Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

modemde snr margin kaç? sürekli packet loss yaşıyorsan %99 apartman içi kabloların falan leş veya alabileceğinden fazla hız tanımlanmış hattına.

dsl ayarlarından şu ikisi açık değilse açmayı dene bir de

Enable Bit Swap
Enable SRA

bi de servis sağlayıcın ne tabii o da önemli, turk.net tt altyapsındaki müşterileri için tcell serverlarına throttle çakmış olabilir asd

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yukarda da söylemiştim, normalde Turksat mükemmel değerler veriyor ama 19-24 arası Turksat tarafından hız azaltıldığında frame loss nedeniyle oynanamıyor.

Şu anda denemek için aldım, yenilemem herhalde. Ama ilerde bilgisayar filan eskir de bununla devam edersem internet paketini değiştirmek gerekecek gibi. Valhalla ile high-ultra arası 60 fps alıyorum şu an, buna temelli geçmeye gerek yok.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Çok memnunum ya, TV filan da gerek hem. 100TL veriyorum TV+İnternet+Telefon'a. Hız 19-24 arası 25 mbps oluyor, normalde tamamen yeterli. Bu saatler dışında 100 mbps. Ev kablo dışı desteklemiyor bu arada, 16 mbps verebiliyor diğer yollardan =(

Sosyal ağlarda paylaş

Bende en çok cyberpunkta farketti free ve founder arasında. Freede evet 2080 vs. bi makine veriyor ama benim 970'e göre öyle aauuvv vauuvv dedirten bi fark yoktu, texturelar ve gölgeler daha iyiydi tabi de klasik beklenen farklar işte.

Sonra foundera geçtim oyunu yükledim, full cam exteriorlı pentheouse olan lüks bi binanın çatısındayım işte ordaki questi yapıyorum falan. Bi baktım camda uçan bi gemi yansıması var, döndüm baktım gerçekten de uzaktan bi gemi geçiyor o kadar iyi yapmışlar ki yansımayı gerçek gibiydi. O zaman diyorsun RTX teknolojisi gerçekten güzelmiş diye.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Dark_Soul dedi ki:

bendeki vdsl 2 ile turkcell sunucularında aşırı packet loss yaşıyorum, fiberdekilerde bu sorun yok. Eu serverlara daha iyi bu konuda

Birde vdsl ile eu'ya ping 60-70 ms arası çıkıyor, fiberdekiler 30-35ms arası alıyormuş.

30 35ms ping cok zor ya, bende herhalde Turkiye'deki en kaliteli fiberlerden birisi var 42ms aliyorum Frankfurt'a stabil. Hani kablo guzergahinda Avrupa'ya benden %20yakin olup ayni kalitede baglantisi olan varsa bilemem tabii sjf. Bir de mesela Frankfurt'a 42ms aliyorum ama atiyorum WoW'da PoE'de falan ustune 10 15ms koyuyor, yine 55 60ms arasina cikiyor. Ancak exitlag falan kurarsam 50ms alti aliyorum oyunlarda.

En kaliteli fiberden kastim da su 100mbit sinirsiz var, kutu apartmanda, apartmandaki hatta bilgisayardan cat5 gidiyor ara baglantisiz olarak. Hub'la apartman arasi da tas catlasa 2 km'dir ve cevrede nufus yogun degil (kucuk ilin boslugun ortasina yeni kurulan semti).

Sosyal ağlarda paylaş

Önce interneti söyleyeyim Ankara'da kablonet 100/10 kullanıyorum 1 aydır nedense download 25mbit hiç düşmedi normalde 19:00 - 00:00 arası 25mbit olması gerekiyor aslında.

Ben önceden yurtdışında premium kullanıyordum beta döneminde TR sunucularına geçtim ve şimdi de 3 aylık paketi aldım yurtdışı ile kıyaslama yapacak olursam TR sunucularında görüntü çok daha başarılı. Ama bu gibi stream bazlı servislerin düşmanı zaten sahnedeki hareketli obje sayısı ile orantılı oluyor genelde o yüzde Valhalla, Kingdom Come: Deliverance vs her türlü ben stream ediliyorum hissiyatını veriyor özellikle ormanlık çayır çimen yerlerinde baya hissediliyor hele bir de akşam ise öff yani. Hea oynanmıyor derecesinde mi değil ama bu tarz oyunlarda daha çok belli olurken mesela hitman, war z, valheim, dota, eve online, rainbow six, deadcells, disco elysium vs gibi oyunlarda ben sanki kendi makinemden oynuyormuşum gibi oynadım. Baya baya cam gibi görünüyor ki benim PC 55'' TV'ye bağlı.

