Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir’de iş.

Flam

Öne çıkan mesajlar

Merhaba sevgili patiler.  

İzmir’de buca’da oturuyorum. İş arıyorum. Nasıl bir şey olabilir? Yapi veya lojistik veya bunun gibi firmalarda on muhasebe veya ofis elemani olarak çalışabilirim. Autocad biliyorum. Özellikle elektrik projelerinde is teslim etmisligim var. Hastane, kışla ve toki projeleri çizdim, asbuiltler teslim ettim, sahada projeleri takip ettim. Bu konuda bir muhendislik sirketinden referansim da var. Barlarda kafelerde garsonluk yapabilirim, mcdonalds gibi işyerlerinde kasiyerdi filandı bile olur. Marketler de olur. Maddi olarak çok iyi durumda olmadığım için iş seçme gibi bir lüksüm pek yok. Ehliyetim var, (motor ehliyetim yok motokuryelik falan yapacaktim yoksa) askerlik sorunum yok. 32 yaşındayım. Eski bir katip olduğum için avukat yaninda is takip elemani olarak da çalışabilirim. İngilizcem speking reading ve writing olarak orta-ustu duzey diyebilirim. Otellerde çalışabilirim. Bir kısmınızın bildiği gibi khk ile atıldım üç yil önce. Ondan beri genelde bulduğum işlerde çalışıyorum. Yeniden başladım hayata yirmidokuz yaşından sonra yani. Çalışkan biriyimdir. Boş yapıp dolu söylemem. Çalmam çırpmam. Asgari ucret veya üstü bir maaşa okeyim. Maaşım düzenli bir şekilde yattığı sürece yeterli. 

Kulaginiza çalınan bir iş varsa, tanıdığınız eleman arayan bir yerler varsa lütfen bana bildirin.  Uyup uymayacağına bakıp karar verelim en azından bir seçenektir. Lise mezunuyum. Üniversiteyi çalışma sebebiyle erken bıraktım. Kendimi bildim bileli çalışıyorum zaten. İzmir’de(ege) bilgisayar öğretmenliği okuyorum bir yandan ancak bu çalışma saatlerime engel degil özellikle ikinci ogretim olmasını istedim çalışabilmek için. Orası mesaime engel değil yani.

Simdiden teşekkür ederim paticik ?

Flam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Çok bir şey diyemiyorsun tabi marklanmissin neticede ama hakkımda 3 sene olmasina rağmen dava açılmadığını delilsiz melilsiz işimden çıkarıldığımı söylüyorum. Bir de atıldıktan sonra başka yerde bi süre sigortalı çalıştığım için artık ben söylemesem pek de bilmiyorlar. Konusu açılırsa söylüyorum yani özellikle gizlemiyorum artık bu konuda önyargı üç sene önceki değil zaten. Overakpliler çok takıyor açıkcası diğerleri umursamıyor pek. Ben de alıştım zaten ilk zamanlarda sakıncalı piyade görülmeyi. Su anki karşılaştığım tavır o zamana nazaran yüz kez daha iyi. 

Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, Llama dedi ki:

ızmırde iş bulmakta ne bilem çok zor ya

Çok zor değil aslında akşam kardeşimin tanıdığı birkaç yer var. bar var iki tane oralara gideceğim. Daha önce çalıştığım yerler olduğu için biraz aşinayım o yüzden özellikle oralara ilk bakmak istiyorum. Akşam için dersleri aksatırım ama gündüz derslerinin hocalarına filan rica ederim. Eğlence sektörü parası azsa da daha iyi oluyor. Aslında patiye yazma sebebim de buradakilerin çevreleri var iş arama süreci aşırı uzamasın istiyorum. Kriterleri çok yüksek tutmayınca bulabilirim umarım. 

