Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300-650K bandındaki 2. el spor arabalar

Vodan

Öne çıkan mesajlar

16 yaşında olduğun başka konudan aklımda kalan bir veri.  alakası olmadığını düşünüyorsan, alıntılamadan cevap vermeyi bulamamana bakıp ona göre değerlendireyim db9 tavsiyeni 

edit: "@" yazıp cevap vermek istediğin kullanıcı adını yazmaya başlarsan kullanıcı isimleri çıkıyor

örnek; @Bosscihan

edit 2: hemen bir üstündeki mesaja cevap niteliğinde yazıyorsan mesajını, alıntı yapmana gerek yok bu arada

Archangel_ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

39 dakika önce, Bosscihan dedi ki:

Olabilir yani 16 yaşında olup da arabadan anlayamaz mıyım hem niye profilime bakıyorsunuz direk anlamadım

şöyle bir durum var. muhtemelen kendin bir arabaya sahip değilsin.

(ve yine muhtemelen) araba almadın satmadın bakım yaptırmadın masrafları hakkında bilgin yok. km deneyimin sınırlı. o yüzden bu yaşta verebileceğin tavsiye çok göreceli.

tabi bu burada fikrini belirtemeyeceğin anlamına gelmiyor, sadece diğer arkadaşların burada yaşını hatırlatmasını kişiselleştirmemek, kırılmamak gerekiyor.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 12.05.2020 at 17:16, -Bonesoul- dedi ki:

şöyle bir durum var. muhtemelen kendin bir arabaya sahip değilsin.

(ve yine muhtemelen) araba almadın satmadın bakım yaptırmadın masrafları hakkında bilgin yok. km deneyimin sınırlı. o yüzden bu yaşta verebileceğin tavsiye çok göreceli.

tabi bu burada fikrini belirtemeyeceğin anlamına gelmiyor, sadece diğer arkadaşların burada yaşını hatırlatmasını kişiselleştirmemek, kırılmamak gerekiyor.

Tamam yaş itibariyle araba alıp satmadım ama araba masrafları hakkında bilgim var merak etmeyin

Sosyal ağlarda paylaş

Sorun yok abi herkes fikir beyan edebilir. Biz de buraya ilk düştüğümüzde arabamız yoktu ?

Benim için önemli olan sadece arabanın bakım masrafları falan değil zaten. Bunlar içerisinde en optimum bütçeyle, fiyatına değer arabayı seçmek istediğim için açtım.

Teşekkürler ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 12.05.2020 at 16:46, Bosscihan dedi ki:

Audi 690k olmuş bile ??

Sorma satılmayan arabalara sürekli zam yapan değişik bi kafa var ?

Pandemi döneminde zaten kimsenin gidip araba alacağını sanmıyorum ama insanlar Bitcoin gibi bakmaya başladı bu işe, volatilite sebebiyle ellerindeki malın değeri sürekli düştüğü için garip hareket ediyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...

Bu konuya bir update geçeyim,
2022 Haziran ayında 22.500 KM'de 2012 model bir V8 Vantage alarak bu bahsi kapattım.

Tabi konuyu ilk açtığım tarihteki fiyatlar hayal oldu, o fiyatların bir kaç katına alabildim ve sonrasında da en az 1,5 kat falan daha arttı fiyatı.

Şimdiye kadar yaklaşık 4.500K KM yaptım, genellikle günlük olarak kullanıyorum.

spacer.png

spacer.png

Vodan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 18.05.2020 at 13:22, roket adam dedi ki:

Ocakta bi iş değişikliği durumum vardı o zaman Porsche 718 bakmıştım. Sahibinden'de 500-550 bin civarına ilanlar vardı. Şu an 750'den aşağı yok. Satılmasından bağımsız olarak acayip zam görüyor otomobiller ancak lüks araçların da bu kadar zamlanacağını tahmin etmezdim.

2020ymiş dedim ben ne okuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Vodan dedi ki:

Bu konuya bir update geçeyim,
2022 Haziran ayında 22.500 KM'de 2012 model bir V8 Vantage alarak bu bahsi kapattım.

Tabi konuyu ilk açtığım tarihteki fiyatlar hayal oldu, o fiyatların bir kaç katına alabildim ve sonrasında da en az 1,5 kat falan daha arttı fiyatı.

Şimdiye kadar yaklaşık 4.500K KM yaptım, genellikle günlük olarak kullanıyorum.

spacer.png

spacer.png

Çok güzel araba güzel günlerde kullanın da 10 yaşında nasıl 22 bin km de yaw? 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, fresia dedi ki:

2020ymiş dedim ben ne okuyorum

Bu arada o tarihte dolar 7 civarı yani 718 boxster 100 bin dolar civarına alınabiliyormuş. 

şu an aynı aracın 2 yaş yaşlanmış ve sürülmüş halleri 3m tl civarına satılıyor. yaklaşık 160 bin dolar. nasıl bir seksle karşı karşıya kaldığımıza hayret ediyorum cidden. 

Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden fotoğrafları dropdown'lar içerisine koyardık ancak uzun zamandır uğramayınca biraz unutmuşum kusura bakmayın. İlandayken sarı siteden indirdiğim fotoğrafları IMGBB diye bir site üzerinden hızlıca yükleyebildim, aşağıya eklemeye çalışıyorum detaylı olarak.

