Jump to content
ascraeus

NVIDIA Geforce Now

Öne çıkan mesajlar

§ 08 Nis 2021, 06:32

Acaba ben de 100 fps alacak mıyım diye girdim baktım (140 aldım) , fakat bildiğin anlık boşluğuma geldi de girdim. O yüzden gerçekten,

Neden CS?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 06:47

60 fps kilitli değil mi oyunlar GFN'de.. iyimiş o zaman

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:19

fps limit yoktur oyunda yoksa ama 60hz bokubok 🤢

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:22

@axedice her ne kadar artık ayda 1 kere global rankin silinmemesi için sadece 1 maç oynuyor olsam da halen bir alternatifi yok 2021de, varsa söyle campfest rainbow six mi, bebe eğlendirici valorant mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:25

Donanim gereksinimi yuksek oyunlarda 60fps limitinin oldugunu dusunuyorum(Mesela Destiny 2 de 60fps in ustune cikmiyor).

GFN el atindan survey yollamis. 4K gaming, 144hz konularinda pazar arastirmasi yapiyorlar. Netflix gibi tier sistemi gelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:27

60hz stream zor yapıyolar 144hz için kaç milyarmegabitle olur acaba.

60fps üzerinde 120-144fps falaan vidya stream yapan bi site var mı bu arada hiç merak ettim, onu destekleyen bir video formatı var mı gerçi 

Silphatos tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:29

aylık ücretle pc kasası kiralasınlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:30

geçen batan shadow onu yapıyodu galiba 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 07:31

Aylık 50tl ye anca klavye mouse kiralarsın

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 08:27

geforce now turkiye de bildigim kadariyla su anda 30 ve 60fps hizmet veriyor. Bu size yayinin kac fps lik bir video gibi ulastigi olarak dusunebilirsiniz.

CS:GO da motorun cizdigi fps ile gordugunuz fps nin bir kombinasyonu vardir. 

60hz lik bir monitorde 60fps gorebileceksiniz, ancak oyun motoru 60fps nin uzerinde cizebiliyorsa, goreceginiz tum fps ler daha guncel bir hareketten olusturulacaktir. Yani 60hz lik bir monitor bile kullaniyorsaniz, 300fps almanin, 60 fps abilen bir sisteme kiyasla avantaji vardir.

Ornegin 72fps verebilen donanima sahip bir sisteme 144hz bir monitor takarsaniz 72fps goruntulersiniz. 144fps alamadiginiz icin, aradaki frameler kopyalanacaktir. (Gysnc gibi teknolojiler eksik framelerin tamamlanmasi isinin cok daha akillica yapilmasina imkan veriyor.)  300 fps alabildiginiz bir sistemde, 144hz lik bir monitor dogal olarak 60hz lik ve 300fps verebilen bir sisteme gore daha cok kare cizecegi icin size daha isabetli vuruslar olarak geri donecektir. 

Benzer bir mantikla monitorun verebildigi hz yukseldikce, ve sizin bilgisayariniz bunu karsilayabildigi surece artan avantajiniz devam eder. ancak 144 hz in uzerindeki monitorlerde elde edilen avantaj, 60 tan 144 e cikmak kadar yuksek degildir. Yani bir cesit diminishing returns var. Fayda artmaya devam ediyor ancak harcanan paraya orani azaliyor.

Gelelim geforce now a, su anda size 60fps lik bir video yayini yapiyorlar gibi dusunun. Monitorunuz 60hz da olsa 144hz da olsa 60fps gorebileceksiniz. Bunu monitorunuzu 60hz a sabitlediniz gibi dusunebilirsiniz.  Ancak streamin olusturuldugu ortamda (geforce now in kendi makinesinde) 120-200 arasi degil 300fps alabiliyor olsaydiniz, size yapilan bu yayinin guncelligi, akiciligi ve isabet kalitesi de daha yuksek olacakti. siz onu 60fps olarak gorseniz de. yani geforce now actiginizda 300 fps alabildiginiz 60 hz lik bir monitorunuz varmis gibi davranacakti. Tabi oyuncu monitorlerinde aliskin oldugumuz 1ms lik bir gecikme ile degil, sanki daha yuksek ms li bir panelle oynuyormussunuz gibi olacakti. ondan kacis yok.

Bu nedenlerle geforce now in surekli olarak 200+ fps vermemesi hayal kirikligi. 200 fps veren orta karar ve eskice bir sistem, 1080p 60hz lik 4ms ve alti olan eski bir monitorle sizden daha iyi sonuc alacak.

Geforce now, competitive fps oynamak icin cok iyi bir cozum gibi durmuyor. Ayrica tab e bastiginiz pinginiz de gercek pinginiz degil, sistemin oynadiginiz servera pingi, yani bir miktar da sizin sisteminizden turkcell in datacenterina ping eklemeniz gerekecek.

Single player oyunlarda da cpu ya abanan oyunlarda sorun yasanacak gibi. 

Namessar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 08:44

15 sene once banka mufettisligi yaptigim yillarda 4.5g baglanti ve geforce now ikilisi olsun cok isterdim. 6 ay istanbul disinda kaliyordum. otellerde gecen bir omur. tek laptopla basitce, donanim ne olursa olsun, harddisk alani bakmadan istedigim kadar oyun oynardim. Yada kocaman sistemlerde kurtulup minimalist bir hayata donup, incecik bir ultrabook la omrumu gecirmeye karar verirsem faydali.

yoksa evimdeki bilgisayarin yerini tutmaktan henuz cok uzak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 09:13
1 saat önce, Silphatos dedi ki:

@axedice her ne kadar artık ayda 1 kere global rankin silinmemesi için sadece 1 maç oynuyor olsam da halen bir alternatifi yok 2021de, varsa söyle campfest rainbow six mi, bebe eğlendirici valorant mı? 

silinip tekrar kasarsa gold 3'e düşeceğini bildiği için tabi kıyamıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...