Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kolonya kıtlığı yaşanır mı?

µh

Öne çıkan mesajlar

bugün immün sistem sıkıntısı olan bir arkadaşıma ilaç alıp göndermek için eczaneye gittim. içeriye abartısız 15 20 kişi doluşmuşlar haldır huldur bir şeyler almaya çalışıyor herkes. kapıda bekleyeyim dedim, yanımdan ittirip içeri dalıyor insanlar, DOHTUR BONO BUNU YOZMOŞ diye bağıra çağıra. ben niye literally kapıyı tıkıyorum hiç düşünmüyor da sdfsdg. eczacıyı delirttiler sonunda herkesi kovdu sıra yapın öyle bekleyin diye.

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.03.2020 at 17:19, Fistan dedi ki:

en son2 metre mesafeden bulaştığı konusunda bilim dünyası uzlaşmış durumda, şurada okumuştum

3 saate kadar da havada asılı kalabiliyormuş

benim merak ettiğim virüslü havayı ne kadar süre solumak virüsü kapmaya yeterli oluyor.

bir nefes çektin kaptın demek mi, yoksa belli bir miktar soluman mı gerekli, öyleyse neye göre belirleniyor bu süre (yaş, bağışıklık sistemi durumu vs.). güvenilir bi kaynak bulamadım bununla ilgili.

Sosyal ağlarda paylaş

net bilgilerimiz olmasa da şu anda corona'nın airborne olmadığını yani havada asılı kalmadığını söylüyor bilim insanları. belli bir miktara kadar viruse maruz kalman hemen hastalanman anlamına da gelmiyor. tabi miktar konusunda veri vermek zor.

zaten şu 2 şey böyle olmasa, öyle %3leri fln değil, end of life'ı konuşuyor olurduk.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Mal dedi ki:

benim merak ettiğim virüslü havayı ne kadar süre solumak virüsü kapmaya yeterli oluyor.

bir nefes çektin kaptın demek mi, yoksa belli bir miktar soluman mı gerekli, öyleyse neye göre belirleniyor bu süre (yaş, bağışıklık sistemi durumu vs.). güvenilir bi kaynak bulamadım bununla ilgili.

süre ile alakalı değil. kaynakta bulunan virüs sayısı ile alakalı

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, Borlach dedi ki:

süre ile alakalı değil. kaynakta bulunan virüs sayısı ile alakalı

bir sürü değişken var tabi, mekanın büyüklüğü kaynakta bulunan virüs sayısını etkiler, ona paralel olarak senin o havaya maruz kalma süren de aldığın virüs sayısını etkiler. sadece corona için değil genel bir araştırma vardır bu yönde kesin. bilsek içimiz rahatlar iki dakka girdim çıktım kaptım mı felan diye. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...