Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dayılar gelin hele

fresia

Öne çıkan mesajlar

ölmezsek 30-40 yıllık süreci soruyorum

emeklilikte para getirmesi açısından ev alıp kiraya vermek yerine
ileride ihale açılırsa taksi plakası almak fikrini soracağım

araba sürmeyi severim, sabah geç kalkıp, akşam erken paydos, trafiksiz rotalar, canın istediğin zaman tatil, otomatik vites keyfime göre takılıp yorulmadan çalışılır evet zengin olunmaz ama aç da kalınmaz bence
gasp riskini de es geçelim

şu anda devlet zorlamasıyla kontrol edilen bir rant var, bir aplikasyona bakıyor "korsan"" taksicilik

toplu taşıma baya gelişiyor, herkesin arabası oldu neredeyse
e-arabalar geldi, uçan arabalar gelecek ? taksi lobisi buna da el atıp plakalarını saydırabilir mi

devler her zaman bu sektörü korur mu

başka ne gibi riskler var para kazanabilmek açısından

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, sardalya dedi ki:

Ikinci paragrafindan anladigim kadariyla kendin surmeyi dusunuyorsun?

bilmedigin isi yaparsan her zaman batarsin taksici gunde 500 tl cikariyorsa sen benzin parasina calisirsin :))

fazla kasmadan sürerim, olmadı başkasına kiralarım

abi elini kaldıranın a'dan b'ye götürüyorsun bıçak çekmedikçe sorun yok işte ne kadar zor olabilir ki

Sosyal ağlarda paylaş

Rüzgar tersine döner bu ülkede altından taksiyi bile alırlar. Olmadı uber gelir taksiciler fetöcü olur. 

Al evini, macera arama. 

Valla emeklilik dönemimde sarhoşu ile iti ile delisi ile uğraşmayı pek hayal etmiyorum. Herkes senin benim gibi efendi efendi binip, inmiyor. 

Bu para hırsını da anlamıyorum ya. 70'inde bi de 5-10 yıl taksicilikle mi uğraşacaksın? 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

taksi durağı çalıştır. daha iyi. Göktürk Taksi var mesele istanbulda. Whatsappdan çağırıyorsun. Operasyoncusu var durağın. yönlendiriyor sana birini hemen. Taksiciler, Göktürke girince anons geçiyorlar, "547 Göktürk giriş" falan diye. Kaliteli bir durak yani. Öyle bişi yapabilirsin

Sosyal ağlarda paylaş

41 dakika önce, deadwoll dedi ki:

Yapılabilecek en leş yatırımı bulmuşsun tebrikler. Taksi plakası alacak trilyon liran varsa git yurtdışında daire al, başka ülkenin vatandaşı olursun. Çoluğuna çocuğuna en büyük kıyak o olur.

o kadar param yok zaten ama benim hoşuma gidiyor araba sürmek, vakit geçer işte araba da var plaka yok

yaşı beklemeyi düşünmüyorum emeklilik için, aileden kalan beton var depremde yıkılmazsalar

Sosyal ağlarda paylaş

Taksi plakası kadar manasız bir yatırım yok. İmamoğlu daha bugün yeni taksi plakası ihalesi yapılacak dedi, değeri kesinlikle düşecek. Kendim süreyim desen çekilecek çile değil. 

Kısa vadede para kazanmak isteyen gidip Porsche Taycan alsın 1 milyon liraya. Ötv mevzuatında bir açık var, yakında değiştirilir, üçe katlanır fiyatı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ya böyle şeyleri öngörmek kolay değil ama elektrikli arabanın esprilerinden biri benzin istasyonunu ortadan kaldırması. İşe gidince şarja koyuyorsun, eve gelince şarja koyuyorsun. Bir tek uzun yolda sıkıntı, ilk adaptasyon sürecinde bazı sıkıntılar olabilir.

Bir işe yatırım yapacaksan ya bildiğin işe yapacaksın, ya da işini bilen birine yapacaksın. Başka türlü risk çok büyür.

Sosyal ağlarda paylaş

EU ufak ufak karar verdi aslında. 

Giriş yöntemleri de mantıklı. Önce ticari araçlardan başlicaklar zorunluluğu. Tırlar mırlar için belli aralıklarla istasyon gerekecek. Tırlardan kamyonlara vanlara falan atladıkça istasyonlar da ufak ufak çoğalacak, en son binek araç için zoraki diyecekleri zaman zaten minimal bi dokunuşla yeterli hale gelecek istasyonlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Sehirlerarasinda sarj isi basit nispeten. Tesla ABD'de planlamasini yapmis durumda hali hazirda.

Sehiricinde de gun icerisinde tas catlasa 200km yer degistirildiginden sarj istasyonuna gerek duymaz binek arac sahipleri. Elektrikli kullanimi yayginlastiginda yakit istasyonu sayisi ciddi oranda duser bana kalirsa.

Ancak tum otoparklar bir nevi sarj istasyonuna donusturulur, araclar park edilince sarja takilir, otopark ucret keser. Dolayisiyla otopark mafyasina yatirim yapmak oldukca karli olabilir.

Taksi plakalari da elektrikli ya da autopilotlu tasimaya gecildiginde bu tip araclara aktarilir. Sonucta o plakalar bir nevi tasima lisansi. Soforle onla bunla alakali degil.

Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, deadwoll dedi ki:

Sehiricinde de gun icerisinde tas catlasa 200km yer degistirildiginden sarj istasyonuna gerek duymaz binek arac sahipleri. Elektrikli kullanimi yayginlastiginda yakit istasyonu sayisi ciddi oranda duser bana kalirsa.

Ancak tum otoparklar bir nevi sarj istasyonuna donusturulur, araclar park edilince sarja takilir, otopark ucret keser. Dolayisiyla otopark mafyasina yatirim yapmak oldukca karli olabilir.

otopark mantıklı da evlerin altında otopark zorunlu, her yer site, özel otoparklara ihtiyaç azalır

ispark domine edebilir

e-araçların menzili 500 km şimdilik, fosil tam depoyla 800-1000 km gidiyorsun

benzin alması-ödemesi 5dk sürmesine rağmen, istasyonlar her zaman dolu

şu da var milyonlarca e-araç sahibi olmayacak, istasyon da nispeten az olacak kısa vadede talep olabilir

ama uzun vadede şarj istasyonu kurmak daha kolay olduğundan araç sayısını çoktan karşılar

buradan da ekmek çıkmıyor sanki

hqdefault.jpg

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...