Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UO'da maden kazmak vs Modern MMORPG'ler

Bone

Öne çıkan mesajlar

16 saat önce, Sam dedi ki:

ziyadesiyle mmorpg oynadığımız gibi theme park olanlar aldı yürüdü ve buradaki insanlar da yıllarca "uo uo" dediği halde tamamen ona sardı wow ile beraber.

oyun dünyasında şu argümanı çok duyuyorum: "öyle oyun yapmıyorlar, çünkü tutmaz öyle oyunlar"

sonra biri çıkıp onu yapıyor ve insanlar aç kurt gibi saldırıp bir anda en popüler oyun listelerinin başına taşıyorlar.

bence theme park mmorpg'lerinin alıp yürümesi her firmanın "WoW killer" yapmaya çalışmasından oldu. zaten WotLK ek paketinden sonra WoW da oyuncu sayısı açısından düşüşe geçti, MMORPG piyasası da yerini DotA ve PubG klonlarına bıraktı.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Mino dedi ki:

Forensic hırsız avlamada yarıyor yahu, dedektiflik yapıyordunuz (hala oynuyorum arada, toplandığımız sunucunun eski UOculardan olması da bir etken tabi) Az zehir (deadly poison) vermedim hırsız avlasınlar diye lol. 

Yeni Client bile çıktı (ClassicUO) 150 fps'de falan süper akıcı. 

150 fps iyiymiş

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

UO Renaissance epeyi iyi ya, adamların bug tracker'dan wiki sayfalarına kadar her yeri sağlam. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam client olarak open source olarak geliştirilen ClientUO altyapısını kullanıyor. Server tarafında ise gene open source'a dönen ServUO'yu kullanıyor. Arada gaza gelip bişiler yapasım gelmiyor değil ?

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Bone dedi ki:

oyun dünyasında şu argümanı çok duyuyorum: "öyle oyun yapmıyorlar, çünkü tutmaz öyle oyunlar"

sonra biri çıkıp onu yapıyor ve insanlar aç kurt gibi saldırıp bir anda en popüler oyun listelerinin başına taşıyorlar.

bence theme park mmorpg'lerinin alıp yürümesi her firmanın "WoW killer" yapmaya çalışmasından oldu. zaten WotLK ek paketinden sonra WoW da oyuncu sayısı açısından düşüşe geçti, MMORPG piyasası da yerini DotA ve PubG klonlarına bıraktı.

e yani kuruluşu uo üzerine olan forum uo'yu ve onun gibi oyunları tamamen bir kenara bırakıp 15 yıl theme park oynadı. burada bile tutmuyorsa artık, demek ki tutmuyor. 10 yıldır mmo oyunlar f2p'ye geçiyorken wow hala aylık söğüşleyebiliyorsa nuff said. aylık isteyen mmo oyun parmakla sayılır artık.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Sam dedi ki:

e yani kuruluşu uo üzerine olan forum uo'yu ve onun gibi oyunları tamamen bir kenara bırakıp 15 yıl theme park oynadı. burada bile tutmuyorsa artık, demek ki tutmuyor. 10 yıldır mmo oyunlar f2p'ye geçiyorken wow hala aylık söğüşleyebiliyorsa nuff said. aylık isteyen mmo oyun parmakla sayılır artık.

Eq wins!!!

Sosyal ağlarda paylaş

Öldüğün zaman üezrindeki herşey gidecek.

Ve üerinde taşıdığın şeylere muhtaç olacaksın fonksiyonlar için.

Bu konsept UOyu UO yapan şeydi. Bugün hala bu yok hiç bir MMO'da. Düşünsene mage büyü atamıyor. Mecbursun reagentslara ve öldüğün zaman kaybediyorsun her şeyi.

Bu risk artık hiç bir şeyde yok.

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.01.2020 at 10:59, Llama dedi ki:

annem ben yatıyorum dediğinde

nerdesin çabuk gate açayım diye bağırdığımız oluyordu yahu

Bir gün beni uyandırıp bir yere gideceğini söyleyen anneme "beni invis et, sen git" demiştim :D. warrior da oynamadım hiç. Kendi kendimi invis yapabilirdim oysaki ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...