Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güvenilir bulduğunuz bulut sistemi?

xwhiplashx

Bulut sistemi anketi  

29 oy

1. 1. Güvenli olduğuna inandığınız Bulut Sistemi?

• Icloud
      2
    • Google Drive
      13
    • Yandex Drive
      1
    • Dropbox
      4
    • One Drive
      5
    • Diğer
      4

Öne çıkan mesajlar

Aslında kullanışlı olan ve güvenli bulduğunuz diye ikiye ayırmak gerekiyor. 

Genel anlamda özellikle Google Drive kullanılsada sanki Dropbox ve One Drive'a göre güven vermiyor mu bilemiyorum. 

Internette çok araştırsamda ve genel anlamda Google Drive kullanıyorum ama patiler ne kullanıyor merak ettim. 

Açıkçası değiştirmek istiyorum artık. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 milyar insanın falan datası var lan orada, dışarıdan kimse ellemedikçe bişi olmaz korkmayın. kimse bakmaz sizin datanıza.

iş belgesi koydum demiş bi de. gürcan emlak datalarına kimse bakmaz abi rahat ol. şirketin kendi cloudu yoksa o data çok değerlendirilebilir data değildir zaten, koy geç.

Sosyal ağlarda paylaş

2FA / SSH / reverse-proxy / VPN-tunnel gibi guvenlik onlemlerinden birini kullanirsan cok zor hacklenmen.

benim 4-5 tane vpn serverim var hepsi IP-restricted (kendi IP'im disinda ulasilamiyor) ve sifresiz.

guvenlik istiyorsan cloud'a koy direk google drive kullanma...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Intralinks kullanılıyor ciddi işler için gerektiğinde bizde.

Onun dışında Office365'in enterprise çözümlerini kendi ofisimizde kullanıyoruz.

Kişisel olarak ama Resilio Sync kullanıyorum. Tam cloud değil ama RasPi kurdum evde, telefon da tam mirror.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara güvenli diye tresorit denemiştim ama çok kullanışlı gelmedi ve 2gb vardı yetmiyordu. Box a geçtim onda 50gb var. Alışkanlık oldu devam ediyorum oradan. Ama icloud ve google drive’da da karışık bir şeyler var. Hiç bir zaman bir yere toplamak ütopyasını başaramadım.

notlar için de öyle. evernote’u komple onenote’a taşıdım bir heves. Ama evernote kadar kullanışlı gelmedi bana, açıp bakmıyorum bile. Google keep’i daha sık kullanıyorum ufak notlar için bir de iphone notlarda bir şeyler var.

keşke tek bulut depolama ve tek not alma uygulamasına toplayabilsem

Sosyal ağlarda paylaş

ben gecenlerde cıkmacı buldum rack serverlar icin, direk bi homelab cakacam eve kucuk bi kabin alayım. surada cok guzel ornekler var; http://reddit.com/r/homelab

özellikle cıkmacılardan cok ucuza biraz eski ama saglam network ekipmanı, rack server bulunuyor. ankara'da böyle bişey dusunen varsa yeşillendirsin beraber gider bakarız çıkmacıya. adamda envai çeşit şey var ama biraz geçirme meraklısı, iyi pazarlık yapmak lazım.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...