Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

Konu baya sapmış, ben oralara girmeden ben kendimce TT-Tivibu'da altyapıda çalıştığım için tecrübemden yola çıkarak, Turkcell'in çok fazla abone sayısı almak istememesini anlıyorum. 

Tivibu'da bizim takımların Şampiyonlar Ligi maçı vb olduğunda Tivibu WEB'de concurrent 1 milyon kullanıcı bile olmamasına rağmen T3 ve yer yer T2 routerlarda sıkışmalar oluyordu, keza CDN'ler zorlanıyordu. Hele hele o zamanlar AKK vardı ve eğer ay başında herkesin kotası açıkken bu senaryo gerçekleşirse yüzde 99 TR'nin bazı bölgelerinde sıçışlar oluyordu. Burada bahsettiğim BW kullanıcı başına 3-5 mbitken, GFN'de gereken bant genişliği çok çok daha fazla. Haliyle 30-40 TL yapalım herkes gelsinden ziyade, kullanıcıları yavaş karşılama görüşlerine katılmıyor değilim. Muhtemelen duruma bakıp kampanyalar vb ile destekleyecekler bu fiyatı ve kullanıcı sayısını o şekilde arttıracaklar. 

Birkaç arkadaş bahsetmiş; özellikle Mac kullanıcıları bu hususta en çok faydalananlar olacaktır. Ben de Mac kullanıcısı olarak isterim servis lokalize olsun ve daha iyi servis alalım diye ama bakalım ne olacak göreceğiz. 

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, deadwoll dedi ki:

Yaptığın yanlış şu ki, pc'yi sadece oyun oynamak için kullandığını varsaysan ve cloud gaming'i pc'nin tam ikamesi olarak görsen dahi cloud'dan oynamak için yine bilgisayara ihtiyacın olacak. Tabii ki daha ucuz bir pc ya da laptop'la karşılayabilirsin bu ihtiyacı ama cloud alma nedenin yüksek çözünürlükte, yüksek fps ile oyun oynayabilmekse bunun için yine atıyorum 2k 144hz monitöre ve oyunu stream etmek için yeterli cpu'ya falan ihtiyacın olacak.

Kaldı ki aldığımız pc ya da laptop'larla yalnızca oyun oynamıyoruz.

O nedenle cloud'u direk pc ya da laptop fiyatlarıyla değil de ekran kartı fiyatlarıyla karşılaştırmak lazım.

bazı durumlar için evet geçerli olabilir ama, oyun laptopu ( masaüstüler zaten aşşşırı kullanışsız şeyler ) ile birlikte kullanılabilecek az şey var. Napcan abi oyun laptopu ile, 20kg taşıyamazsın, kocaman ekranı çirkin çirkin napcan acaba oyun laptopu ile. Anca grafik falan işleri olabilir diye hayal ediyorum ama onun içinde mac var.

Farklı işler için kullanılan laptoplar, küçük ekranlı güzel işlemcili cici aletler. Al şimdi bi Dell vostro yeter de artar bile çiçek gibi.

Fiyat olarak muhteşem ama işte oyun şirketlerinin yaptığı bir şerefsizlik varki kanunen haklarıymış "oynama lisansı" sattıkları için. Gamerlar olarak toplu bir şekilde hareket edemeyeceğiz --> bakınız real life --> o yüzden oyun şirketleride aynı pastadan pay almak için ekstra gelir kalemleri oluşturmaya çalışıcaklar.

Henüz çözemediler nasıl söğüşleriz bunları diye.

Eğer online oynamıyorsan, gaming laptop aşşşşırı mantıksız bu fiyatlarda (Roket baya haklı para konusunda). Para değil ya.

Birde parayı geçtim aman kirlendi aman bozuldu aman hard diskim yandı aman şu oyunu indirmek için 123152131 saat bekleyeyim aman şu oyunda bu ayarı kısayım gibi dertlerde yok.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

Ya bu olay düzelirse benim düzen doğrudan bir Thinkpad, bir Shield TV, bir de LG'den bir OLED TV olur. Simracing ve Game Pass için de bir Series S alırım.

