Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

R56 John Cooper Works > Yeni araba

prozzak

Öne çıkan mesajlar

Herkese Selamlar,

Şifremi uzun bir süredir sıfırlayamıyordum. Bir şekilde başardım. Tekrardan Merhaba!  Foruma baba formatında 10 aylık erkek evlat sahibi olarak dönüyorum ?

7- 8 yıldır sıkıcı şirket arabaları kullanmak bıkkınlık verdi ve son olarak 1.6 Passat tan sonra isyan bayrağını çektim.  Uzun uğraşlarımın sonucunda eşimi kandırıp (başka tek kapı Mini lere bindirmek, Almanya' da M4 kiralayıp  spor arabanın keyfini tattırmak suretiyle), hep aklımda olan ve şuanda bütçeme de uygun JCW almak için onay aldım (M4 e göz kırpıyordu)

Ikna ettim etmesine fakat arıyorum tarıyorum bu arabanın uygun fiyata temizi yok. Olanlar ise absürt fiyatlar. Bir short list yaptım. Galeri galeri gezmeye veya ikinci el ilanları aramaya başladım. Bursa' da bir galeride olan bir araç dikkatimi çekti. Aracın tramer i olduğu için fiyatı uygundu, her ne kadar bir çok insan arabada tramere bekareti bozulmuş gözüyle baksa da benim için kazanın cinsi, yetkili serviste düzgün bir şekilde onarılması ve yetkili servis kayıtlı olması yeterli idi. Ilan bilgileri birebir uyuyor fakat ne kadar doğru bu bilgiler? emin olmak adına uzun uğraşlar ve Instagram'da bir çok post un arasından eski sahibini buldum. Eski sahibi ile galerinin dedikleri örtüşünce bir hafta içi Bursa'ya gittim bakmaya. Araç tahmin ettiğimden çok daha temizdi. Kısa bir pazarlık, ekspertiz derken aldım geldim.

1.5 aydır ben de aracı kişiselleştirme olayına giriştim bugünlerde. Eski sahibi partout yapmış fakat elinde swaybar, orj cold air intake upgrade kit leri kaptım. OEM blackline ön far takımı aldım. Şuandaki ekstra olan parçaları sizinle de paylaşayım. Bilenler bilir bu benim 3. minim. Mini gerçekten bir bağımlılık, hastalık. Tavsiye etmiyorum ?

V3 bodykit
JCW sport suspansiyon ve Yay kit
GP2 difüzör
Blackline ön ve arka far
JCW hava filtre kiti
JCW ön kule gergisi
JCW CF/deri vites ve el freni
HR 19 MM arka swaybar
JCW CF Scoop
JCW deri/alcantara direksiyon
17 inch O.Z Racing ultralegerra jant
çelik fren hortumu

Güzel anılara vesile olur inşallah.

Görüşmek üzere,

Not:Photo yükleyemedim. Müsait fırsatta alta ekleyeceğim. Merak edenler IG den Miniac56 ya bakabilir.

prozzak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On ‎18‎.‎01‎.‎2020 at 22:29, paramecium dedi ki:

Selam,

Arkadaş sen neredesin! Seni görmek güzel ? Güle güle büyüt!

Saygılar.

Para Selam,

1 senedir kayıbım anca kendime geliyorum ? Sahalara geri dönüyorum diyelim. Yaza doğru bir cars & coffee yapalım bence.

Çok teşekkürler.

Görüşmek üzere,

Sosyal ağlarda paylaş

Bekar arkadaşlar buradan sonra okumayı bırakabilir.

En önemli aksesuarı eklememişim. Geçen hafta Britax Römer I Size 360 derece dönen oto çocuk koltuğu aldım kampanyaya girince. Ana kucağı o kadar alan kaplıyorduki, şoförün arkasına sığmadı ve sağ koltuk isofix ine bağlamak durumunda kaldım. Bunun için de yolcu koltuğunu mecburen en öne kadar çekmek durumundaydım.  Şuanda gururla, ön koltuğa "bacaklı" insan oturabilir. Mutluyum, gururluyum.

Bu arada Mini Easywalker baston tipi puset te R56 nın olmayan bagajına rahatlıkla sığıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Ben de ilk etapta Britax kullanmıştım. Sonrasında BeSafe'e geçtim, Scenic harici araçlara sığmıyordu; direkt ön koltuk katili. O dönemleri Allah'tan hızlı geçti ? Bende yine arka sıra ölü kıvamında 2 tane Kidfix sayesinde!

Saygılar.

