Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

19 dakika önce, Cokomantis dedi ki:

ya of.

--

^ bu post'a

^bu cevabı vermek için "aa korsan diyo"yu anlamamak lazım. silf'in önerisinin iyi veya kötü olmasıyla alakası yok. korsandan bahsettiğini komple ignore'lamışsın. ben de vay be hll dedim.

daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

çok saf noktama denk gelmiş sdafa

onun korsanda bu opsiyon var dediğini ilk postta anlamadığım gibi, senin de onun görüşünü savunuyor gibi algılayıp çıkışmışım lol

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Cokomantis dedi ki:

bu kanıya nerden vardın? tr'de 75 lira olmasından hareketle mi söylüyorsun? ayda 5 dolar çok değil çünkü, netflix'in en dandik (1080p bile vermeyen) planının 9 dolar olduğunu düşünürsen. netflix de fularlılar için oluyor bu hesaba göre.

cloud gaming genel olarak. su anda olmasin gerekenden pahali. all inclusive degil aylik para + oyun alman gerekiyor.

benim diyen, tum oyunlarin irzina gecicem diyen adam icin 3 ayri servis almasi lazim.

pc hala fakirden yana, ama 3-5 seneya all inclusive servisler gelince ibre cloud gaming den yana donecek.

Sosyal ağlarda paylaş

abi nasıl hesap yapıyorsunuz anlamıyorum ki. pc almak her türlü saçma.

cloud gaming lisans dahil aylık 100 lira olsa tamam mı. 13 dolar yapıyor. hadi 10 dolar olsun. 

1500 dolarlık sistem toplayıp, bundan 5 sene sonra 500 dolara satsam 1000 dolar çöpe gitti demektir. 1000/10 yaptın mı 8 senelik oyun masrafın çıkıyor, hem de vindoz updeyt, dırayvır falan uğraşmamış oluyorsun canavar gibi çalıştırıyorsun. al sana hesap. her türlü cloud gaming daha mantıklı, hatta fakirler için de daha mantıklı. adam peşin 1500 dolar vereceğine her ay 100 100 öder. bi de bunu türksel tarifene eklersin internet + oyunlama diye, mis gibi olay.

pc gaming bildiğin bitti yani.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

PC gaming mi bitti? Parası az olup PC oyunları hayatında o kadar da önemli yer kaplamadığı için bilgisayar toplamayanların da oynayabileceği bi sistem geliyor, bitmeyi bırak ivmelenebilir bile. Hadi PC toplamak bitti desen -yine saçma bi argüman cloud gaming çoğu oyuncu için aynı yeri tutabilecek bi alternatif olmadığından- , ama bi yere kadar satışları azaltma ihtimali var.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, roket adam dedi ki:

abi nasıl hesap yapıyorsunuz anlamıyorum ki. pc almak her türlü saçma.

cloud gaming lisans dahil aylık 100 lira olsa tamam mı. 13 dolar yapıyor. hadi 10 dolar olsun. 

1500 dolarlık sistem toplayıp, bundan 5 sene sonra 500 dolara satsam 1000 dolar çöpe gitti demektir. 1000/10 yaptın mı 8 senelik oyun masrafın çıkıyor, hem de vindoz updeyt, dırayvır falan uğraşmamış oluyorsun canavar gibi çalıştırıyorsun. al sana hesap. her türlü cloud gaming daha mantıklı, hatta fakirler için de daha mantıklı. adam peşin 1500 dolar vereceğine her ay 100 100 öder. bi de bunu türksel tarifene eklersin internet + oyunlama diye, mis gibi olay.

pc gaming bildiğin bitti yani.

Yaptığın yanlış şu ki, pc'yi sadece oyun oynamak için kullandığını varsaysan ve cloud gaming'i pc'nin tam ikamesi olarak görsen dahi cloud'dan oynamak için yine bilgisayara ihtiyacın olacak. Tabii ki daha ucuz bir pc ya da laptop'la karşılayabilirsin bu ihtiyacı ama cloud alma nedenin yüksek çözünürlükte, yüksek fps ile oyun oynayabilmekse bunun için yine atıyorum 2k 144hz monitöre ve oyunu stream etmek için yeterli cpu'ya falan ihtiyacın olacak.

Kaldı ki aldığımız pc ya da laptop'larla yalnızca oyun oynamıyoruz.

O nedenle cloud'u direk pc ya da laptop fiyatlarıyla değil de ekran kartı fiyatlarıyla karşılaştırmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

yukaridaki ekran karti ve konsol saptamasi dogru.

insanlar high end PC almak yerine, banane nvidia nin 6 ay sonra cikarak ekran kartindan, 300 dolar az veririm, orta halli pc alirim, hem isimi gorurum hem de cloud gaming de takilirim moduna girecek.

streamer ve video yapimcilari disindakilerin eskisi kadar kasmayacagini dusunuyorum. eskiden bu pc + konsol ile yamalaniyorken, simdi pc + cloud olayina doner. hatta orta vadede cikacak bir cok toplama pc 1 senelik cloud gaming paketi fln ile bile gelebilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

PC'ye pek gerek kalmaz cloud gaming işi oturursa laptop + gaming monitör şahane comp. olur. Hatta bu iş en çok Apple'a bayağı yarar bana kalırsa. Şu an dahi macbook'lar f/p olarak gaming laptop'ları falan hariç tutarsak geri kalan her aletin önünde. Geçen paticikte mi bir yerde vardı, Lenovo'nun mu ne aynı spesifikasyonlu aletinden daha ucuz 2021 macbook pro'lar.