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir karar yazmışlar ki resmen biz sictik anlami çıkıyor. Örgüt yoneticileriyle bagi magi yok demisler. Hiçkimseyle telefonda konuşmamış hts kaydina gore ayni lokasyonda bulunmamis filan tanik ihbari dışında hicbir delile rastlanmamis vs. Kısacası ihbarla ucbucuk sene senin hayatini cehenneme çevirdik demişler. Rezillik resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

Tanik dedigi onikibin kişilik liste veren, kod adlı bir tanık. Beni veya listedeki birini görmüşlüğü yok. Ben varlığının olduğuna dahi inanmıyorum. Delillendiremedikleri ne kadar muhalif varsa koyduklari bi liste. Tanigin kod adı albatrosmus. Biraz araştırdım internette baya bi insan var bu tanim tarafından mağdur edilen. Google’a yazınca çıkıyor herif. Muhtemelen reisin bi elemanı. Eline listeyi verdiler tanıkmış gibi bunu götür ver dediler. Oniki bin tane adami taniyor olamaz herhalde?

Sosyal ağlarda paylaş

@Fin önce ise dönüp maaslarimi ve kidem tazminatimi alarak istifa etsem diyordum. O da bir süreç. Beklemeyip gitsem mi diye kararsızım. Yoksa iltica en mantıklısı.  

@DoGMeaT aklımı kaybetmem için gereken her sacmalikla karşılaştım diyeyim. Depresyon sürecini daha mantıklı yönetip ultimaya gömülmek yerine udemyden kurs bitirebilirdim. Bu konuda çok pişmanım. İltica filan ederken çok işime yarardı. Çok aptalım çok. 

Neyse. Halen izmirde is bakiyorum. Buca veya civari olsa iyi olur ama bornova filan da olur çok secmiycem işsizlikten iyidir su şartlarda. Kulağınız bu konuda açık olabilirse çok memnun olurum. 

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, Flam dedi ki:

Tanik dedigi onikibin kişilik liste veren, kod adlı bir tanık. Beni veya listedeki birini görmüşlüğü yok. Ben varlığının olduğuna dahi inanmıyorum. Delillendiremedikleri ne kadar muhalif varsa koyduklari bi liste. Tanigin kod adı albatrosmus. Biraz araştırdım internette baya bi insan var bu tanim tarafından mağdur edilen. Google’a yazınca çıkıyor herif. Muhtemelen reisin bi elemanı. Eline listeyi verdiler tanıkmış gibi bunu götür ver dediler. Oniki bin tane adami taniyor olamaz herhalde?

Bence Erdoğan'ın adamı değil de cemaat içinde önemli biri, suça bulaşmış biridir, işte ellerine düşmüş kullanıyorlar. Bir ihtimal etkin pişmanlıktan yararlanan bir cemaatçi de olabilir. Böyle önemli davalarda da var bu tür tanıklar, bir kısmı iş ciddiye binince geri çekiyor ifadesini.

Sosyal ağlarda paylaş

Valla kolay gelsin. İşsizlik ne kadar pis bir şey iyi biliyorum. 

Bilgisayarla (excel) aranın çok kötü olmayacağını (en azından çok temel tabloları yapabileceğini) varsayarak bi arkadaşla konuştum. Patronuna sorup hafta sonuna kadar geri dönüş yapacak.

Bi de.. Kalıcı bir iş bulana kadar yevmiye usulü fakat yevmiyesi yüksek bir işte çalışmayı düşünür müsün? Ona göre ses ışıktaki arkadaşları da arıcam.

Sosyal ağlarda paylaş

@Aceace olur olur. Autocadde de iyiyim ayrica. Elektrik projeleri cizmisligim var(konya devlet hastanesi, yeni yapilan ve vezirkopru toki). Metraj filan da yapabiliyorum. Onun dışında resmi evrak da takip edebilirim. Ms office programlarinda da ciddi bir tecrubem var simple komutlar degil baya geniş yani. 

Yevmiyeli is de olur. Dedigim gibi is seçmiyorum hiç. Hazirdaki parami yemek istemiyorum cunku cidden dağ dayanmıyor. Maaşımı gununde vermeleri, gün sallamamalari yeterli kriter benim için. 

En son kargoculuga kalmak istemiyorum. Çünkü pis bi iş. Gerisi olur yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...