Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

(Alınık) Köpek

Fin

Öne çıkan mesajlar

selam patiler

mart ayinda terasli duzgun bi eve cikiyorum duzende oturdu gibi bir tane kopek almak istiyorum.

cok buyuk bisi olmamasi gerekiyor ideal turler

pomeranian, french bulldog bisiklet sepetine sigabilmesi lazim yetiskin halinin.

bildiginiz ciftlik ureten satan bi yer var midir ?

tesekkurler

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı -Deno- tarafından (Alınık) Köpek olarak değiştirildi

Yazın terasta besleyeceksin de, kışın ipe ipe içeri alacaksın, kaldı ki teras olsa bile günde iki üç kez dışarı çıkartman gerekecek aklında olsun. Bir de yerleşik hayata geçtiğine emin ol. Uzun süreli yurtdışına çıkarsan köpeğini de götürmek bayağı külfet. Çok acayip prosedürleri var.

Sosyal ağlarda paylaş

yerlestim baya aslinda. iki kez kendim cikiyorum zaten sabah aksamda bisikletle geziyorum.sacma sapan bi kural var petlere agirlik koymuslar kucuk/orta boy bisi alman gerekiyor.eve en yakin park 1km kucuk kopegi her gun yurutsem oraya kadar pert olur muhtemelen o yuzden bisikletle goturebilmem lazim arada.surekli kaldirimda asfaltta gezmesjn parkta baya kopek var sosyalessin arada.

Sosyal ağlarda paylaş

alınık/satılık ne abi? 

Sen köpeği cinsine göre alıyorsun da peki senin cinsin, statün o köpeğe uyuyor mu? ? Köpek de belki çok daha zengin biriyle boğaz manzaralı bir evde yaşamak istiyor.

Barınakları gez, köpek sahiplendirme hesapları var onları incele. İlla önüne geleni al demiyoruz, git, gör, biraz sev, iletişim kurduğuna inanıyorsan da sahiplen. Şekil olsun, sosyal medyada şov yapayım peşindeysen de hiç girme bu işlere. Bul bir arkadaş evine gittiğinde stoklarsın fotolarını salarsın ara ara.

Sosyal ağlarda paylaş

barinak cok gezdim gecen yaz sahiplendirmek icin degil ama isyerine yakindi cok tatli guzel kopekler var ama daha ufak maximum 3-4 aylik alsam daha iyi olacak gibi 

o sahiplendirme hesaplari iyi/kotu polisi oynayan torbaci gibi cogu satilik demeye dili varmiyor para istiyor soruncada sadece oglusumuza tatlis bir yuva ariyoruz moduna giriyorlar o bok pusur drami cekmek istemiyorum o yuzden ciftligi falan yetistiren biri olursa daha iyi olur.

baktim internetten tabiki ama sacma sapan tipler cikiyor cogu asdf burda 5 sayfa paperworku olmasa burdan almistimda usendim 

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm... 2 köpek sahiplendim. Biri barınaktan 1 yaşında geldi. Birini direk sokaktan aldım. Sokaktan gelen 3-3.5 yaş civarındaydı. 4 köpek sahiplendirdim. 1'i golden diğer 3'ü safkan olmayan ama oldukça güzel köpeklerdi. Safkan olmayanların tamamı sokakta yaşıyordu. En büyüğü 8 en küçüğü 4 kiloydu. Şu anda aileleriyle mutlu mesut bir şekilde yaşıyorlar. (Eve geçince fotoğraflarını bulabilirsem atarım) 

Barınakta ya da sokaklarda küçük, bisiklet sepetine sığabilecek, (bunun nedenini anlamadım gerçi. 1 km dediğin nedir ki? Neyse...) Instagram'da fotoğrafını paylaşıp yüzlerce beğeni alabileceğin cins, aşırı pahalı köpeklerde var. Bak mesela benim ufaklığın yavrusunu Türkiye'de bulamıyorsun.

Spoiler

zylsAX.jpg

Aşırı nadir. 0 numara 3 kiloluk simsiyah bir Alman Spitz. Siyah olmayıp 1 ya da 2 numaraları 2k'dan başlıyor. Sokakta "Sat bana bunu" diyen o kadar çok kokoş teyze gördüm ki... Ve barınağa atılmıştı. 

Çiftlik olarak hayvan yetiştirenlerin büyük çoğunluğu hayvanları damızlık gibi kullanıyorlar. Yavruların aşıları ve beslenmeleri de allaha emanet oluyor. Aklında bulunsun.

Benim tavsiyem fikrini değiştirmeyecek biliyorum ama... Git bir barınağa. Barınak veterinerine durumunu anlat. İlla über düper ultra nadir cins olmayan, 3-4 yaşı geçmemiş, küçük bir köpek sahiplenmek istediğini söyle. Numaranı falan ver. Veteriner sana güvenirse (at hırsızı tipli birisi değilsen) seni illaki kısa zamanda geri arayacaktır. 

İzmir'deysen seni bir barınak veterinerine yönlendirebilirim.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi manyak misiniz instagrama koymak icin kopek mi alinir gider cekersin fotosunu park bahce kopek dolu zaten.

onu diyen kekoda pisirdigi 341gr proteinli hindinin fotosunu cekip instagrama atan biri..

veteriner barinak gezebilecek vaktim yok 10 gun falan kalicam maximum yavru olmasi onemli 6 ay ve daha ufak olursa iyi olur.pug gezdiriyorum arada geberiyor hayvan nefes nefese kaliyor kucuk kopekler oyle cok yuruyemiyor anladigim kadariyla o yuzden parka gotureyim aksamlari orda takilsin zaten rotamin ustunde.

@aqu  agir geliyor apartmana almiyor manyaklar.

Fin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada nerden kopek sahiplenilir , turkiye’nin en iyi barinagi neresi, apartmanda beslenilir mi diye sormadim.

hayvan sevgisi ustunden masturbasyon yapmak icin dogru forumdasiniz ama yanlis thread cunku pek umrumda degil yazdiklariniz. ozel olarak ureten ciftlik vs bilen yazarsa sevinirim.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Fin dedi ki:

Bu arada nerden kopek sahiplenilir , turkiye’nin en iyi barinagi neresi, apartmanda beslenilir mi diye sormadim.

hayvan sevgisi ustunden masturbasyon yapmak icin dogru forumdasiniz ama yanlis thread cunku pek umrumda degil yazdiklariniz. ozel olarak ureten ciftlik vs bilen yazarsa sevinirim.

ulan sen yanlış forumdasın, tipe gel lan.  o son yazdığın sevincini geri ağzına sokayım senin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...