Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedim hastaaaaa

mervekk

Öne çıkan mesajlar

merhaba yeni üye oldum yardımlarınızı bekliyorum. sokaktan bir kedi aldım kendim bakıyorum bahçemde 4 5 gün önce kadar öksürme ve hapşırma vardı ama yemesi gayet düzenliydi. en son cuma günü yemeğini yedikten sonra boğazının altını kaşıdığım da fark ettim şişlik var enfeksiyondan olmuştur dedim çünkü hastaydı çocuklar için kullanılan antibiyotik aldım verdim. akşamüzeri tekrar yemek yedi tekrar ilaç verdim arkasına da bebe aspirini verdim. gece uyuması için yatagına sıcak su kattım. aradan baya zaman geçtiğinde baktım bogaz altı şişlik patlamış ama nasıl bilmiyorum. hafifçe sildim temizledim. ama kendisi yemek yiyor. dün gece baktığımda ordan sıvı geliyor sarımsı yeşilimsi renginde ama sürekli değil ne yapmam gerekiyor veterinere götürecek durumum da yok malesef yardımccı olabilir misiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

Burda geçmişten sorulan sorulari okudum benimkine benze durum olunca sordum bende. Veterineri geçen senede ihtiyacım oldu aradığım da buraya getirirsin ama malzemem yok. Buraya getir bakalim ücreti öyle söyleriz diyen. Hatta kuzenim götürdü kedisini 200 lira para ödedi yani buraya sormam mantikli geldi bana.

Sosyal ağlarda paylaş

burayada sorsan, başka bir yere de sorsan, okduğun şekilde müdahele etmemen gerekiyor. İnsanlar için bile denilen "doktora danışmadan ilaç içme" kuralını niye kedide bozuyorsun? İçini bilmediğin bir canlı. Gerekli ekipmanın olmadan, elinle yoklama yapıp, gerekli bilgi biriki olmadan, kafana göre müdaale aşırı saçma ve aşırı yanlış. Bir tanıdığı aradım, şöyle şöyle yap dedi yapılmaz. Kaldı ki, biri çıkıp sana burada "şunu yap" şeklinde bir direktif verirse dinlememen lazım. Sonuçta bu sağlık ile ilgili bir şey. "Kedim, köpeğime alışmadı. Ne yapabilirim" şeklinde bir soru değil ki bu. Acilen bir vet'e götürmen lazım

Sosyal ağlarda paylaş

araştırıyorum zaten veterineri ama yaşadığımız yerde hayvanlar üzerinden prim yapmaya yanliş teşhis koymaya meraklı çok yer var bilip bilmediğim bir yere götürmek istemiyorumm. durumum olsa en iyi yere götürürüm bende ama hem çalisip hem öğrenci olmak zor bunu herkes bilir kiiii veteriner ücretlerini hepimiz biliyoruz bir iğneye 50 bir serum takmaya 100 bir kırıga 200 lira alan veterinerler var. KİMSE SOKAK HAYVANLARINI DÜŞÜNMÜYOR. 

Sosyal ağlarda paylaş

bunu denemedim mi sanıyorsunuz başka bir kedi için aradım ölecek dedim gelmediler kii kedi öldü yine gelmediler.  1 hafta uğraştım başka bir kedi içinde artık ölsün öyle gelin dedim zorla geldiler. sizin orda bir işe yarıyor mu buralar. yarın yine denicemm bu bu sefer belediyeleri ama 

Sosyal ağlarda paylaş

İlginç bir insan konu sahibi. Veteriner hekimler para almayacaklar ise nasıl geçinecekler? Arasira bizimde ücretsiz tedavi ettiğimiz hayvan oluyor ama her sokak hayvanını tedavi etmek imkansız. Zaten bu görev belediyeler bünyesindeki veteriner hekimler, fakülteler, koruma derneklerine ait muayenehaneler tarafından belirli miktarda yerine getiriliyor. Hangi şehirde olduğunu söylersen belki bir faydam dokunabilir. 

Bu arada aman kimseye kırık için 200 TL aldı veteriner deme, meslektasimin başı belaya girer, odanın belirlediği fiyat baya daha fazla. 

Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi, veterinerlik fakülteleri ayağa hizmet götürmüyor. Kediyi götürmen lazım. Ücreti dahilinde bakıyorlar ama ücretler normal veterinerlere göre çoooooğğğk makul.

İkincisi, belediyenin barınağı varsa oraya götürebilirsin. Hiç para almıyorlar. Ama her hastalığı da iyileştirmelerini bekleme. Kediyi bir karton kutuya (boğulmayacak şekilde) yerleştir. Eğer "OMO OTOBOSO VOROCOK POROM YOK" dersen inanmayız.

Üçüncüsü, mahallende sokak hayvanlarından AZ para alan veteriner varsa ona götüreceksin. 

