Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

90'larin CD Oyunlari (tavsiye&nostalji thread)

Syringe

Öne çıkan mesajlar

Yılını hatırlamıyorum ama baya küçüktüm,kafede Delta force oynuyordum

Yanımda izleyen bı "abi" var,25-30 yaşlarında arkadaşı yan bilgisayrda bisiyler yapıyor bu da sandelye çekmiş beni izliyor

Ben adam vurdukça "helal sana koçum aslan" fln diye gaza getiriyor , tabi vuruldum sonra , 

-öldün mü gardaş?

-he vurdular abi

-olsun,vatan saolsun

Hayvan gibi gülmüştüm hala da gülüyorum aklıma geldikçe , hiç.unutamadigim absürt bir gaming anısı

Sosyal ağlarda paylaş

Sene 90'da tanıştım sırasıyla Commadore 64, Atari 2600, Macintosh ve PC ile 93 e kadar hepsini kullandım ama 93 sonrası Mac ve PC kaldı kalanları kutuya kaldırdım gitti. PC'de aşağıdaki oyunlar bütün çocukluğumu yedi resmen. Halen bu oyunları buldukça gog vs satın alıp oynuyorum. Ne keyifli günlerdi yaşlandık iyice. Bazılarını önceden koyanlar olmuş ama emeğe saygı ben bir daha koyayım. Daha tonla oyun var tabi ama bunlar ilk aklıma gelen ve hep aklımda kalanlar.

kMqaPW.jpg

4pE3JL.jpg

OrG5XZ.jpg

6DoEzP.jpg

WXNyOY.jpg

yGBvOL.jpg

00Ya58.jpg

JV0MgY.jpg

zG61zY.png

GZdgr2.jpg

3Om34A.jpg

RgW451.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Genel Yönetici

İlkokuldan kalan, hala mutlulukla hatırladığım, CD ile gelen oyunlar bunlar:

51HJ94M20KL.jpg612ZPEZNXDL.jpg

147833-simtower-the-vertical-empire-maci
147834-simtower-the-vertical-empire-maci

370587-master-of-orion-ii-battle-at-anta
370588-master-of-orion-ii-battle-at-anta

291772-age-of-empires-macintosh-front-co
291773-age-of-empires-macintosh-back-cov

43195-sonic-3d-blast-windows-front-cover
43196-sonic-3d-blast-windows-back-cover.

212437-need-for-speed-ii-se-windows-fron
212440-need-for-speed-ii-se-windows-insi
212441-need-for-speed-ii-se-windows-insi
212436-need-for-speed-ii-se-windows-back

NFS II: SE'yi tekrar oynamaya başladım bu arada, hala eğleniyorum. Şöyle bir şey buldum: https://github.com/zaps166/NFSIISE

Hala aynı tarz oyunlara devam ediyorum bu arada, 7'sinde neysek 70'inde de oyuz gerçekten.

CD ile gelmeyenler dersek iki oyun çocukluğuma darbesini vurdu:

605670-prehistorik-2-dos-front-cover.jpg
97133-prehistorik-2-dos-back-cover.jpg

383-prince-of-persia-dos-front-cover.jpg
384-prince-of-persia-dos-back-cover.jpg

Prince of Persia inanılmaz bir oyundu ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki efsaneyi de unutmayayım, pek bilinmeyen bir oyundu. Bana da yurtdışından biri getirmişti, 2 3 kere bitirmiştim, 2-3 CD'ydi. point click adventure elementleri vardı aynı zamanda rail shooter zaten FMV. 

spacer.png

Seru tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

71QBS4QHZPL._SX342_.gif

Görev paketi tabirini ve mouse kontrollü FPS'i ilk bu oyunla görmüştüm. Bitirmem yıllar sonra tam ekran oynayabilmek için saatlerce çözünürlük ayarında cebelleştiğim Steam versiyonuyla olabildi. Yön bulmak bazen oldukça kriptik bir hal alsa da, düşman hareket pattern'ini çözdükten sonra apartman boyunda düşman birimlerine hard zorlukta bile tek atarak gitmek sıksa da, hikaye varla yok arası olsa da, sadece müzikleri ve türe kattıkları için bile tecrübe edilmesi gereken bir oyun.

03dc1266-6be8-4332-a1c7-aa2af2d3eee7.jpg

Çıkan son patch'inde bile ölümüne bug'lı bir oyundu. Özellikle mahalleden çıkış kapısını açmak için bir teyzeye kedisini aradığımız görevden sonra açılan kapının görünmez şekilde bariyerli hale geldiği ve sizi no clip hilesine mecbur bırakan bug saçbaş yoldurur. Açılır kapanır tahta kapılara değerek paramparça olmak, askerlerin 2-3 saniye sizi farketmeyip öyle bakakalmaları yada düşmana critical hit vurduğunuzda HP boost aldığınız için bir çatışmada literal anlamda 0 HP ile savaşmaya devam ettirebilmesi efsanevi bug'lardan biriydi. Öte yandan alternatif son bölümü/son boss savaşı olması, Quake 2 sonrası Half Life öncesi dönem için nefis grafikleri olması, bitip tükenmek bilmeyen mecha anime referansları ve -oyun her ne kadar tam tersi olmak için uğraşsa da- aslında oldukça gri bir hikayesi olması açısından bile oynanabilecek bir oyun.

51V4RP8B8TL._SX342_.jpg

Oynadığım tüm NFS'ler içinde arabanın hasar aldığı tek oyun buydu. Özellikle Landstrasse haritasında Porsche 911 seçip çocukluk hayallerimi süsleyen yeşil beyaz polis arabası ile suçlu yakalamak enfes bir histi. Ayrıca patch yükleyerek yeni arabalara bedava sahip olabilmek bile şimdi bakıldığında yüzlerde acı bir tebessüm yaratmakta.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...