Sosyal ağlarda paylaş

57 dakika önce, roket adam dedi ki:

Senin mantığını alalım ortadoğulu anti cloud kardeş, hesap gayet basit işte capex vs opex

neresinden bakarsan bak "15'e aldın, 5 yıl sonra 5'e sattın zarar ettin" anlayışı mantıksız. 5 yıllık kullanıma da değer biçmen gerek.

benim mantığımı da şu iki post'umda görebilirsin.

On 08.03.2021 at 18:06, Cokomantis dedi ki:

abi baktığınızda lordumuz ve kurtarıcımız gaben-sama'nın steam'i bile kötü son kullanıcı için, "oyunu satın almıyorsun, oynama hakkını alıyorsun" muhabbetinden. ama convenience'ı ve valve'a olan güvenimizden ignore'luyoruz "yarın öbür gün steam gg olsa nolacak" argümanını.

şimdi gelip savunduğunuz şey bir adım ötesi olan "oyunu oynama hakkını satın da almayın, kiralayın =))))" mantığı. hani ay fps düşmüş vay lag kalkmış'ından ziyade yanlış bu felsefe ve son kullanıcı dostu değil. steam'de olduğu gibi convenience'ı ağır basar mı? veya steam'in uçmayacağına güvendiğiniz gibi güveniyor musunuz "benim oyunum bu serviste vardı ama artık olmasın" demeyeceklerine, ki dendi, veya çok da önemli değil mi x y z publisher'ların oyunlarını çekmesi?* bu sorulara evet diyenler subs'lasın tabi ama savunurken neyi savunduğunuzu unutmayın.

stadia modeli "hem servise, hem oyuna para verin =)))))" var bi de, o daha da güzel sadfgs

*(gfn'in uçmasıyla steam'in uçması aynı değil. gfn'in uçmasıyla sizin aboneliğinizi kapatmanızın bi farkı yok pratikte. en fazla içerde kullanılmamış gününüz kalır. steam'in uçması sonsuz kat daha kötü olsa da steam'in uçmasıyla gfn'de kıyaslanacak şey oyunun servisten kaldırılması, oynamak için para verdiğin oyunu oynayamaz hale geliyorsun ikisinde de.)

On 08.03.2021 at 18:20, Cokomantis dedi ki:

ha bu arada geolock'a daha yatkın bir sistem subs modeli. tabi ki steam de immune değil buna ama bir kez aldığını geri almıyor steam. alamaz değil tabi, verir refund'ı zorla ama görülmüş şey değil.

öte yandan yarın öbür gün aral gelse ağlasa mesela "benim oyunlarım olmasın, satamıyorum =((((" diye, ya da "aa gay seks varmış bu oyunda yasakladık ;))))" dense veya "yayınlama süresi" bitse filan sabahına kaldırılabilir herhangi bir içerik. netfis'ten uçan şeylere baktığımız gibi "hehe ok" diye bakarız yani.

Sosyal ağlarda paylaş

hahah roket adam yine akıllara zarar çevre mühendisi vizyonunu döktürmüş, keşke aynı iş yerinde falan olsak da piyasada duyduğu bütün buzzwordleri ekleyerek yaptığı kolpa sunumları falan görsek.

kendin araba kiralamak yerine neden araba alıp, üst model gözüksün diye farını değiştirip beş sene sonra zararına satıyorsun o zaman?  OrTaDoĞuLu KarDeşŞ

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, goldbären dedi ki:

hahah roket adam yine akıllara zarar çevre mühendisi vizyonunu döktürmüş, keşke aynı iş yerinde falan olsak da piyasada duyduğu bütün buzzwordleri ekleyerek yaptığı kolpa sunumları falan görsek.

kendin araba kiralamak yerine neden araba alıp, üst model gözüksün diye farını değiştirip beş sene sonra zararına satıyorsun o zaman?  OrTaDoĞuLu KarDeşŞ

Abi çok ağır vurmuşsun ahahahhah koptum okuyunca

Sosyal ağlarda paylaş

hayatın boyunca ekran kartını baban aldığı için opex'i buzzword zannetmen normal ama parayla işi gücü olan insanlar ne dediğimi anlayacaktır diye düşünüyorum sayın mek danıs 

neyse ki aramızda reyou gibi ne anlatmak istediğimi anlayan arkadaşlarımız var. sizin için bu mücadeleye devam edeceğim

roket_lc_waikiki.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

On 10.03.2021 at 16:25, applev0dka dedi ki:

sam argumanların o kadar kötü ki, neresinden tutup cevap versem diye düşünürken yoruluyorum..

sinema salonlarını da yakalım mı yeni fimleri süreli gösteriyorlar, istediğinde gidemiyorsun diye ??

yalnız sinema salonlarına aylık para vermiyordun + sonradan tv ve vhs/dvd'de yayınlanma imkanı vardı

"streaming" çağında bir dizi sadece yayınlanabilir bir platformda gösterilip, "anlaşma" bittiği an o dizi var olmaktan tamamen yokolabiliyor.

"çözüm: korsan" diyeceksin, e o zaman da streaming hizmetlerinin anlamı kalmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...