Bir kere competitive bir oyun oynanmıyorsa her türlü gideri var mis gibi çalışıyor bende. Görüntü kalitesinden vs de çok memnunum. Competitive oyunlarda da rank olmadığı sürece gayet iş görüyor. Gecikme bende gündüz 2-4ms akşamları 6-9ms arasında oluyor bazen 12ms fln da oluyor ama genelde 10ms altında kalıyor. Paket kaybım genelde 0 bazen 0,1 olabiliyor. Sunucuyu oyuna göre seçiyor sanırım bazen T10-8 diye bir şey çıkıyor bazen 2060, bazen P40 çıkıyor belli bir standardı yok sanırım. Ama KCD dışında öfff fps yerlerde süründü dediğim pek olmadı çoğu zaman ultrada açtı oyunları.

Yalnız şöyle bir sorun yaşıyorum klavye mouse sorunsuz çalışırken işin içine controller girdi mi acaip input lag yaşanıyor min yarım saniye bazen 1sn üzerine kadar çıktığı oluyor o yüzden controller ile oynamayı rafa kaldırdım şimdilik. Yurtdışında da yaşardım bu sorunu ama nadir olurdu TR sunucularında daha düzgün çalıştığına şahit olamadım desem yalan olmaz sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Silphatos dedi ki:

modemde snr margin kaç? sürekli packet loss yaşıyorsan %99 apartman içi kabloların falan leş veya alabileceğinden fazla hız tanımlanmış hattına.

dsl ayarlarından şu ikisi açık değilse açmayı dene bir de

Enable Bit Swap
Enable SRA

bi de servis sağlayıcın ne tabii o da önemli, turk.net tt altyapsındaki müşterileri için tcell serverlarına throttle çakmış olabilir asd

Bağlantım ttnet vdsl 2/50mbit. Modemin değerleri aşağıdaki gibi. Qos, upnp vs kapadım açtım, port forwarding yaptım birşey farketmedi. Eu serverlara packet loss %2-5 arası çıkarken, turkcell serverlarına %40-50-60 diye gidiyor. Oyun içinde bu kadar değil ama oyun içi gfn statistic'den baktığımda, tcell serverlarında packet loss Eu ya göre bariz fazla. Yarım saatte 1 falan zaten ses yamuluyor, frame atlıyor vs. ama çoğu rahatsız etmeyecek seviyede.

Sıkıntılı kısım şu:  Eu serverlarında oynarken bw genelde 20-30mb arası geziyor. Turkcell de 20mb'in altına düşüyor sık sık, haliyle görüntü bir anda çamur seviyesine geliyor. Throttle'dan ziyade ttnet vdsl altyapısı ile tcell arasında bir sıkıntı var gibi

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

gecenin 4:30'unda 129 kişi sıra var, sasuga bulut oyunculuk.

20dk sonra sıra geldi.

cyberpunk'ı deneyeyim dedim, şimdi de saat 5'te 86 kişi sırada. ac odyssey'de input lag beklediğimden iyi çıktı ama. shooter'la denemek lazım.

1080p bile 33mbit'e kadar kullanıyor, 50'ye geçmeseymişim gg. 2k oynamak için kesin 50 gerekiyordur. tesla10 gpu verdi, ingiltere'deki ücretsiz sistemin aynısı ama benchmark'ta min frame 13'e kadar düştü med ayarlarda bile. bir de yanda zırt pırt turuncu sinyal ikonu çıktı, ne yapayım yani elle mi düzelteyim ey nvidia.

cyberpunk'ta saveler yoktu, (menüde bile spotty conn yazdı) division 2'yi deneyeyim bari. ingiltere sunucusunda onu denemiştim zaten. gene 72 kişi 5:20'de. normal saatlerde yatıp kalkan bir insan biraz zor dener bunu almadan önce.

