Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4 gündür yemek yemiyorum

Mal

Öne çıkan mesajlar

bu akşam 10 da 4 gün olacak. en son 4 gün önce yatmadan bi kase yoğurt yemiştim. yarın açıyorum orucu. tabi pizza hamburger felan dalamıyosun açarken önce sebzeli smoothieler sonra salata sonra çorba yavaş yavaş dönmek gerekiyor normale. öncesinde 1 hafta az yiyerek hazırlamıştım kendimi zaten. aklıma yemek getirmeyince hiç zorluk çekmiyorum. sadece enerjisiz ve mutsuz hissediyorum. ilk üç gün hiç açlık krizi hissetmedim bile. bugün biraz acıkmaya başladım. 12-13 gün önce 72 kiloydum şimdi 65. bunu 27 gün yapanlar var.

Sosyal ağlarda paylaş

Mal reyiz ben sana çok dargınım biliyor musun?

Bisiklet turuna çıktım bundan 1.5 yıl kadar önce, rotada ayvalık da vardı. Sizinle de görüşmek isterdim ama mesaj kutunuz doluydu

Şöyle bir konu açmıştım ama mesaj kutunuz dolu kalmaya devam etmişti.

Teessüfler

Sosyal ağlarda paylaş

evet bende de var tansiyon. yemeği azalttıktan sonra başladı hala devam ediyor. ne zaman iyi sağlıklı bişey yapsam tansiyon çıkıyor. normale geçince düzeliyor ama. geçen senede bu zamanlar yoğun spor yapmaya başlayınca başlamıştı. 

az karbonhidrat tüketirken birden karbonhidrat almaya başlayınca da oluyor çarpıntı. o yüzden önce salata çorba felan yiyerek alışmak gerekiyor. başlarkende birden başlamayıp yavaş yavaş azaltmak lazım karbonhidratı.

Sosyal ağlarda paylaş

normale dönünce tavuklu noodle yapcam galiba baharatlı felan. birde garip bir şekilde havuçlu yoğurtlu meze gibi olan şeyden çekti canım 2. günde. 2. gün hazır olsun diye sebze almaya carrefoura gittim içinde fırın bölümü de var marketin, nasıl koktu var ya, hep gittiğim market ama o kokuyu hiç almıyordum.

Sosyal ağlarda paylaş

birde niye yazdım bilmeyen birinin haberi olur böyle bişey olduğundan bir gün işine yarar. ilk duyduğumda bende oha 1 gün bile yemek yemeden durulmaz nasıl 5-10-20 günden bahsediyolar demiştim. sonra araştırdıkça gayet olabilen bişey olduğunu gördüm. ekşide şu başlıkta herkes ben 7 gün yaptım ben 15 ben 25 diye yazıyor sanki çok normal herkesin yaptığı bişey gibi geliyor.

https://eksisozluk.com/su-orucu--4544736

ama iyi araştırmak lazım. tuz almak felan gerekiyormuş.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Silphatos dedi ki:

72 kilo nasıl obezdin babuş boyun kaç

skinny fat dedikleri olay. şimdi ölçtüm boy 173 cm. vucudun üstü normal, belde yanlarda baya fazla yağ birikmesi oluyor. skinny fat de. hatta sol taraftaki parantez sağ taraftakinin 2 katıydı. şimdi dümdüz oldu ama solda hala çok hafif bir bombe var sağa göre.

2 dakika önce, eldar dedi ki:

Çalışan birinin böyle bir diyet yapması olacak iş değil gibi geliyor bana. 

işine bağlı aslında. masa başıysa yada yoğun fiziksel güç gerektirmeyecek bir işse yapılabilir. açlıktan kıvranmadım şimdiye kadar hiç. şu an çıkıp dolaşabilir bi yerlere gidip işlerimi halledebilirim. mutsuz huzursuz oluyorsun bitek.

