Jump to content
Mal

Messiah (2020) - Netflix

Öne çıkan mesajlar

§ 07 Oca 2020, 18:35

Sanırım çok konuşulacak bir dizi olacak. Dizinin başrol oyuncusunun ismi Mehdi Debhi. İlk bölümü itabariyle merak uyandırıcı bir sonla bitmesi ve dizi içinde yakalanabilecek ufak detaylar görmem benden geçer not almasını sağladı. Ama dizi tek sezon mu olacak sonu nereye bağlanacak çok belirsiz. Kurgu ve karakter işlemesi bakımından lost gibi dizi kategorisine yakın durduğunu düşünüyorum. 

Mal tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Oca 2020, 18:43

mehdi adamin ismi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Oca 2020, 18:46

düzelttim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Oca 2020, 18:57
12 dakika önce, aquila dedi ki:

mehdi adamin ismi.

isminden dolayi izlemicem dedim ama sana guveniyorum mal

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Oca 2020, 19:07

bir bölüm izledim ve benim gibi dizi izleme özürlü birine hemen ikinci bölümü izletme isteği uyandırdı. başka bir diziye başlıyorsun mesela ilk 5 dakikada 4 tane karakter onların babası sevgilisi çocuğu ne iş yapıkları bilmediğin olaylar çat çut bombardıman gibi veriyor. lostta sevdiğim gibi yedire yedire yavaş yavaş merak duygusu uyandırarak işleniyor konu ve karakterler. ama konu sıkıntılı işte öyle yıllarca süren efsane bi dizi çıkmaz heralde konu itabariyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Oca 2020, 05:54

Ekseriyetle netflix dizileri böyle. Bu da aynı, 1-2 bölüm iyiymiş gibi geliyo sonra senaryoyu nadasa bırakıyolar; sen de bekliyorsun ki bir şey olacak bitireyim bari diyorsun...

Sonuç hüsran tabii. Sadece mesihin olduğu sahneleri izleseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz o kadar koymak için koyulmuş karakterlerle dolu geri kalanı.

sanssizsansli tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Oca 2020, 07:52

sonunda mesih mi fraud mu çıkıyor onu da diyin bari 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Oca 2020, 08:06

sorun da orda. netflix lost gibi bir içerik üretmeye çalışırken hiçbir cevap vaadetmeyen bir işe girişmiş.

sanırım senaristin kafasında sadece başı ve sonuna ait bir plot var. gerisi kervan yolda düzülür misali yazıcak.

bu da dizi içerisinde bulmacaların ve soru işaretlerinin merak katsayısını bana göre azaltıyor. 

zaten karakterlerin içi çok boş gerçekten böyle klişe paketinden yeni çıkmış gibi kokuyorlar.

mesela mr. robot son sezonuyla bana yedirmişti bu düşünceleri ama messiah ve netflixten öyle bir şey beklemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Oca 2020, 01:17

Plan yarısı bugün yarısı yarınaydı ama bir oturuşta bitirdik bütün sezonu, acayip sürükleyiciydi. Mehdi çok başarılı oyuncu seçimi olmuş. Hikayenin de hah gerçek hah sahte diye bir o yana bir bu yana çekmesi çok başarılı. İkinci sezonu da umarım başarılı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Oca 2020, 15:45

Başarılı bir dizi. son bölüm kaldı. gece vardiyama saklıyorum 🙂

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!