Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

geforce now turkiye de bildigim kadariyla su anda 30 ve 60fps hizmet veriyor. Bu size yayinin kac fps lik bir video gibi ulastigi olarak dusunebilirsiniz.

CS:GO da motorun cizdigi fps ile gordugunuz fps nin bir kombinasyonu vardir. 

60hz lik bir monitorde 60fps gorebileceksiniz, ancak oyun motoru 60fps nin uzerinde cizebiliyorsa, goreceginiz tum fps ler daha guncel bir hareketten olusturulacaktir. Yani 60hz lik bir monitor bile kullaniyorsaniz, 300fps almanin, 60 fps abilen bir sisteme kiyasla avantaji vardir.

Ornegin 72fps verebilen donanima sahip bir sisteme 144hz bir monitor takarsaniz 72fps goruntulersiniz. 144fps alamadiginiz icin, aradaki frameler kopyalanacaktir. (Gysnc gibi teknolojiler eksik framelerin tamamlanmasi isinin cok daha akillica yapilmasina imkan veriyor.)  300 fps alabildiginiz bir sistemde, 144hz lik bir monitor dogal olarak 60hz lik ve 300fps verebilen bir sisteme gore daha cok kare cizecegi icin size daha isabetli vuruslar olarak geri donecektir. 

Benzer bir mantikla monitorun verebildigi hz yukseldikce, ve sizin bilgisayariniz bunu karsilayabildigi surece artan avantajiniz devam eder. ancak 144 hz in uzerindeki monitorlerde elde edilen avantaj, 60 tan 144 e cikmak kadar yuksek degildir. Yani bir cesit diminishing returns var. Fayda artmaya devam ediyor ancak harcanan paraya orani azaliyor.

Gelelim geforce now a, su anda size 60fps lik bir video yayini yapiyorlar gibi dusunun. Monitorunuz 60hz da olsa 144hz da olsa 60fps gorebileceksiniz. Bunu monitorunuzu 60hz a sabitlediniz gibi dusunebilirsiniz.  Ancak streamin olusturuldugu ortamda (geforce now in kendi makinesinde) 120-200 arasi degil 300fps alabiliyor olsaydiniz, size yapilan bu yayinin guncelligi, akiciligi ve isabet kalitesi de daha yuksek olacakti. siz onu 60fps olarak gorseniz de. yani geforce now actiginizda 300 fps alabildiginiz 60 hz lik bir monitorunuz varmis gibi davranacakti. Tabi oyuncu monitorlerinde aliskin oldugumuz 1ms lik bir gecikme ile degil, sanki daha yuksek ms li bir panelle oynuyormussunuz gibi olacakti. ondan kacis yok.

Bu nedenlerle geforce now in surekli olarak 200+ fps vermemesi hayal kirikligi. 200 fps veren orta karar ve eskice bir sistem, 1080p 60hz lik 4ms ve alti olan eski bir monitorle sizden daha iyi sonuc alacak.

Geforce now, competitive fps oynamak icin cok iyi bir cozum gibi durmuyor. Ayrica tab e bastiginiz pinginiz de gercek pinginiz degil, sistemin oynadiginiz servera pingi, yani bir miktar da sizin sisteminizden turkcell in datacenterina ping eklemeniz gerekecek.

Single player oyunlarda da cpu ya abanan oyunlarda sorun yasanacak gibi. 

Namessar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 sene once banka mufettisligi yaptigim yillarda 4.5g baglanti ve geforce now ikilisi olsun cok isterdim. 6 ay istanbul disinda kaliyordum. otellerde gecen bir omur. tek laptopla basitce, donanim ne olursa olsun, harddisk alani bakmadan istedigim kadar oyun oynardim. Yada kocaman sistemlerde kurtulup minimalist bir hayata donup, incecik bir ultrabook la omrumu gecirmeye karar verirsem faydali.

yoksa evimdeki bilgisayarin yerini tutmaktan henuz cok uzak.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Ben bu illetin eline düştüm, çamur gibi görüntü alıyorum ?

İstanbul'a gelmem gerekti kapanma süresince, elimde 2015 model macbook pro, PoE oynamak istedim, en cazip yöntem Geforce Now gibi göründü. Şansıma gameplus'tan kayıt sırası da geldi, 3 aylık 150 liraya aldım geçtim. Her neyse wireless'tan bağlanıyorum ve çamur gibi görüntü. Frame loss 82 olarak görünüyor, 0.5 ile 2 arasında olması gerekiyor normalde. Server'a herhangi bir saatte 10ms alıyorum ve 28mbit görünüyor bağlantı hızı da stabil olarak. Wireless cidden katlediyor mu görüntü kalitesini bu kadar? Yoksa makineler kalabalığı kaldırmıyor mu? Bugün hep sıra beklemeden girdim ama dün akşam 22.30 civarı 5dk falan beklediydim.

Yapabileceğim bir şey var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

Mecbur degilseniz hic gerek yok maceraya atilmaya. 27" 144hz 1440p alismisim zaten, kor oluyorum 13" 1080p 50 60hz (bu da yalan ha stream ettigi goruntu camur direk, hdfilmcehennemindeki 1080p ayarinda) goruntuye bakarken. Bende astigmat falan var, mouse'u karakteri kaybediyorum ekranda.

İs bilgisayariyla seyahat eden ya da benim gibi nerede yasadigi belli olmayan insanlar icin iyi bir cozum ama iyi internet bulmak sorun oluyor bu sefer de. Bakalim alismaya calisicam yoksa 20 gun gecmez haha

Sosyal ağlarda paylaş

videolarda önemli olan çözülürlük değil bitrate zaten, yüksek bitrateli 720p, hdfilmhellsnopyimax 1080p'den daha güzel gözüküyor. bunlar herhalde fazla band ve kaynak yemesin diye baya düşük bitrateli 1080p stream ediyolarki çamur gibi diyor herkes 

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, deadwoll dedi ki:

Wireless cidden katlediyor mu görüntü kalitesini bu kadar?

Evet katlediyor. Aynı ev aynı bilgisayar, wirelessta sürekli patatese dönüyor grafikler, yan tarafta kırmızı uyarı çıkıyor falan. Bi kablo bulup bağlayınca standart düzgün görüntü geri geliyor. Wireless şimdilik yalnızca cep telefonundan açarken idare.

Ha diğer taraftan ben gavur versyondan devam ettiğim için dandik tr kalitesini bilemiyorum. PoE'ı ben de GFNden oynuyorum bu arada, frankfurt serverına 1msle bağlanınca evden bağlanmaya göre daha iyi hissettiriyor bide

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, axedice dedi ki:

Evet katlediyor. Aynı ev aynı bilgisayar, wirelessta sürekli patatese dönüyor grafikler, yan tarafta kırmızı uyarı çıkıyor falan. Bi kablo bulup bağlayınca standart düzgün görüntü geri geliyor. Wireless şimdilik yalnızca cep telefonundan açarken idare.

Ha diğer taraftan ben gavur versyondan devam ettiğim için dandik tr kalitesini bilemiyorum. PoE'ı ben de GFNden oynuyorum bu arada, frankfurt serverına 1msle bağlanınca evden bağlanmaya göre daha iyi hissettiriyor bide

Vpn'le mi baglaniyorsun? Yolu yordami ogreneyim de mumkunse ben de yurtdisindan yuklenirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...