Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NVIDIA Geforce Now

ascraeus

Öne çıkan mesajlar

18 saat önce, Silphatos dedi ki:

böyle oyun lisanslarının olmadığı 3rd partye yedirmezler, anca steam vs oyun lisanslarının olduğu platform cloud yaparsa her oyununuz çalışır oradaki

orada Nvidia'nın suçu yok, şerefsizlik bazı yayıncı firmalarda. Steam kütüphanen, epic kütüphanen komple olacakken bazı aç gözlü, paragöz, adi sdasfas yayıncılar oyunlarını çıkardılar sistemden. İlk başta geçen sene falan olup çıkartılan oyunlar oldu baya.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

Ne zaman girsem 250 kişi sıra diyor. Bir deneyemedim şunu 

Biraz platformun acemisiyim ama denemek için dün girdiğimde başta Valheim seçtim, 360 kişi falan sıra gösterdi ama sıra 333 civarıyken oyuna girdi. Sonra Rocket Leage denedim, yine 360 civarı bir yerden başladı, 220'ye kadar indi ama beklemeden çıktım.

Sosyal ağlarda paylaş

47 dakika önce, applev0dka dedi ki:

orada Nvidia'nın suçu yok, şerefsizlik bazı yayıncı firmalarda. Steam kütüphanen, epic kütüphanen komple olacakken bazı aç gözlü, paragöz, adi sdasfas yayıncılar oyunlarını çıkardılar sistemden. İlk başta geçen sene falan olup çıkartılan oyunlar oldu baya.

bu garip biraz.yine oyunu almak zorunda değil misin,yayıncıların daha çok işine yarar sanki bu sistem. asıl nvidia nın bu işe girişmesi garip ? yaygınlaştıkça ekran kartı satışları düşecek 

Sosyal ağlarda paylaş

muhtemelen başta EA olmak üzere kuduruyorlar, nasıl bizim aklımıza gelmez falan diye sdasfa. düşün 60 dolara oyunu satıyorsun, bir de her ay adamdan 5 dolar alıyorsun mis gibi iş.

kendileri böyle bir sistem kurmak isteyebilir bilmiyorum vardır kafalarında bir ekonomik hesap. 

Nvidia'ya bir şey olmaz ya. sistem zaten competitive oyunculuğa pek uygun değil, üstüne herkesin interneti mükemmel değil, benim elimde olsun kafam rahat olsuncu adamlar da dolu.

üstüne bu tarz abonelik sistemlerine giren unutuyor zaten üyelik devam ediyor, 1 tane ekran kartını ayda 1000 kişiye satıyor falan oradan parasını çıkartıyor, muhtemelen X milyon kullanıcıya ulaştığında tek tek kart satmaktan karlı hale gelecek yatırımdır.

ki stok yok şuan ekran kartlarında zaten, millet aç gibi 30xx serisine saldırıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

bir de söyle bir şey var, bu tarz üretim işlerinde en büyük maliyet Ar-Ge zaten. Ondan sonra adam için 3080ti üretmek ile 1050ti üretmek arasında onlarca dolar fark yok maliyet açısından.

Adamlar aslında en az pazar payı olan "high end premium uber super tier" kartlarını bu sistemle satıyor. Bence kendileri için çok akıllı yatırım. 1000-1200 dolara satacağı kartı birden çok kişiye kiralayarak o paradan fazlasını kazanıyor zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

nvidia suçlu demedim zaten, yedirmeyecek olanlar publisherlar ama zaten bir oyun kopyası olması gerekiyor oynamak için mallar niye izin vermiyor ilginç o adam zaten alacak veya almış senin oyununu

tümü kendi geliştirdikleri sisteme veya desteklediği microsoft vs başka cloud sistemlere exclusive yapmak istiyor herhalde bu olayı tek aklıma gelen

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Da böyle giderse oyun kalmayacak sistemde, yani benim gibi büyük publisher oyunları yok diye sallamayan kişi azdır, bu işten para kazanmak istiyorsan ölçek ekonomisi şart.

Büyük yayımcılar diyor ki sen benim oyunumla ayda 5 dolar kazanıyorsun, bunun 1 dolarını baa vir. Pasta büyük yeğen

axedice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Publisherlar cekilme olayi acgozluluk ve mobil platform destegi olmasi.

Acgozluluk, "biz bunu niye kendimiz yapmadik"tan ve stadia nin cikip "biz ayri platformuz oyunda satiyoruz, iste payiniz" demesinden kaynaklaniyor.

Mobil platform olarak hem android hemde ios tan GFN i acip, pc oyunu calistirabiliyorsun. Ornegin 2K/Firaxis teki kafa, pc ye civilization 6, mobil e civilization revolution satiyorum. GFN varsa sadece pc versiyonunu satarim, mobilden para gelmez.

Bu konuda Ubisoft en net davranan buyuk publisher. Biz oyunumuz satilmasini ve oynanmasini istiyoruz, yemisim platformunu, her platformda varim dedi adamlar.

Gecen sene ilk dalga cekilen yapimcilar (Bethesda, 2K, Blizzard) haric, GFN den cekilen baska buyuk yapimci olmadi diye biliyorum. GFN zaten Steam le cloud gaming icin ortaklik antlasmasi imzalamis olmasi lazim. Ondan beri durum sut liman.

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi yurtdışı founder edition alsam 6 aylık, daha sonra açılan türkiye serverında oynayamayacağım değil mi? otomatik olarak en yakın servera atacak mı acaba program? bu turkcell 15 mart'ta açılacak deniyor ama herkese gelmeyecekmiş yavaş yavaş vereceklermiş falan. oturması baya zaman alır. global alıp vpn'le devam etsem mi acaba. o da en düşük 6 aylık alınıyor o sıkıntı. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...