3080'den daha ucuza gelir.

oled değil de 10k-13k arasına çok güzel nanocell 65" 100 hz düşük giriş gecikme freesync cart curtlu tvler var. mayıs gibi tv alacaktım eğer bu geforce now olayı gelecek vaat ediyorsa paraya kıyıp öyle bir şey alıp kontroller + mouse klavye takılmaya calısacam ama olmayacak gibiyse 10k altına güzel televizyonlar var

Sosyal ağlarda paylaş

trde kişisel finans eğitimi verilmemesi sizin suçunuz değil ekonomi cahili arkadaşlar, ama madem kendi paranızı kazanıp kendi oyuncaklarınızı kendiniz alıyorsunuz (sanmıyorum ama), 50 yaşına gelince kutuda yaşamamanız için mesela şu tarz basit şeyleri anlamanızda fayda var: https://en.wikipedia.org/wiki/Depreciation#Straight-line_depreciation

yani o bahsettiğim karşılaştırma da buna göre yapılıyor. hamburger yedim kakamı yaptım öyleyse cloud gaming de mantıksızdır şeklindeki süper tespitleriniz için belirtmek istedim.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

49 dakika önce, mokoko dedi ki:

4hlfic7m.jpg

39 dakika önce, GERGE dedi ki:

NVIDIA Turkcell'in kulağını çekmiş sanırım.

detayını çok anlamadım, hangi paket ne veriyor bilmediğim için ama önceden worldwide almış olup sonra türksele mahkum kalanları kurtarıyor sanırım aylık 5.5 euro'ya da, "for the next year" diyor. sonrası ne olacak acaba. pr rezaleti olmayacağı zaman gene türksele mi teslim edicek acaba asdfds

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, roket adam dedi ki:

trde kişisel finans eğitimi verilmemesi sizin suçunuz değil ekonomi cahili arkadaşlar, ama madem kendi paranızı kazanıp kendi oyuncaklarınızı kendiniz alıyorsunuz (sanmıyorum ama), 50 yaşına gelince kutuda yaşamamanız için mesela şu tarz basit şeyleri anlamanızda fayda var: https://en.wikipedia.org/wiki/Depreciation#Straight-line_depreciation

yani o bahsettiğim karşılaştırma da buna göre yapılıyor. hamburger yedim kakamı yaptım öyleyse cloud gaming de mantıksızdır şeklindeki süper tespitleriniz için belirtmek istedim.

yaptığın karşılaştırma saçma çünkü verdiğin linkteki gibi işyerine alet edavat alıyormuşsun muamelesi yapıyorsun bir hobi gerecine. o kullandığın yıllar boyunca aldığın keyfi havaya uçmuş gitmiş saydın, yemeğin dışkıya dönüştüğü zaman kaybettiği değer de rahatsız etmeli o halde.

hayattan alacağın keyfi atölye yönetiyormuş gibi ayarlıyorsan yazık doğrusu. 50 yaşına gelince zaten yaşlanmış vücutla ne kadar keyif alınacak diyerek önem sıramı ona göre belirliyorum. cruise liner'a mı bineceğim biriktirdiğim parayla, şu anda alabildiğim keyfi alayım. sen de o tasarrufla ne yapacaksın senin keyfin bilir.

Sosyal ağlarda paylaş

NVidia cok net dis mihrak, emin oldum. Sen kimsin de gelen tepki uzerine degisiklik yapiyorsun lan bu ulkede? Acik acik da yazmis Turkiye diye, ulkenin genclerine bas kaldirmayi ogretiyorlar. 

Galaksi imparatorumuzun kulagina gitsin de hele, saniyesinde basar yaptirimi, actirir ofisini, catir catir da vergisini alir %175. 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Cokomantis dedi ki:

detayını çok anlamadım, hangi paket ne veriyor bilmediğim için ama önceden worldwide almış olup sonra türksele mahkum kalanları kurtarıyor sanırım aylık 5.5 euro'ya da, "for the next year" diyor. sonrası ne olacak acaba. pr rezaleti olmayacağı zaman gene türksele mi teslim edicek acaba asdfds

Avrupa serverlarında kalıp, ordan takılmak isteyenler, 3 mayısa kadar hayatlarına devam edebilirler. 3 mayıs sonrası, avrupa serverlarını kullanmak gibi bir durum olmayacak. ayda 75TL ödemeye başlayacak herkes.

Yok ben doğrudan Turkcell server'ı kullanacam diyenler, bir sene boyunca ayda 50TL ödeyecekler. Yıl bitince 75TL ödemeye devam. Bu yıl bitimi 3 mayıs 2022 mi olur yoksa 15 mart 2022 mi olur yoksa 1 ocak 2022 mi olur bilmiyorum.

Sisteme yeni üye olacak arkadaşlara 75TL GG

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Anlamamışsın, 3 Mayıs sonrası Founders üyeliği devam edecek, ama Türk sunucusu olmayacak içinde. Türkiye'ye geçmek isteyende de 50TL alacaklar.

Founders üyesi olmayanlar Turkcell ne derse o. 150TL'yi vereceğim ben Pazartesi, deneyelim bir. Duruma göre devam ederim. Asıl önemli olan benim için LTE ile alacağım performans.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...