Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dayılar gelin hele

fresia

Öne çıkan mesajlar

5 dakika önce, goldbären dedi ki:

akirafes boomer olduğundan her zaman parabolik mülk fiyatı artışının geleceğini düşünüyor. fırsat zamanı alınıp satılabilirler ama istanbulun öyle eskisi gibi katlanacak bir rantı kalmadı bence. 

Ah canımın içi kardeşim bir alamanyaya git bir londraya git bir america yap Bak oranın en iyi caddelerinde evler ne kadar. Hatta fransaya da uğra dönerken. Ama en iyi caddeler git. Bizdeki en iyi cadde ile karşılaştır (bağdat caddesi) fiyatlar 25 de biri en iyi bulabileceğin karşılaştırma. buna 30 sene geri olduğumuzu ekle. 30 sene sonra x25 fiyat düşün burayı. Ben vietnamda çok ev baktım. 100k dolara bulduğum villalar şimdi 1 milyon dolar. hemde son 4 senede bu fiyat artışı. Tr çok ucuz dünya standartlarına göre inan. Tr=Vietnam  hayat yasam harcama olarak. 

Sosyal ağlarda paylaş

x milyon suriyeli giderse bol bol kiralık ilanı görürüz

0,x milyon insan da istanbul'da çile çekmeden yaşanmayacağının farkında

her yer beton oldu

evlilik oranları düştü

parası olanlar ya sağlam ev arıyor ya da akifares kafası belki bundan talep var

faizler düşük

uzun vadede çare taksicilik

Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, fresia dedi ki:

x milyon suriyeli giderse bol bol kiralık ilanı görürüz

0,x milyon insan da istanbul'da çile çekmeden yaşanmayacağının farkında

her yer beton oldu

evlilik oranları düştü

parası olanlar ya sağlam ev arıyor ya da akifares kafası belki bundan talep var

faizler düşük

uzun vadede çare taksicilik

Çok zor bir meslek. Normal bir insan en fazla bir gün dayanabilir. (aslında yarım gün) İşi bilmek gerek. Bilmeyen bir insanın yapamaz. Bak benim hayatımdaki en büyük merakım ticaretti Hep yapmak istedim bir yerinden girmek istedim. Ama anlamadığım için hiç bir zaman bulaşmadım. Bildiğin işi yapacaksın. Birde yazdıklarım yalnız Suadiye ve Caddebostan icin geçerli. Bu dediğim yerler farklı Suriyeli afkanlı  burayı ilgilendirmez. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğin iş başta olmuyor abi, bir şekilde işin içine gireceksin öğreneceksin işte. Okulunu da okusan da olmuyo o, işin içinde pişmen lazım.

"Ben bildiğim işi yapayım aman bulaşmayayım" dediğin sürece hiç giremezsin. Pişene kadar belli kaybı göze almak şart zaten. Ya da birinin yanında girip pişecen, 3-5 seneyi gözden çıkaracan.

Ha bi de bilip bilmemekten daha kritiği o işe uygun musun ona bakman lazım. Elleri fazla titreyen adamsan cerrahlığa girmeyecen mesela. Ağzın iyi laf yapmıyosa, "aman tadımız kaçmasın" diye herkese eyvallah diyen adamlarsan bulaşmayacan. Kafa matematik almıyosa mühendislik tutturmayacan falan filan.

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Bağdat'ın metre karesi bi ara 5th avenue ile kapışıyordu.

Arada 25 kat fark yok benim şu ana kadar gördüğüm, bir miktar fark var yine de, ama o da kur farkını hesaba katınca bayağı azalıyor.

Şimdi kıyaslamayı cadde üzerinde bulabildiğim en pahaları 10 yer ile bakıyorum. Dediğin 5th avenue da zillowa girdiğimde 20 milyon dolara daire var. Bagdat caddesi üzeri ise bulabileceğin en pahalı daire şuan 5milyon tl 1 milyon dolar bile değil. 

cadde üstüne bak. 

https://www.zillow.com/upper-east-side-manhattan-new-york-ny/on-fifth-avenue_att/

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ileride rahat etmek icin buyuk sehire yatirim yapilmaz. Nerede yasamak isterseniz oraya yatirim yapin mesela anadoluda begendiginiz bolgede arsalar alin 10 sene sonra bi kismini satip kalanina guzel bir ev yapip ufak bir ciftlik kurup egzotik seyler yetistirip sifir stres sifir sinir yasayabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Loex dedi ki:

ileride rahat etmek icin buyuk sehire yatirim yapilmaz. Nerede yasamak isterseniz oraya yatirim yapin mesela anadoluda begendiginiz bolgede arsalar alin 10 sene sonra bi kismini satip kalanina guzel bir ev yapip ufak bir ciftlik kurup egzotik seyler yetistirip sifir stres sifir sinir yasayabilirsiniz.

?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...