2 dakika önce, Black-ice dedi ki:

yine reaktif hipoglisemisi olmayan birine özendiğim başka bir gün.

var abi bende reaktif hipglisemi. cardio ve stratejik yeme saatleri ile çözdüm onu. yemek yiyorum mesela sonrasında hipgliseminin başlayacağı saatte cardio çakıyorum. spor yapamayacak konumdaysamda 3 tane büyük lahmacun yada makarna felan yiyorum. sağlam yiyince olmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Liebe dedi ki:

Bunu 1 hafta yapıyorlar benim bildiğim insanın bağırsakları midesi falan temizleniyormuş nasıl bir şeyse artık 

evet esas amaç bağırsak temizleme organ dinlendirme. ben zayıf biri olduğum için 5 günle sınırlandırcam. önceden verdiğim şu sayfada öyle diyor dr jockers

https://drjockers.com/water-fasting/

gündüz saatleri biraz yorgun hissediyorum ama bu saat olunca ve akşamları hiç bişeyim yokmuş gibi oluyor. istesem devam ederim 7-8 güne ama zayıf olanlar 3-5 gün yapsın diyor o sayfada.

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, Mal dedi ki:

var abi bende reaktif hipglisemi. cardio ve stratejik yeme saatleri ile çözdüm onu. yemek yiyorum mesela sonrasında hipgliseminin başlayacağı saatte cardio çakıyorum. spor yapamayacak konumdaysamda 3 tane büyük lahmacun yada makarna felan yiyorum. sağlam yiyince olmuyor.

la olm 4 gündür yemek yemiyorum diyosun. nasıl komaya girmiyosun o zmn

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Daesu dedi ki:

bende gecen ay 5günlük yaptım, sodyum ve potasyum takviyesi aldım ama 4 ve 5 gün. 

bende pembe tuz almıştım ekşide aman ha tuz yemeden yapmayın diyince korktum yarım tatlı kaşığı yiyip su içtim üstüne. o sayfada da kendinizi kötü hissedersesniz tuz yiyin diyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Black-ice dedi ki:

la olm 4 gündür yemek yemiyorum diyosun. nasıl komaya girmiyosun o zmn

abi işte hipoglisemi ney kan şekeri dalgalanmasına bağlı enerji eksikliği. komaya gireceği zaman vucut kendisi yağ yakıp o enerjiyi sağlıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

aslında IF mantığı da buna dayalı ama daha yapılabilir bir şey olduğu için popüler. günlük ihtiyacın olan mineralleri tuz vb. gibi şeylerle karşılayıp çay kahve gibi kalorisiz içeceklerle tertemiz yapıyorsun vücudu.

bir nevi reset gibi.

ben mesela geçen yaz aylarında yaptım bunu. 3gün aç kalabildim maks. 2. gün çok rahat 3. alışıyosun ama ne olur ne olmaz diye uzatmamıştım. baya iyi aslında hem fiziksel hem mental anlamda.

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Mal dedi ki:

bende pembe tuz almıştım ekşide aman ha tuz yemeden yapmayın diyince korktum yarım tatlı kaşığı yiyip su içtim üstüne. o sayfada da kendinizi kötü hissedersesniz tuz yiyin diyor. 

yarımda olsa gün içerisinde bölmen şart, böbrek tansiyon ishal herşey yapar dikkatli ol. 

Sosyal ağlarda paylaş

hiç rahatsızlık hissetmeyince tuz yeme gereği görmemiştim o sayfada rahatsız hissederseniz alın diyor diye. şimdi herkes aman ha tuz yiyin diyince yedim.

her şeyin düzgününü yemek mümkün ya şunu yapıp yiycem kesin

Spoiler

dışarda da düzgün pizza yenebilr aslında. little cesar ın pizzları çok iyi mesela hamuru yormuyor, ama geçen mado da yedim mesela, pizzaya yağı basmışlar geberiyodum neredeyse. dominosunda hamuru baya kötü gevşek böyle hızlı sindirildiği için rahatsız ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...