Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rise of Empires: Ottoman

Harvey

Öne çıkan mesajlar

Muhtemelen öyle; 

muhteşem yüzyıl bile 50 farklı bölümden oluştu ya netflix de ekmeğin mayası tutarsa yapar. 

rise of empires:

seljuks

abbasid

huns

brits

mongols

gider böyle yeter ki tutsun. 

bizimkiler farkında değil de işin hint kısımı var, iskender öncesi sonrası ; persliler ile savaşlarından tut çinlilere uzanan her türlü fantastik tarih var 

Alexander’dan girersin, timurdan çıkarsın, üstüne commonwealth sosu hmmppfs, osmanlının tutma olayından çok daha fazla rating potansiyeli. 

Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bu Netflix'de çıkan Türk dizilerini sadece Türkler izlesin, geri kalan Netflix kullanıcıları izlemese de olur mantığıyla çıkarıyorlarsa evet o diziler tutar.

Yok öyle değilse Osmanlı'nın bile yurt dışında tutacağını sanmıyorum, keza Avrupa başta olmak üzere çoğu yabancı Osmanlılardan nefret ediyor sdfsd Diğer saydıklarını duyduklarını bile sanmıyorum, belki Hun'ları bilirler o da Age of'tan za

Sosyal ağlarda paylaş

netflix imparatorluk docudramaları zaten yapıyor yıllardır, yazdık işte roman empire ve last czars. görmediğim başka da olabilir belki, ya da bu üçüncü.

normal dizilerle alakası yok zaten. 3dk oyuncular oynuyor, sonra araya tarihçi girip 1dk şöyleydi böyleydi, neden bu hareketi yaptı şimdi diye anlatıyor. aynı formül gene trailer'da.

Sosyal ağlarda paylaş

Dizi bayağı iyi olmuş. 4 bölümü tek oturuşta izledim. Oyunculuk falan iyi bence diğer türk dizilerine nazaran (oyuncular türk o yüzden türk dizileriyle kıyasladım). Oryantalist bir bakışla da yazılmamış senaryo, bayağı belli. Osmanlı'yı gerçekte olduğuna bayağı yakın yansıtmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Daesu dedi ki:

Sadrazam fatihi fln kirbaclatiyo haha bu ne sacmalik ya

bu tarihi bulgu ya, Lala'sı aşırı sağlam bi adammış zaten Fatih'in de bu kadar sağlam adam olmasına onun eğitiminin etkisi aşırı fazlaymış

evdekiler iki gün önce bitirdi, göz ucuyla baktım çoğu bölüme de fena değildi. 6.5/10 falan çalışır benden de. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ben genel olarak beğendim hatta oyunculuklar beklediğimden baya iyi çıktı. Fatihi oynayak çocuk nerdeyse hiç sırıtmamış mesela, yakışıklı olması dışında bi sorun yoktu hatta. Ana maria için daha güzel bi hatun bulamazlardı ama xeşke oyunculuk bilsa. Keza bizans imparatoru da iyiydi. Yavuz abinin falan aksanlı ingilizceler belirgin olsa da sırıtmamış eserin yapımına uygun, tarih olarak zaten iyi çalışmışlar saçmalık izlemedik pek. Bi işte meryemin ruhunun şehri terketmesi efsanesine fazla yer vermişler, yani bloodmoon tamam o devirde gerçekten görülmüş ve retrospektif olarak kehanetlere eklenmiştir ama o ayasofyanın elektriklenmesi falan insanların hezeyanlarını bu kadar gerçekmiş gibi yansıtmaya gerek yoktu.

Bütüne baktığında iyi bi belgesel olmuş, bu kalitede yapsınlar hep izleyelim ?

Sosyal ağlarda paylaş

abi tarih olarak iyi çalışmışlar mı emin değilim, Fatih bizzat kılıcı alıp tekme tokat daldı falan. ayrıca öyle top kazası olmuş muydu ki? Akşemseddin nerede ayrıca asıl hocası o değil miydi? Bir de gemilerin karadan yürütüldüğüne dair hiç bir kanıt yokken bilemiyorum. Ayrıca celal şengör nedir ya İlber hocayı koysaydınızya en azından tarihçi. gerçi o da lafa başladı mı bitirmek bilmez

Sosyal ağlarda paylaş

Ben mesela bütün Osmanlı tarihini Halil İnalcık hocadan okudum, ki o böyle magazin kısmına pek prim vermez, sosyo ekonomik açıdan inceler genel anlamda. Bu direk rome/spartaküs tarzi action dizi mantığı olmuş, hamamda yıkanan hatunlar işte şehir düşerken yaşanan son dakika aşkları vs ne anlatıyosunuz abi siz ? ha izletiyor zevk veriyor ama hakikatle ilişkisi zayıf bence 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...