4 saat önce, roket adam dedi ki:

Ne düşünüyorsun araç hakkında, biraz daha detay versen de biz de detaylı hayal kursak ?

Aklımda daha çok Maserati GranTurismo vardı ancak ne hikmetse yolumun da üzeri diye ilk bu arabaya gittikten sonra diğer markalara hiç bakmadan Aston Martin'e yürüdüm. Servis de spesifik olarak bu arabayı almam için çok ısrarcı oldu ve o dönem sürekli artan fiyatlara rağmen bir şekilde her şey rast gidince arabayı alabildim.

Fabrika bu modellere 20 yıla kadar uzatılmış garanti opsiyonu sunarak arkasında duruyor, genel hatlarıyla markayla ilgili negatif algının pek doğru olmadığını söyleyebilirim ancak tabi hemen hemen her şey £ üzerinden.

Benimkisi 4.7 V8 420HP Sportshift I olan versiyon. Güncel arabalarla kıyaslandığında şanzımanı biraz değişik ve herkesin seveceği türden değil ama ben mekanik hissine alıştım ve epey keyif alıyorum. Öte yandan daha önce en fazla 3.0 231 HP (BMW Z3) kullanmıştım, bunda benim için ürkütücü bir güç söz konusu ve hala tam olarak alışamadım desem yalan olmaz. 

Ben de ilk kez bu türden bir araç sahibi olduğum için yeni deneyimliyorum diyebiliriz. Öyle çok sıra dışı bir şey diyemem, güçlü motor, efendi efendi defansif şekilde sürülen yüksek malzeme kalitesine sahip bir sanat eseri gibi hissettiriyor, daha çok koruma odaklı hareket ediyorum ve riske etmiyorum.

Spoiler

big-1019276978sam.jpg
big-10192769787na.jpg
big-10192769788re.jpg
x16-1019276978i40.jpg
x16-1019276978lxm.jpg
x16-1019276978p6p.jpg
x16-1019276978r5n.jpg
x16-1019276978sr7.jpg
x16-1019276978t29.jpg
x16-1019276978v6x.jpg
x16-1019276978wbe.jpg
x16-10192769780jl.jpg
x16-10192769785ly.jpg

Vodan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

İngilizler otomobil yapmayı biliyor.

On 18.12.2022 at 02:08, roket adam dedi ki:

şu an aynı aracın 2 yaş yaşlanmış ve sürülmüş halleri 3m tl civarına satılıyor. yaklaşık 160 bin dolar. nasıl bir seksle karşı karşıya kaldığımıza hayret ediyorum cidden.

Normalde coupe spor araçlar zinhar tutmazdı ve özellikle eski modellerini alanlara son sahibi olacak gözüyle bakılırdı. Motor büyüklüğü nedeniyle yüksek vergi, yüksek yakıt tüketimi, piyasasının olmaması ve aileye uygun olmaması nedeniyle güzelim arabalar komik fiyatlara satılırdı. Ne olduysa pandemi ile başladı. 2019 Kasım gibi Mercedes CLK almayı kafaya koymuştum. 2020 Ocak gibi ilanları arayıp sormaya başladığımda 80 bin liraya biblo diyebileceğim koleksiyonluk araçlar vardı. Ortalama 50-60 bin liraya iş görecek, peyderpey toplatarak bineceğin arabalar mevcuttu. Kapanmalar bir başladı bir daha da fiyatların önü alınamadı. Şimdi benzerleri 800 bin lira civarı. Hurdalar ise 400 bin lira.

Benim anlamadığım nokta şu ki Toyota, Honda gibi piyasa araçlar dahi bu kadar değerlenmedi. Ülkede coupe otomobillere karşı algı değişti ama neden onu çözemedim. Z kuşağı talep patlaması yarattı desek o da değil. Gayet kelli felli adamlar alıp satıyor. Mercedes CL serisini bilen bilir. 2007 modelleri falan sıfır e kasa fiyatlarına gidiyor. Enflasyondan falan bağımsız bir saçmalık bu. Muhtemelen insanlar 2-3 milyon para verip oyuncak motorlu otomobil kullanmak istemediğinden bu modellere yöneliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, Max Damage dedi ki:

Kapanmalar bir başladı bir daha da fiyatların önü alınamadı. Şimdi benzerleri 800 bin lira civarı. Hurdalar ise 400 bin lira.

kapanmalarla FED'in lafta 7 trilyon gercekte muhtemelen 20 trilyon dolar para basmasinin etkisi olabilir mi acaba? bas bas bagiriyorum soyuluyoruz diye ama dinleyen yok ?

2008'deki para hareketlerin gizlilik suresi kalkti isteyen baksin arastirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, sardalya dedi ki:

kapanmalarla FED'in lafta 7 trilyon gercekte muhtemelen 20 trilyon dolar para basmasinin etkisi olabilir mi acaba? bas bas bagiriyorum soyuluyoruz diye ama dinleyen yok ?

2008'deki para hareketlerin gizlilik suresi kalkti isteyen baksin arastirsin.

Fiyatlar neden arttı demiyorum yalnız. Peynir ekmek gibi satan otomobil markalarına göre neden daha fazla arttı. Biri 5 birim artarken 'tutmayan' coupe araçlar 7-8 birim arttı. O mantığı çözemiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...