1d0k bekletti, tekrar verification code yolladı (ki bu bayağı can sıkıcı steam, uplay vs için trusted dense de aynı alet olmadığı için kodlarla boğuşmak her launch'ta)

hah 5dk sonra açabildi siyah ekranda beklettikten sonra. tam kapıyordum pencereyi mesajı bitirince.

neyse bir garip alet benchmark'ı benim makineden çoook daha yavaş yükleyip sonra benden hızlı sonuç alıyor filan. ama donanım hep aynı ingiliz bedava sunucusundakiyle, 3,5ghz intel ve tesla 10. ama input lag ingiltere'yle div2 oynanmaz haldeyken bunda iki tane challenging control point yapabildim. local'e kıyasla hissedilir bir gecikme var ama. hareketli koşan hedeflere headshot için belli belirsiz bir lead yapmaya başlıyor insan.

yalnız görüntü resmen çamur gibi, çözünürlük de değil mesele. dururken bile. hareketliyken zaten oyun valheim'a dönüyor. ha bununla ne yapılır, pc yokken misafirlikte/tatilde filan oynanır tamamen yoklukta. ama yani bütün oyun deneyimim için buna muhtaç kaldırma beni yarabbi. amin.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben de görüntü iyi ama daha tam olmamış sanki. Cyberpunk'da ray tracing güzelmiş ama o kadar fark yaratır gelmedi bana. Yani yaratıyor ama GPU satıp yenisini aldıracak kadar değil.

Valhalla açtığımda baktım, 2080 verdi. Görüntü güzel ama stream olduğu belli, özellikle çok hareket olduğunda. Fark ediliyor. Benim RX 5600 XT verdim dediği 2080'den daha iyi performans veriyor yani. Yerel ile fark anlaşılamayacak hale geleceği belli ama, daha geleceğin EA'sı bu ?

Geleceğin burada olduğuna inandım, ama bir 10 senesi var gibime geliyor. Ev internetinin hızlanması bir yana, mobil internet asıl hızlanmalı. Ama olur yani.

PS. Görüntü Balanced seçince çamur gibi, kendim ayarlayınca en iyisi.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Sam dedi ki:

6 saattir full capacity, avrupa bedavasında böyle birşey yaşamamıştım en azından.

ben bi kaç ay önce almadan önce deneyeyim diye bedavasını denemiştim.

akşam yemeği yiyip oğlanla biraz oynayıp glemiştim. 2-3 saat sürmüştü

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

Ben de görüntü iyi ama daha tam olmamış sanki. Cyberpunk'da ray tracing güzelmiş ama o kadar fark yaratır gelmedi bana. Yani yaratıyor ama GPU satıp yenisini aldıracak kadar değil.

Valhalla açtığımda baktım, 2080 verdi. Görüntü güzel ama stream olduğu belli, özellikle çok hareket olduğunda. Fark ediliyor. Benim RX 5600 XT verdim dediği 2080'den daha iyi performans veriyor yani. Yerel ile fark anlaşılamayacak hale geleceği belli ama, daha geleceğin EA'sı bu ?

Geleceğin burada olduğuna inandım, ama bir 10 senesi var gibime geliyor. Ev internetinin hızlanması bir yana, mobil internet asıl hızlanmalı. Ama olur yani.

PS. Görüntü Balanced seçince çamur gibi, kendim ayarlayınca en iyisi.

geçen sayfalarda yazmıştım da böyle birşey olması mümkün değil. 1 saat uncompressed 1080p 60fps video 1,5tb. 10 yıl sonranın standardını hesaplayan siteden yazıyorum:

4k 240fps uncompressed için gereken bandwidth: 47 Gbps

bu bağlantıyı 10 yıl sonra değil, 30 yıl sonra kullanabilirsek ne ala. ev için network bile bu hızda değil henüz. internet altyapısı her zaman gerisinde seyredecek video kalitesinin. 25 yıldır bu gidişat değişmediği gibi değişeceğine yönelik hiçbir belirti yok. evimize bu bağlantının döşenmesi yetmeyeceği gibi bir de bütün ülkelerin altyapılarını defalarca katlaması lazım, bir salgın oldu diye netflix'i 720p'ye çekti avrupa birliği. okkalı geçirecekler bu internet'i su gibi içen şirketlere, bu fiyatlar düşeceğine artar. çok üretildikçe fiyatı düşen birşey değil çünkü, tam tersine kullandıkça altyapı yatırımı gerektiren kullanım.

tahammül edilebilir ama anlaşılmaza katılmıyorum. yaşlanıp gözlerimiz iyice bozulduğu zaman "ben 4k'yı anlayamıyorum" diyen bir tanıdığım var, onun gibi oluruz ancak. compression daha gelişir, bitrate başına daha iyi olur filan ama oyun içindeki hareketli görüntüler en zorlu bunun için, öyle anime veya netflix dizisine benzemiyor durum. ben pc'den tv'ye bile stream yaparken aynı olmadığını hissediyorum ki cloud gaming'in ulaşabileceği nihai nokta o herşey maksimum optimize edilse ve datacenter yanında eve taşınsak bile.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...