Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alınık Compact Cassette (Bildiğiniz Teyp Kaseti)

Mc_Lovin

Öne çıkan mesajlar

Napıcan?

Ne kaseti oldugu önemli degilse bit pazarlarına bak. 90larda bile kimsenin yüzüne bakmadıgı arabeskçi popçuların kasetleri bol miktarda var ama kimse bedavaya vermez.

Haklılar da, bütün fabrikalarının kapandıgı, dünyada üretimi kalmayan bişeyi ben de bedavaya vermem.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Napıcan?

Benim üzerimde antidepresan etkileri var kasetlerin. Zihnimi berraklaştırıyor.

12 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Ne kaseti oldugu önemli degilse bit pazarlarına bak. 90larda bile kimsenin yüzüne bakmadıgı arabeskçi popçuların kasetleri bol miktarda var ama kimse bedavaya vermez.

Haklılar da, bütün fabrikalarının kapandıgı, dünyada üretimi kalmayan bişeyi ben de bedavaya vermem.

Nadir kitap ve letgo üzerinden topluyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Ciddi olarak sormuştum. Dinleyecek olsan rast gele hepsini toplamazsın diye düşünüyorum. Kayıt için mi istiyosun? 

Dinliyorum. Tek tek satın alıyordum. Yakın zamanda bir lot aldım. Lot olarak satın aldıklarımın arasından seçim yapıp kendi zevkime uygun olanları dinliyorum. Kayıt için nasıl kullanılıyor bilmiyorum açıkçası. Buradan bir şey çıkar mı acaba diye sorayım dedim. Sorduğum çoğu insan kaldırıp atmış kasetlerini zamanında.

Abi Ankara'da direk antika pazarlarına gidiyorsun. Ayrancı ve Çayyolu pazar yerinde her ay yapılıyor. Kasetler, plaklar, 45'likler gırla.

Antika pazarını daha önce internette haber olarak okudum sanıyorum, bir iki defa da duymuştum ama hiç gitme şansım olmadı. Bir ara denk getirip gideyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Bende 300 civarı vardır da, kıyamam 1 tl den vermeye. En az 3 ev taşıdım onları nadasdsadsa. 1988-2006 arası var bir sürü ıvır zıvır. Açılmamış kasetler bile var, vidyocu günlerimden kalma. 

Şunu hala deck e atıp dinliyorum. Görsel koyayım derken 44 TL ye satıldığını gördüm..Ben şok adsafadada

https://www.zihni.com/BLAZE-OF-GLORY-JON-BON-JOVI-CASSETTE-1990-PAPER-LABEL-MADE-IN-TURKEY-USED,PR-31053.html

Sosyal ağlarda paylaş

Başka bir konu açmadan buradan devam edeyim. DD serisi Sony Walkman'i olan arkadaşlar varsa ona da talibim. Satıcı çıkarsa fiyat konuşabilirim. Tekliflere açığım. Şunlara talibim yani:

spacer.png

Kasetlerinize de hala talibim. ?

Mc_Lovin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu serinin üstün bir özelliği var mı acaba?

Bende iki adet Sony Walkman var ve ikisi de çalışmıyor. İçini açıp baktım ve gördüğüm kadarıyla içindeki lastik kayış gibi bir malzeme zamanla çürümüş ve lime lime olmuş. Bu walkmanlerde bu parçaya sahip olmadan direkt çarklar ile iş gören bir mekanizmaya sahip olanı bulmak lazım sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

On 04.01.2020 at 13:39, karatan dedi ki:

O zaman varsa X2 lütfen var sa ben de alayım ?

DD2 üretilmiş en iyi walkman diye geçiyor ama işte öyle bi sıfat yapışmış üstüne. Direct drive olması mekanizmasını mükemmel yapmıyor, yanlıl bilmiyosam capstanin üzerindeki çarkla ilgili sık görülen bi problemi var. Bir de resimde görecegin üzere üzerine "quartz" yazmayanlar quartz locked degil yani, motor hızının kalibre edilmesi gerekiyor.

Temiz durumdakilere 300, 500€ istmeişler de ben TRde bi kere görmüştüm sahbinden de, o adam 1000$ istiyodu.

Kasetin son dönemlerinde üretilmiş modeller incelik ve hafiflik ve özellikle pil süresi olarak fark atar buna, daha uygun fiyata da bulursun. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.01.2020 at 14:38, Mal dedi ki:

benim alet bunun mavisiydi

D27QkmkW0AAZd6o.jpg

arada bir giriş seviyesi hifi sistemler deniyorum şundan aldığım sesi başka hiç bi cihazdan alamadım.

30 üstü olup da şunu kullanmamış olan yoktur heralde ama bundan aldıgın sesi başka bişeyden almadıgını zannetmen muhtemelen nostalji duygusuyla alakalı. ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...