Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

90'larin CD Oyunlari (tavsiye&nostalji thread)

Syringe

Öne çıkan mesajlar

Guncel oyunlardan tiksinmeye basladim bu aralar ve gecmiste oynayamadigim veya bitiremedigim oyunlara tekrar bi sans vermek istiyorum. Oynadigimiz ve tavsiye edebilecegimiz oyunlari burada paylasalim. (az bilinenler, cult classicler, vb.)

Benim aklima gelenler:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

Lol darkseed’i oynamistim hatta pcoyun dergisini korsanciya goturup bunu istiyorum demistim, adam cdye cekmisti oyunu coverini da printerdan cikarmisti renkli olarak ama evet unutmusum o oyunu. Acayip igrenc ve korkunctu o zaman icin ama sadece ilk giris sahnesini hatirliyorum demek ki ilerleyememisim. Iyi oldu hatirlattigin

ayrica pcoyun dergisi incelemeleri de efsaneydi

NEW GAME

yeni bir oyuna baslamanizi saglar

QUIT GAME

oyundan cikmanizi saglar

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Syringe dedi ki:

indiriyorum simdi heart of darkness'i ve populouslari, hic oynayamadim onlari

sunlar aklima geldi:

spacer.png

spacer.png

Off bu oyuna çok kıl oluyordum, vs modu vardı arkadaş yeniyordu sürekli. Zaten platform oyunlarını oldum olası becerememişimdir.

Sosyal ağlarda paylaş

time commando oynuyorum 20 dakkadir ve roma bolumunde takildim rezalet kontroller yuzunden. bu oyunu abartisiz 8 kere bitirmisimdir cocukken ama yetiskin halimle gecemiyorum abi bolumu

surekli aydinlik icin 1 dakika karanlik eylemi

dan dan tava, catal bicak gurultusu sokaklarda yankilanirken salondan reha muhtarla show haber sesleri

isiklar kapali odamda time commando vahsi bati bolumunde yerden dinamit aliyorum

cik artik ordan lan gel balik yaptik diyen babamin sesi

belki oyunlar hep boktandi ama bize mi buyuleyici geliyolardi cocuk oldugumuz icin anlamadim

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Syringe dedi ki:

90'larin

cult classicler

bu liste bitmez bunlara girilirse, hepsi o erada falan.

az bilinenler, unutulmuşlar ve remake'i yapılasıcalar olarak gidilirse daha iyi olur bence.

Aklıma gelenler

Legacy_Of_Kain-_Soul_Reaver_Cover.jpg

Heretic_II_Coverart.png

261948-redline-windows-front-cover.jpg

459130-army-men-windows-front-cover.jpg

Caesar III, Pharaoh (ve diğerleri: Cleopatra, Zeus, Poseidon; bunlar 90'lara girmiyo ama olsun aynı konsept farklı setting)

Myth, Maniac Mansion, Fate of Atlantis..  çok oyun var da açıp dergileri karıştırmak lazım heh

Sosyal ağlarda paylaş

• Theme Hospital
  • Simcity 3000
  • Rollercoaster Tycoon
  • Stunts (araba yarışı)
  • Atomic Bomberman 
  • Volfied
  • Pinball (Bildiğimiz pinball)
  • Titus
  • Supaplex
  • Outlaws (ya da outcast mi? "where are you Marshall" diye bağıran bi adam vardı)
  • DXball
  • NFS 2 SE (FZR2000 olan)
  • The Incredible Machine (efsane bi zeka oyunuydu bu)

Özellikle Dxball, Volfied, Pinball ve Atomic Bomberman'ı ailecek oynadığımız için bende yeri çok ayrıdır. Oturup babamla oyun oynadığım zamanları gerçekten özlediğimi fark ettim.

Bu arada çoğunu buradan oynayabiliyorsunuz: https://archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games ben de yeni keşfettim şimdi.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ancak 90'ların ikinci yarısından itibaren oyun arabirimleri uzun ömürlü kullanılabilir hale gelmeye başladı. ondan önceki oyunların çoğu o dönemde o bilindiği için oynanırdı ama bayağı kamyon direksiyonu gibi bugünkü standartlara göre. cep telefonlarında aynı tuşa 5-10 kere basıp bir şey seçildiği devirler işte ortaçağ gibi.

benim 2000'lerde oynamaya dayanabildiğim tek erken 90'lar oyunu syndicate oldu. diğerlerine dayanamadım şahsen neyi denediysem o zamanlar oynasam bile. 95'ten sonra gene daha çekilir hale geliyor biraz da windows'un evrensel hale gelmesiyle. ondan önceki devir zaten cd oyun-> run oyun.exe devri, henüz düzgün arabirim konsepti kafalarda oluşmamış.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...