Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

How to chop wood ve diğer mutfak maceraları

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

Bu hafta bir yat kulübüne görüşmeye gittim. Mekan itibar Show,debdebe, aşırı fancy.

Girişte klüp başkanının amiral şapkası ve üniforması giydiği portresi var. Kulüp başkanlarına Commodore, yardımcısına Rear-Commodore diyolar,105 yıllık mekan

Yarın öbür gün devrim olsa giyotini ilk kuracağımız mekanlardan biri. Kocamandı şamdanlar avizeler, bir sürü kristal, şaşaalı dans-balo salonlaır,mermer zemin, menü böyle kibar yaşlı insanların yediği şeyler, havyarlı crab kek,steak frittes falan yapıyorlar

bu hafta görüşmeye gittim,5 dakkada nasil çalıştığımı anlattım,kafa yapımı fln anlattım,size anlattığim gibi,bayağı etkilendiler benden,kesinlikle seni aramızda görmek istiyoruz falan deyip yakında teklif yapacağız diyerek ayrıldılar,ama nasıl bir kahbelik dönüyorsa şu anki çalıştığım şefime patronuma haber gitmiş hemen , dediler sakın gitme yok dedim ben burada mutluyum, yalan tabii

Bana bir yat kulübü işini paslayan ceff isimli bir aşçı arkadaşım var. O şu an çalıştığı restoranda yönetiminin yaptığı çomarlıklardan dolayı mutsuz. Jeff ve şefini, daha düşük malzeme ve labor cost tutturmaları için gereksiz yere haybeye darlıyor Muş restoran yönetimi. Ceff dedi` gel kardeşim beraber bu kulübe gidelim kafamız rahat çalışırız`,o yüzden gittim görüştüm bu kulübün şefi ile falan ve doğrusunu söyleyeyim özellikle kulübü mutfağı ve şefi görünce,ben bayağı ikna oldum,bu kulüpte çalışmak istiyorum

oysa ceff şimdi diyor ki, gel diyor benim çalıştığım restoran düzelteceğiz sen ve senin gibi bir iki aşçı daha lazım işini bilen, burayı kurtaracağız oturtacağız,vallahi ben kimsenin mücadelesini karışmak istemiyorum ama işim gücüm var ben böyle kendime bir ülkü edinmek gibi bir Arzum yok. Babamın restoranı mı ben düzeltmeye çalışacağım, gidip yat kulübünde kibar insanlara havyarli crab kek yapmayı tercih ederim

Bu sırada Kendi işyerim artık kim sızdırdıysa benim işi görüşmelerimi gittiğimi duyunca toplantıya çağırdılar Beni ,patron ve şef ile,bir şey istersen biz de her zaman konuşabilirsin falan filan diye şeyler söylediler Yani zam istiyorsan gel iste diye anladım ben

oysa yat kulübünden insanlarla konuşurken şu an aldığım saatliği mi olduğu gibi söyledim keşke bir dolar fazlasını söyleseydim

Kafam çok karışık arkadaşlar

DoGMeaT tarafından düzenlendi
toplayip duzeltip kucuk ekledim
Sosyal ağlarda paylaş

Ornek bi cv, giderken üstüne keçeli kalemle YEET diye yazdim,dedim böyle okunuyo. Hayatimda ilk defa cv ile bi yere basvuru yaptim bu arada,adult life ... Toplantida Şef ve Sous Şef vardi,ismimin telafuzunu gösterdikten sonra cvyi ters cevirdim ve dedim bunu sallayin,benim size anlatmam lazim cnku baska ulke sonucta,5 dakkada hizli hizli konustum,adamlar avcumun icindeydi sonra,valla buraya yazmak işime yariyor,yazip okuyunca fln,neyin önemli neyin siradan olduguna dair daha iyi fikrim oluyor sanirim,neyse,cok iyi gecti gorusme,normalde mutfaga bakmaya gitmicektik adamlar beni tavlamak icin goturduler kulubu gezdirdiler fln

spacer.png

aBTBoB5.png

Mekanimiz burasi,105 yillik kulup,3 tane mutfagi,bide outdoor pizza ve burger barlari var. 4 tane dining room(restoran) var icinde ve bazilarina ceket gomleksiz girilmiyor,attire policy

chicken şardonay,kokteyl karides fln var menude,DEDE yemegi die burun kiviran ascilar olabilir ama bence guzeeeel. Seafood tower var istakozlu yengecli fln. komik

GDyn35G.png 

o kesede ne var acaba...

kulup,detroite arabayla 10-15 dakikalik mesafede bi `şehirde` ama şehirdeki hayatin detroitle alakasi yok,%93 white,%5 asian. Per capita income 200k üstü,detroitin 10 kati flndir,hem beyazlarin orani hem income olarak asdf.

ve şimdi onümüzdeki seçimlerde detroitteki büyük sanat müzesine vergi yardimi yapmaya devam edip etmemeyi oylucaklar...Bazi köşklerin önünde destek bayraklari vardi,ama çoğunda yoktu,müzede andy warhollar,picassolar,van gohlar fln var,gidince  bi sürü `AAAaa bu da burdaymış` dedigin  güzel ünlü resim heykel var,ford ailesi yahuut baska zenginler zamaninda para varken yağdirmışlar müzeye,acayip eserler var,ama şimdiki haliyle detroitin eti ne budu ne , yetemiyor upkeep e para,bu çevre `şehir`lerden yardim dileniyorlar

Muzeye dair bikac skandal dyuldu son aylarda,kesin vermicekler parayi,bu zenginleri yemek lazim,kesip.igrenc herifler

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...

15 marttan beri çalışmadım

Bu sırada evde tadilat işlerine koşturdum, Alçıpan astım, sıva çektim, boya yaptım, fayans dizdim fln.

Ama boş otur otur olmuyor, yavaştan bı mutfağa döneyim diye kaşınmaya başlamıştım, güzel bir fırsat geldi

Bir kilisenin soup kitcheni, kitchen manager arıyormuş, başvurdum, görüştük, beğendiler, bu hafta başlıyorum.

Kafeterya food denilen basit şeyler yapacagiz, manager derken, başka çalışanda yok, herkes gönüllü, Yalova kaymakamı gibi bı pozisyon yani

Bide gönüllüye mutfakta ne yaptıracağım, ayağıma dolanacaklar, soru fln sorup kafamı sisirecekler mi fln diye hafif korkuyorum.

Hermes utandırmasın. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...