Dördüncüsü, bir hayvan beslemek maddi olarak da yükümlülük. Bunu kabullenmek zorundasın. "Sokaktan aldım, sokakta yaşasa daha mı iyiydi?" mantığına giremezsin. Ben köpeğim hastalandığında yüzüğümü bile satmak zorunda kalmıştım.

Beşincisi, sana defalarca nerede yaşadığını sormuşlar. Birine bile cevap vermemişsin. Açık adres öğrenmek isteyen yok. Sadece şehir belirtirsen belki spesifik bir yer önerebilirler. Eğer İzmir'deysen Işıkkent Barınağına ve Bornova'daki bir veterinere yönlendirebilirim. Maddi olarak seni zorlamadan yardımcı olurlar. 

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bilerek cevap verememişim gibi hareket edemezsin sen. Yüzüğünü sat diyen bizler değiliz insanlarin maddi durumlarini burdan yazdiklari yazı ile yargilayamazsin. Insanlarla dalga geçerek konuşamazsın ağzını yamulta yamulta. Ayağıma hizmet etsinler diyen yok ama orda burda reklam yapıp araçlarımız var gelip alıyoruz diyenler ben değilim. Cccooogggkk makul ücret veren yok abartan ben değilim. Yargı dağıtmayı sevenlerdensiniz belli. Dağıtmaya devam.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, miyaw33 dedi ki:

İlginç bir insan konu sahibi. Veteriner hekimler para almayacaklar ise nasıl geçinecekler? Arasira bizimde ücretsiz tedavi ettiğimiz hayvan oluyor ama her sokak hayvanını tedavi etmek imkansız. Zaten bu görev belediyeler bünyesindeki veteriner hekimler, fakülteler, koruma derneklerine ait muayenehaneler tarafından belirli miktarda yerine getiriliyor. Hangi şehirde olduğunu söylersen belki bir faydam dokunabilir. 

Bu arada aman kimseye kırık için 200 TL aldı veteriner deme, meslektasimin başı belaya girer, odanın belirlediği fiyat baya daha fazla. 

Isim vermedim fark ettiyseniz. Bedavaya çalışsınlar demiyoruz ama ücret miktarlarını abartmadan almalari sizcede mantikli olmaz mi?? Adanada yaşıyorum belediyeye ait yeri aradığım da tedavi etmiyoruz dedi kisirlastirma yapıyoruz dedi. Uniye ait belediyeye iletişime gectim beni bir hafta surundurduler ve inanin ya da inanmayin beni kaile almadan konuştular bunlar mi yardimsever!!

Sosyal ağlarda paylaş

1. Şehir belirtmemişsin, 1-2 tane veteriner hekim var burada, yardımcı olabilirlerdi.

2. Sorununu tanımlamak için en azından bi fotograf atabilirdin atmamışsın. En azından olayı biraz ciddiye alsaydın, böyle ciddiyetsiz yazan birinin trollemek için değil de gerçekten destek almak için yazdığına inanabilirdik.

3. Yardımcı olmaya çalışan herkese, ay ben onu yapmadım mı sanıyorsun, diye ağzını yaya yaya konuşmusun, ama bunun tam tersini yaşamışsın gibi yazıyorsun.

Ailene, sevgiline, kedine sabırlar diliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Herkes normal konuşmuş ağzını yaya konuşan benim demi???? Peki siz yardımı önceden söylediniz de ben mi kabul etmedim. Yargı dağıttıktan sonra yardim etmenin faydasi yok. Kiiii ben bu sayfayi arama yaparken buldum hatta orda kedilere antibiyotik verebilirsiniz yazılmış.

hakarete müsamaha yok, kullandığınız üsluba dikkat edin. -Sam

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğraf atarsan sana yardımcı olabiliriz burda arkadaşlarımız var demek ayri yargiladiktan sonra yardim ederdik ayri olay yaratan ben değilim. Yorumun en başında kimdi ya o fesah mi fesabi mi sormadan etmeden konuştu sizce tutup daa ay pardon yazmamam gerekliydi sen haklisin mi dicektim. Yardim sayfasından çok olmuş twitter burasi.

Sosyal ağlarda paylaş

kendisi bir haftalık uzaklaştırma cezası aldı ama bir sonraki hakaret içeren ifade kullandığınızda siz de alacaksınız, ilk uyarıyı verdim. insanların yardımcı olmadığını düşünüyorsanız da onlara karşı hakaret içeren ifadeler kullanmanıza müsaade etmeyiz. forumumuz hayvan barınağı da değil ayrıca, ismi sizi yanıltmasın. size karşı medenice konuşulduğu sürece, siz de medenice konuştuğunuz sürece sorun yok. hakaret edilirse şikayet et düğmesi üzerinden bildirin münakaşaya girmek yerine, gereği yapılır.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Sam tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...