Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

Geforce now icin 5ghz wireless gerekiyor. 5ghz destekli bir router/modem lazim yani.  Ayrica 5ghz in kapsama alani dar oldugu icin de modeme yakin olmak lazim. Eger 5ghz ve 2.4ghz i ayni ssd uzerinden yayin yapiyorsaniz modemden uzaklastiginizda otomatik 2.4ghz e switchler ve farketmezsiniz.

5ghz yoksa mecburen ethernet baglayacaksiniz.

Apple 3rd party dongle larda / ceviricilerde / extensionlarda vs basa bela bir firmadir. Yarisi calismaz ya da dusuk performans calisir. (dusuk performans durumunu cogu kullanici farketmez)  Bilkom un bayilerinden baska ureticilerin ceviricilerini ve dongle larini da alabilirsiniz. ama apple inki 300 se onlar da 200 olacak. Zira bayiler de dogal olarak asil fiyatlamanin farkinda.

Bir diger alternatif internetten almak ancak bu sefer de uyumluluk arasitmrasi yapman gerekecek. 

Namessar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, deadwoll dedi ki:

Vpn'le mi baglaniyorsun? Yolu yordami ogreneyim de mumkunse ben de yurtdisindan yuklenirim.

GFN turkcelle zorunlu yönlendirme olayından vazgeçti, benim orijinal founders membership aynen devam ediyor. Hatta isteyenler direk GFNden üye olabilir falan da yazmışlardı, şurdan bi bak https://www.nvidia.com/en-eu/account/

ps : benim dandik dediğim wireless bağlantı 2.4 bu arada evet, eski laptop 5ghz bağlanamıyor. Telefon 5ten bağlanıyor ama, belki o da fark ediyordur. Eternet adaptörü olarak da noname 50 liralık adaptörler bile iş görür sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce bir şey farkettim ve çok saçma, Witcher 3 kurdum, çatır çatır çalışıyor. Çamur görüntü de yok. Ama PoE'ye geçince hemen bir flulaşıyor görüntü ve akıcılık kayboluyor.

5ghz'yle bağlanıyorum, laptopla modem arasında da 1 metre falan var aşağı yukarı. Sanırım oyundan oyuna farkediyor.

Bir de şu an asla sıra bekletmiyor Geforce Now, acaba adamlar kapanmada ortalık yangın yerine dönmesin diye kapasite arttırımına falan mı gittiler?

Sosyal ağlarda paylaş

Belki GFN TR server'ının PoE serverına bağlantısındaki ping sorun yaratıyordur? Ben de PoE oynamak için bakacaktım Basic hesap ile deneyeceğim şimdi. Dediğin gibiyse hiç upgrade etmeyeceğim, bakalım. Ben direkt ethernet ile bağlanacağım cayır cayır da internet. Sonucu buraya yazarım.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben evde 5ghzden modemin dibinde olmama rağmen tatmin etmiyordu o nedenle paraya kıyıp ethernet almıştım macbook için ondan sonra da sorun yaşamadım hiç ama browser discord slack falan hiçbirşey açık bırakmıyorum. belki net limiter alıp game modu diye bişey yapsam geforce hariç herşeyi 1kbps yap desem daha kolay olabilirdi ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Olm xcloudun betasına giren oldu mu da karşılaştırsın? Hiç bi fikrimiz yok nasıl bişey. Ha ben performans grafik vs. anlamında çok bi fark olacağını da sanmıyorum, oynamak istediğin oyun hangisindeyse ona bağlanacaksın işte. Bi grup steam/epic oyunu için GFN, gamepass için xcloud.

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, axedice dedi ki:

Olm xcloudun betasına giren oldu mu da karşılaştırsın? Hiç bi fikrimiz yok nasıl bişey. Ha ben performans grafik vs. anlamında çok bi fark olacağını da sanmıyorum, oynamak istediğin oyun hangisindeyse ona bağlanacaksın işte. Bi grup steam/epic oyunu için GFN, gamepass için xcloud.

Anladığım kadarıyla şu an Gamepass Ultimate'ı olanlar girebiliyor belli ülkelerde, ekstra bir davet/erişim gerekmiyor Beta'ya.

Hatta Youtube'da izlediğim biri VPN ile Avrupa üzerinden girdikten sonra VPN'i kapatıp normal bağlantısıyla oyuna devam ediyordu. Zamanı ve Gamepass Ultimate'ı olan varsa deneyebilir

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...