Ortada insan oturabiliyor mu bari :)?

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, Vodan dedi ki:

Haha welcome back to MINI club then ?

Ben de hala Countryman'i kullanıyorum. Geçtiğimiz ay 100K KM'yi devirdim.
İyi usta ararsan Maslak Sanayi'de tanıdığım bi ustam var yıllardır ona götürüyorum, iletişim bilgisini yazabilirim özelden.

Good to be back diyelim ? o_0 seninki de veteran olmuş. Ciddi bir bağımlılık. Arabanın Borusan bakım geçmişi var. Muhtemelen yetkili servis ile devam edeceğim. Bostancı Kosifler' de düzgün bir servis danışmanı var. Servis Müdür' ü de benim eski danışman. Modifiye işlerini de AYNAUTO veya Garaj475 te yaptıracağım muhtemelen. 

Sen nereye götürüyorsun?

Sosyal ağlarda paylaş

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Bir kaç foto da ekliyim. Görüntü olarak ön Scoop CF oldu. Çirkin deri direksiyonu spor yarı alcantara deri ile değiştirdim. Blackline ön dar takımı alıp dün geri krom yaptım. Bir de kısa anten taktım. Görünmeyen değişiklikler JCW orjinal air intake kit ve 19 mm arka swaybar takılı.

bu arada ilk manuel arabam ?

Sırada P1 Coating ile arabanın renk değişimi olacak. 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bu kaplamanın yüzey sertliği verniğe kıyasla nedir? Ben kaplamaları sevmiyorum. Plastik kökenli oldukları için çizilmeleri çok kolay oluyor. Statik elektrik de cabası. Çiziklerden dolayı 3 günde bir benzincide yıkanmış şirket Clio'su gibi temiz ama çizik çizik duruyorlar.

Bence renk değişimini bu kadar düşünüyorsan boyat. Sonrasında çizikleri gidermek için plastik kaplamaya polisaj yaptırmak -bana göre- komik kaçıyor.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ticari uygulamalar henüz başlamadı. Yüzey sertliği, kaplamanın dayanımı gibi konuları inceleyeceğim. Çiziklerin önüne geçmek için PPF yaptıırmayı düşünüyorum. Çok uzun vadeli bakmıyorum bu P1 e zaten. 3 - 4 yıl götürse güzel. 5 yıl garanti veriyorlar zaten. 

kaput ve tamponlar dışında boyası yok aracın. 2. araba statüsünden 3. arabaya geçerse komple boyatmayı düşünebilirim. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni başlık açmıyım şimdi. Direksiyonun derisi biraz yıpranmış, eski sahibi yüzük falan takıyordu sanırım. Bildiğiniz temizleme, bakım vs. ürünü varsa  tavsiye alabilir miyim? Ya da bu işlerle ilgilenen iyi bir yer biliyor musunuz? İşinin ehli bir yer varsa komple kumaşları vs. iç döşemeleri bakımdan geçirtsem daha iyi olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.01.2020 at 09:21, prozzak dedi ki:

Good to be back diyelim ? o_0 seninki de veteran olmuş. Ciddi bir bağımlılık. Arabanın Borusan bakım geçmişi var. Muhtemelen yetkili servis ile devam edeceğim. Bostancı Kosifler' de düzgün bir servis danışmanı var. Servis Müdür' ü de benim eski danışman. Modifiye işlerini de AYNAUTO veya Garaj475 te yaptıracağım muhtemelen. 

Sen nereye götürüyorsun?

İkisi de kuzenler zaten, 2 sene kadar önce ayrıldılar.

AYN'de de benim arabaya genellikle Ahmet bakıyordu, artık Garaj 475'e götürüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

On ‎26‎.‎01‎.‎2020 at 00:14, Vodan dedi ki:

İkisi de kuzenler zaten, 2 sene kadar önce ayrıldılar.

AYN'de de benim arabaya genellikle Ahmet bakıyordu, artık Garaj 475'e götürüyorum.

Ben de oraya götüreceğim ilave işlerde. Bakarsın denk geliriz ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

hayirli olsun. kaplama demisken benim de karbon parcalar resmen kir miknatisi. yapisip kaliyor. hele bagaj kapagi ve spoiler resmen mumlaniyor sanki. ceramic coating filan fayda eder mi buna?  Bir de bazilari 300£ isterken  bazilari 1200£ istiyor. kimi de amazondan kit al kendin yap diyor. napsam sizce?  

bu arada tr de iyiki m4 almamissin, arabanin stock hali berbat,en az kendi fiyati kadar para harcatiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...