroundlı sistem hissi vermeyebilir ama Subwooferlı modeller genelde gayet tatminkar oluyor genel kullanımda. 

Sosyal ağlarda paylaş

soundbar iyi tvde upgrade olmayabilir demek yanlış bir önerme değil. yazanlarin hiçbiri (ben hariç..) hor görmek ve aşağılamak için yazmamış aslında.

şimdi tvlerin genel sorunu sesi arkasından çıkarıp duvardan yansıtarak vermesi, dandik soundbar en kötü ihtimalle  buna çözüm buluyor. o yüzden tabi ki bir miktar işe yarıyordur çoğu tvde. ama 2k verecekseniz ve gerçekten yer sıkıntınız yoksa tasarımına aldanmıyorsanız başka kelepir ses çözümleri daha güzel ses verebiliyor.

soundbara geçenler genelde tv sesinden geçtikleri için o sıçramayı limit sanıyorlar, oysa gerçekten daha kaliteli daha detaylı ses alabiliyorsunuz o paralara. yapısı gereği soundbar kısıtlı bir ses sunar, yassı ufak driverları var. hazneli BT hoparlörlerin yüksek volüm vermesi gibi oluyor bir yerde. veriyor ama ne kadar fideliti?

Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, serjuhan dedi ki:

Evi kurduğumda hemen almıştım Sound bar. Bazen annemler filan geldiğinde bilmediğinden TVden açıyorlar sesi, gerçekten cep telefonundan video izler gibi oluyor ses. Hani upgrade değil demek baya ilginç. Ha AVR ile kurulmuş bi surroundlı sistem hissi vermeyebilir ama Subwooferlı modeller genelde gayet tatminkar oluyor genel kullanımda. 

Soundbarlar fiyat/perf olarak kötü. Bu durumun bi istisnasından bahsedildigini duymadım. TVlerde de tabii ki kimisinde çok kötü kimisinde daha iyi ses sistemi olabiliyor. O yüzden her soundbar için gözü kapalı bi şekilde iyileşme olur diyemeyiz, ben onu demiştim. 

Op surround istemiyorsa (ki soundbarlarla surround olmaz)  ihtiyacı olan şey, bir adet stereo amp, bir takım stereo raf tipi hoparlör. Eger ki TVsindeki DACın çok iyi birşey olmadıgını düşünüyorsak (ki kötüdür), bir adet DAC veya DAClı bir amp.  Belki biraz bütçeyi zorlayacak ama bambaşka bi sınıfa terfi edecek. Bu dedigim cihazların ne oldugunu geçen can sıkıntısından yazmıştım.

Sosyal ağlarda paylaş

amp yerine aktif hoparlör tavsiye ederim ama kaliteli bi soundbardaki rafine setup’ı tercih ederim

pioneer sb23w baktım siparişe şimdi 1700 liraya öyle denk bir sistemi zor toplarsın ve o rahatlık, kurulum, ayar vs soundbar tercih edilebilir, gayet tatmin edici, araştırın derim

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, goldbären dedi ki:

kimse farketmiyor dememiş, 2k vereceksen çok daha güzel çözümler var demiş. soundbar design gimmick, para veren de beyaz yaka çocuklu mağsebeci falandır.................................................... bilemedim...................

aga snoopy koysanız daha iyi denmiş yukarda daha ne densin. adam soundbar tavsiyesi almaya gelmiş 1800 lira limit koymuş, 50 bin daha koy merso al muhabbeti gibi yorumlar yapılmış sdsfds

Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, Liebe dedi ki:

aga snoopy koysanız daha iyi denmiş yukarda daha ne densin. adam soundbar tavsiyesi almaya gelmiş 1800 lira limit koymuş, 50 bin daha koy merso al muhabbeti gibi yorumlar yapılmış sdsfds

cogu soundbar 1800 lira etmez dedik kisaca, hangi kismini anlamadin?

Sosyal ağlarda paylaş

1800 lira etmez konusuyla alakasız yorumlar var hocam  yukarıda?  1000 liralık soundbardan bile panel sese dönünce bu ne lan noldu buna diyorsun niye snopy 2+1 daha iyi olsun ben anlamadım yorumum onaydı. 

500 liralık ses ederi olan soundbara 1000 lira veriyor olmanın ses kalitesinden ziyade bin tane farkı sebebi var yani gayet. 

ha soundbarlar 1k 2k etmez diyorsan finans üstadı sensin, bence niye bu saçma paralara satıldığını sen daha iyi biliyorsundur . 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...