Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tenet (2020)

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

Abi benim beynim yetmedi galiba hiçbir şey anlamadım. 

Fİlmin başında adama rayların yanında işkence yapıyorlardı, sonra adamı görünce tanımadı. O olay daha olmamıştı desen oradan aldığı hap ile intihar edecekmiş işte Sator, bayağı bayağı olmuş yani. Neyi kaçırdım ben orada?

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.12.2020 at 15:05, Silphatos dedi ki:

.. ? 

abii hafızamın çok gerileriden bir şeyi çıkarttığın için teşekkür ederim ya

tanzer serisi efsaneydi. adamları o umarsız surat ifadesiyle dövmesi falan asdasdad

kaan erteme hastayız ya. nerde o eski lombaklar lemanyaklar (pro version: kemikler)

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

filmi saçma buldum ben biraz ya. anlamayacağımız filmi niye çekiyosun nolan kardeş....

Spoiler

tam olarak şeyi anlamadım şimdi ben.

rusun karısı karnından vurulduktan sonra gemiye çıktılar ve geri gitmeye başladı bizimkiler. geçmişte karı gidip rusu öldürdü.

geçmişte rus daha gemide öldüyse gelecekte karıyı kim kurşunladı? paralel evren mi oluştu orada?

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Oce4n dedi ki:

filmi saçma buldum ben biraz ya. anlamayacağımız filmi niye çekiyosun nolan kardeş....

Gizli içeriği göster

tam olarak şeyi anlamadım şimdi ben.

rusun karısı karnından vurulduktan sonra gemiye çıktılar ve geri gitmeye başladı bizimkiler. geçmişte karı gidip rusu öldürdü.

geçmişte rus daha gemide öldüyse gelecekte karıyı kim kurşunladı? paralel evren mi oluştu orada?

Spoiler

Gemide ölen rus da geçmişe giden versiyonu. Geçmiştekini öldürmedi. Bunlar gemide kremlenirken işte o zamanın rusu ve karısı gemide değildiler. O yüzden cesedide suya attı. Olay akışını bozmadılar öyle.

diye hatırlıyorum. Oldu seyredeli tabii baya sdf.

bide doctor strange deki zamanı geri alma sahnesi bu filmdeki sahnelerin hepsinden güzeldi.

Tenet'in sonunda nerden geldiği belli olmayan mermilere karşı koşturan adamlar seyrettik sadece. 

Sosyal ağlarda paylaş

marvel'ın iyi ya da kötü olması Tenet'in sonunun güzel olmadığını değiştirmiyor. Askerlerin ileri geri koşması heyecanlı yada güzel bir sahne yapmıyor bence. Zamanla oynama, büyük aksiyon set piece, Nolan filmi olunca askerlerin boş arazide birbirlerine doğru ileri geri koşmasından fazlasını bekliyordum ben. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

maalesef nolan'ın seyrettiğim en zayıf filmi çıktı, dunkirk'ten itibaren ciddi düşüş var nolan'da benim için. "yapsak ne enteresan olur" diye ama işlemede enteresanlığını koruyamayan (zaman gibi manipülasyonunun ilginçliği neredeyse banko bir alanda cidden nasıl becerilebilir) bir fikir üzerine tamamen havada bir olay örgüsü. üstüne oturup "şimdi ne izledik biz" videosu filan da izledik üstüne ama en detaylı açıklamada bile hatırı sayılır plot hole'lar var. o kadar anlamsız patlamaya çatlamaya görsellik de zayıf, heyecan yok ne yakın dövüş ne silahlı çatışmada. oyunculuklar zayıf, karakterlere de bağ yok. oğlu yerine denzel oynasaymış bari. tam bir screen presence sıfır kütük çıktı baş çocuk. vampir yanında duayen gibi kalmış.

Spoiler

neden geçmişe döner dönmez kendini dövdün, kafana sıkmaya çalıştın, hiçbir anlamı yok. orada anlamsızca maske takıyor, sonra araba sürerken görünmez oluyor önceki haline falan, saçmalıklar silsilesi, koptum zaten sonlarda artık filmde aksiyon olsun diye clone wars gibi birbirine koşup ateş edenler, karşıdan gelenler vs manasız curcuna.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...