Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

surface pro 7 vs surface studio vs tasinabilir r9 3950x

Emre333

Öne çıkan mesajlar

Yine bir secim yapamama ve kafamda deli sorular.

Simsi kesinlikle tasinabilir adam gibi bir workstationa ihtiyacim var.

Kullanilma amaci : visual studio code , visual studio,  in design, illustrator etc.

Secenekler :

1 - surface pro7 -  i7 (1200£) vs i5   (800£)

2- surface studio 1 i5 (refurbished 1100£) vs surface studio 2 i7(3000£ ulan kopek yuh ya)

surface avantajlari : kucuk ve kirma ihtimali daha az. bataryasiz calisabilir.

surface dezavantanlari : studio ekranina gore kucuk aga bu. kesin gucsuzdur de. bilmiyorum sinmedi icime

studio avantajlari: alet cok iyi,acayip temiz ekran her boku yaparim haci bunla. 

studio dezavantajlari : studio 1 yeterli olur mu emin degilim guc olarak aslinda benchmarklarda pel fark yok gozukuyor.  diger sorun ise tasima, bunu darbeye dayanikli ince tasinabilir birseye koyabilir miyiz ki?  arabada saga sola ucarsa kirilmamasi acisindan. ani fren vs.

3. bir durum daha var, bunu yapip yapmamakta kararsizim. Bunun icin ayri baslik acasim var cunku, kafam acayip karisik burda da.

Ufak tasinabilir bir r9 3950x yapasim var,64gb ram,2070  li filan. 

Napsam hacilar

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

ACIL SECIM  yapmam lazım,  bazıları i9 masada delik açıyor filan demişler. dell de update ettik dedi ama inanasım yok pek. 

Microsoft Surface Laptop 3 Intel Core i7 16GB 256GB 15" Windows 10 Professional 64-bit - Black   = 1480£  , 1.5kg

VS

dell xps  15.6  -    4K Ultra-HD touch   (1830£)   - 1.95kg

(9th Generation Intel® Core™ i9-9980HK16 GB, 2 x 8 GB, DDR4, 2666 MHz512 GB M.2 PCIe NVMe Solid-State Drive)

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

visual studio  rahat  split screen kullanılır gibi geldi. hem  yatay hem dikey baya  alan kalıyor,  150%, 125%   zoom ayarıyla  baya hos gözüktü. 16:9 larda niye sıyırttığımı anladım. kod gözükmüyoki  "ben eşşeğim".  ama bu  dell xps  yeni olan aşırı hafif ve  bezel filan kalmamış alette.

bu 3:2, 16:9, 16:10  konusunda ne düşünüyorsunuz laptoplarda?  xps  için baya zorladım kendimi ama ekran insta kill attı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...